Zobacz wÄ…tek - nowa opona dziwnie wyglÄ…da
 
NAS Analytics TAG

nowa opona dziwnie wyglÄ…da

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

nowa opona dziwnie wyglÄ…da

Postprzez JBL » 22/5/2012, 14:02

Witam mam nowe moto zrobiłem 300km

i jestem początkującym motocyklistą więc pewnego dnia albo zblokowałem tylne koło albo wpadłem w jakąś plamę oleju bo motocykl postaiło bokiem przy małej prędkości bo wyjerzdzałem z podświateł i skręcałem w prawo

i teraz tak na oponie mam ślad jakby się troszkę przypaliłą jakieś 4-5 cm i drógi ślad takie małe bruzdy jakby od drobnych kamieni też jakieś 4-5cm w kształcie jajka

opona jakaÅ› made in india bo to ktm duke 125
ale w testach wypadała ona nienajgorzej
?


pytanie czy ta opona zetrze sie teraz równomiernie ?
czy jest to duża wada t bruzdy nie są jakieś głębokie


a cha mam jeszcze jedną proźbe dotyczącą hamowania przednim heblem

Czy jak jade sobie 90km/h i chcę wychamować w miare płyn nie przed światłami to '

odrazu naciskać klamke do oporu czy stopniowo czy chamować pulsacyjnie tylko ze przy tym pulsacyjnym to mi motot troszkę podskakuje ... bo tylnego hamulca to juz sie boje używać

pozdrawiam i życzę ładnej pogody
JBL
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22/3/2012, 19:03
Lokalizacja: Kalisz


Postprzez Vergon » 22/5/2012, 14:17

Czemu do oporu? Jak wciśniesz do oporu to zatrzymasz się powiedzmy 20m przed światłami. Jeżeli Ci o to właśnie chodzi to tak, klamka do oporu :wink:
Nie ucz się tego ile cm masz wcisnąć klamkę, żeby zatrzymać się za ileś tam metrów tylko ucz się właściwego dozowania hamulca. Co tu dożo gadać, jeździj, niebawem sam do tego dojdziesz.

Co do opony...jeździj chłopie, bo Ci sezon leci a szukasz kwadratowych jajec :lol:
Zobacz jak niektórzy traktują swoje gumy, palą je, heblują tyłem do zblokowania koła, mają dzwony i latają dalej, bo nic im się strasznego nie dzieje.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez PrimoGhost » 22/5/2012, 20:02

Dodam tylko, żebyś nie hamował a potem zrzucał 5 biegów w dół stojąc pod światłami, bo to poważny błąd techniczny.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê