Zobacz wątek - PC 40 brak mocy powyżej 8 tyś
NAS Analytics TAG

PC 40 brak mocy powyżej 8 tyś

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

PC 40 brak mocy powyżej 8 tyś

Postprzez TyberianX » 6/6/2013, 14:53

Witam.
Mam dziwny problem z motocyklem po zimie. Po przekroczeniu granicy 7-8 tyś obrotów motocykl łapie zadyszkę. Na pierwszym biegu słychać jakby odcinę tylko trochę szybszą, a na obroty wchodzi wolniej. Na szóstym biegu traci moc i szarpie, na obroty wkręca się bardzo wolno.
Gdy utrzymuję stałą prędkość powyżej 8 tyś motocykl szarpie.
Objawy ustąpiły na dwa dni po zlocie motocyklowym. Parada motocykli i jazda na 2 biegu ok. 30 min. Później objaw się pojawił przy 11 tyś, po kilku dniach przy 9 tyś i teraz znów 7 tyś.
Model CBR 600 RR 2007 wersja USA, przebieg 33 tyś, na postoju motocykl chodzi wzorowo, pali bez problemu na zimnym i ciepłym silniku. Żeby rozpędzić się do 180 muszę mieć baaardzo dużo prostej.
Czyściłem filtr powietrza (k&n),
Wymieniłem olej (motul 300v) i filtr (k&n),
Paliwo po zimowaniu wypalone,
Czyściłem filtr paliwa,
Wymieniłem pompę paliwa,
Odłączyłem exup,
Sprawdziłem świece (irydowe) .
TyberianX
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/6/2013, 14:45
Lokalizacja: Maków Mazowiecki


Postprzez Kvba » 6/6/2013, 18:21

Skoro odłączyłeś exupa to co się dziwisz, że brak Ci mocy w górnym zakresie obrotów? :)

Chyba, że odłączyłeś dla testu ale to nie jest miarodajne w tym przypadku. Ja bym sprawdził czy zawór otwiera i zamyka się prawidłowo i bez oporów. Może trzeba go wyczyścić i wyregulować od nowa. Niestety te cholerstwa z biegiem czasu potrzebują regulacji.
Avatar użytkownika
Kvba
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 27/9/2008, 13:11
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez TyberianX » 6/6/2013, 19:12

Źle napisałem. Exup został odłączony w pozycji otwartej co powinno pogorszyć dół, a polepszyć górę obrotów.
Brak mocy najlepiej widać podczas przyśpieszania/wyprzedzania na 6 biegu. Ładnie się rozpędza i przy 7-8 tyś następuje nagły spadek mocy (taka dziura- jakbym nacisnął na hamulec). Dalsze rozpędzanie praktycznie nie istnieje. V max na dzień dzisiejszy 180km/h.
TyberianX
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/6/2013, 14:45
Lokalizacja: Maków Mazowiecki



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr