Zobacz wÄ…tek - RozrzÄ…d suzuki SRAD
NAS Analytics TAG

RozrzÄ…d suzuki SRAD

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

RozrzÄ…d suzuki SRAD

Postprzez Majin » 15/5/2013, 23:36

Witam wszystkich formumowiczów. Mam taki problem. Jechałem sobie na mojej 600'secie. Jade jade jade i nagle huk, potem dzwiek jakby mi wyskoczył rozrząd i staneło. myśle se WTF. rozrusznik nie zakrecił. No trudno. godzina 2 w nocy, 40km od domu. Dzwonie po kumpla, zapakowaliśmy na przyczepkę i do domu. Rozbieram se i doszedłem do wniosku ze napinacz pizdnął. Miałem racje. Ta spirala(sprężyna) się ułamała. Włączam w koszty i myślę czy coś jeszcze. próbowałem zakręcić koszem sprzęgłowym. Da sie tylko trochę obrócić w jedną i drugą stronę. Potem blokuje. Wygląda to tak jakby jeden wałek blokował.
Obrazek
Obrazek
ten lewy wałek wydaje sie jakby blokował. Jest takie coś możliwe? Że dojdzie do jakiegoś momentu i nie chce sie obrócić? Rozrząd widoczny na zdjeciu 1 ma takie zjawisko ze łańcuszek nie obraca sie na zębatce tylko "zbiera" się przed nią.
Ktoś wie o co moze byc kaman? Dlaczego nie dam tego mechanikowi? byłem wcześniej u dwóch i każdy mnie zawiódł. Przykład? Proszę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I perełka jak dla mnie. Na pokrywie zamiast jednej podkładki było to:
Obrazek
a podkładkę znalazłem tu:
Obrazek
Avatar użytkownika
Majin
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6/1/2012, 19:24
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez wojtoon » 16/5/2013, 14:32

Bardzo możliwe że tłoki uderzyły po zworach i je w najlepszym wypadku zgięły. Cokolwiek by to nie było bez rozbebeszenia głowicy się nie obejdzie.
z750
wojtoon
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2/9/2012, 12:38


Postprzez Majin » 16/5/2013, 20:20

Przynajmniej wiem ze moge poczekać z kupnem napinacza bo sie moze okazać ze lista zakupów bedzie o wiele wieksza. Dzięki za informacje.
Ostatnio edytowano 11/6/2013, 15:17 przez Majin, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Majin
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6/1/2012, 19:24
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Majin » 10/6/2013, 14:10

Odświeżam wraz z nowymi pytaniami :)
Okazało się że na jednym z wałków(tym bliżej kierownicy) rozleciało się łożysko. To by wyjaśniało tolerancję obracania
się wałku tylko troszkę w przód i tył. Moje pytanie brzmi: Dostane gdzieś takie łożysko? da sie coś takiego kupić? da sie w ogóle wałek rozebrać? W serwisówce nie znalazłem budowy takiego wałku więc nie wiem czy musze kupić wałek czy wystarczy łożysko jakoś dorwać.
A i mam drugie pytanie: ile powinien wynosić luz łańcuszka rozrządu?
Dziękuje za uwagę :)

widzę że regulamin jest dla ciebie słodką tajemnicą :?
tak dla zachęty abyś go jeszcze raz przeczytał ostrzeżenie.
[color=blue]senekkorzenna
Avatar użytkownika
Majin
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 6/1/2012, 19:24
Lokalizacja: Gliwice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê