Zobacz wątek - Deszcz włączył zapłon? o.O
NAS Analytics TAG

Deszcz włączył zapłon? o.O

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Deszcz włączył zapłon? o.O

Postprzez zdano133 » 31/5/2013, 13:42

No to tak, moto stało sobie, gorące, poleciał na nie deszcz, padało może z godzinę-dwie, bez ulewy. Po około 3h, wyglądam i patrze, świecą się kontrolki (bieg jałowy i olej). podchodzę do niego, wkładam kluczyk, przekręcam stacyjkę w pozycję zapłonu, wyłącza, zero reakcji. Odpaliłem na zapłonie, przekręciłem kluczyk, moto nadal cykało. Czyli miał załączony zapłon niezależnie od tego co robiłem, wszystko działało, światła itd. Potem pobujałem, popukałem i zgasł zapłon, ale zgasł na amen. Po kilku minutach wszystko wróciło do normy i było ok, tak jak należy.
Po kolejnych może dwóch godzinach bez deszcze podchodzę, zapłon, pali od strzała, jadę, turlałem się na jedyneczce wolniutko i przy temp około 55*C odłączyło zapłon. I tak odłączało, po minucie zabawy kluczykiem w stacycjce zapłon łapał na 30sek, po czym historia od nowa.
Dziś, po wyschnięciu wszystko pracuje jak należy.

Teraz pytanie, od czego tak się stało? Dodam, że mam tam jakiś alarm i jest możliwość palenia "z pilota". Trochę się teraz boję, bo co jak gdzieś go zostawię, pójdzie deszcz i włączy się znowu zapłon? Ktoś pojedzie bez kluczyka, haha ;/

Dodam, że moto to Kawasaki ZX 600, 2004r.

Gdzie szukać przyczyny, alarm, stacyjka, czy coś innego?
Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin


Postprzez zdano133 » 2/6/2013, 13:18

Nikt nie ma pomysłu?
Kawasaki ZX600 '04
zdano133
Świeżak
 
Posty: 162
Dołączył(a): 22/7/2012, 20:14
Lokalizacja: Sochaczew, Teresin




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê