Zobacz wątek - JAKIE MACIE ZABEZPIECZENIE moto ??
 
NAS Analytics TAG

JAKIE MACIE ZABEZPIECZENIE moto ??

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

JAKIE najlepsze ZABEZPIECZENIE (nie wygurowana cena+ wysoka jakosc ;p)

ŁANCUCH
7
20%
ALARM
5
14%
BLOKADA TARCZY HAMULOWEJ
23
66%
 
Liczba głosów : 35

JAKIE MACIE ZABEZPIECZENIE moto ??

Postprzez sopel » 23/5/2006, 21:00

Własnie przymierzam sie do zakupu jakiegos zabezpieczenia, tylko nie moge sie zdecydowac...
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław


Postprzez Pająk » 23/5/2006, 22:25

najlepszy jest jakiś własnej roboty patent na zapłon a co do psa musi być durzy (jakieś 100kg) czarny głodny i mieć zęby ostrzone co dzień
Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław


Postprzez Thrillco » 23/5/2006, 22:27

najlepszy jest ciec na strzeżonym parkingu żyjący całą noc wizją 2 zimnych browarów z samego rańca:D
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Kaja » 23/5/2006, 22:29

Thrillco napisał(a):najlepszy jest ciec na strzeżonym parkingu żyjący całą noc wizją 2 zimnych browarów z samego rańca:D


to moje zabezpieczenie :D
najlepsze popieram
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez MAREKSP1 » 24/5/2006, 14:00

Najlepsze zabezpieczenie to alarm z odcieciem zapłonu.Mam cos takiego u siebie w sp1.Podam przykład.Pojechałem z kumplami obejrzec motokros min xx 954 gsxr.Wiadomo jak to jest na takiej imprezie pełno dzieci i rodzicow z aparatami.Po motokrosie poszlismy po motocykle na parking i co????wszystkie moto upieprzone w lodach,stopy odcisniete na zbiorniku ,złamane owiewki,wszytsko co było mozliwe zostało dotkniete.W moim przypadku nikt sie nie zbliżył do moto bo od razu wyje na delikatne dotkniecie chocby klamki hamulca.Takze zakup alarmu po jakims czasie sie zwraca.
Dobrym zabezpieczeniem jest tez blokada tarczy z alarmem.tj np xena.koszt ok 200zł.
MAREKSP1
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 9/5/2006, 12:37

Postprzez -Dżepetto- » 24/5/2006, 20:32

ja ostatnio tak myślałem jakie zabezpieczenie do suzi dać i myślałem na alarmem, ale jednak najleprze i najpopularniejsze to jest blokada tarczy hamulcowej, moze wszystkei te 3 patenty kupic i zamontowac?
>>Suzuki RG80<<
>>Motorynka Pony 301<<
-Dżepetto-
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8/5/2006, 15:37
Lokalizacja: Wojkowice(Śląskie)

Postprzez Ghost » 24/5/2006, 20:44

Ghost
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30/4/2006, 23:21

Postprzez cinx » 24/5/2006, 20:49

MAREKSP1, a czy możesz napisać coś więcej o swoim alarmie? Jaka firma, jakie ma opcje? Przymierzam się do jakiegoś alarmu, szukałem na Allegro, ale zbyt dużego wyboru nie ma; chciałem coś z radiopowiadomieniem, są tam jakieś, ale sądząc po wykonaniu pilotów, to chyba jakieś chińskie badziewie:/
cinx
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 4/5/2006, 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sopel » 24/5/2006, 21:07

rowniez sie zastanawialem nad tym.. ale dla mnie nie moze byc to na tarcze, poniewaz jestem za bardzo zamyslony, roztrzepany... i zapomnial bym o tym i bym ruszyl i masakra ;/ wiec łańcuch, alarm moze cos innego jakis wlasny patent ale jeszcze na niego nie wpadlem.. ;[
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław

Postprzez Marcin_wawa » 24/5/2006, 21:32

sopel napisał(a):rowniez sie zastanawialem nad tym.. ale dla mnie nie moze byc to na tarcze, poniewaz jestem za bardzo zamyslony, roztrzepany... i zapomnial bym o tym i bym ruszyl i masakra ;/ wiec łańcuch, alarm moze cos innego jakis wlasny patent ale jeszcze na niego nie wpadlem.. ;[


Zabbieraj koło do plecaka i już własny patent :P
Honda Hornet 600
Marcin_wawa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6/5/2006, 23:39
Lokalizacja: Warszawa-Marki-Marysin

Postprzez MAREKSP1 » 25/5/2006, 09:20

Alarm do mojego motocykla został zamontowany w angli i pewnie troszke kosztował bo nie jest byle co.Dzisiaj sprawdze jaka to firma i jutro napisze.Opisze w skrocie jak działa.Gasze motorzyka i po 30 sekundach jest juz uzbrojony bez zadnego wciskania guzików.Uzbrojenie sygnalizuje podwojnym pisknieciem i właczeniem sie kierunków.Po uzbrojeniu nie ma mozliwosci dotkniecia moto a jak sie juz dotknie to zaczyna głosno piskac np:dotkniecie manetek itd(dobre dla manetkowców) tzn nie włacza sie od razu syrena tylko odstrasza.W przypadku gdy ktos dotyka motocykl jakies 20 sekund to zaczyna wyc syrena takim dzwiekiem ze nie idzie wytzymac.Aby wyłaczyc wystarczy wcisnac guzik dopiety do kluczyków i po wcisnieciu dalej sie uzbaraja.Wazna rzecza jest ze ma własne zasilanie i działą nawet bez akumulatora.nawet jak by sie znalazł fachowiec od cudzego mienia to miałby problem z odpaleniem bo bez wyłaczenia jak mu sie uda przekrecic zapłon nie odpali bo wtedy pompa paliwa nie działa.W sp1 mam zamontowana w tylniej lampie diode ktora mruga cały czas po właczeniu alarmu,takze tez moze odstraszyc.
co do innych zabezpieczen to polecam blokade na tarcze ham.ale tylko z alarmem.kiedyys miałem zwykła bez alarmu i w sradzie nie nadazyłem kleic błotnika przedniego.
według mnie i tak najlepsze zabezpieczenia to sa własnej roboty.Miałem cos takiego kiedys w blejdzie pod tylnym siedzeniem.Uzyłem do tego zwykłego wyłacznika pradu i pociagnałem kabelki do cewek.wystarczy w niewidocznym miejscu zamontowac wyłacznik i kilka kabelkow i tasma izolacyjna.Koszt to gora 10zł i 2 godziny roboty.....
MAREKSP1
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 9/5/2006, 12:37

NN wawa

Postprzez NIKITA » 31/5/2006, 00:11

blokada...
Avatar użytkownika
NIKITA
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 29/5/2006, 00:06
Lokalizacja: wawa

Postprzez joul » 3/6/2006, 22:34

no właśnie przydałby się jakiś test zabezpieczeń do motorków na łamach ścigacz.pl :wink:
GS500E
-----------------------------------
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
joul
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 1/6/2006, 13:54
Lokalizacja: Żychlin (k. Konina)

Postprzez Wichren » 28/10/2006, 23:04

Kurde, coraz częściej zaczynam rozmowy od "zależy"....Starość? Ale te zabezpieczenia w oczywisty sposób zależą od tego, gdzie i na jak długo zostawiasz motocykl. Jadąc na miasto, w przypadkowe miejsce i nie parkując przez długi czas, można zapinać krótką smycz (za koło i ramę czy do latarni).
Alarm ma sens tylko wtedy, gdy alarmuje konkretnie Ciebie, a nie całe osiedle, czyli najlepszy jest taki z powiadamianiem. Jak mi zdjęli pod oknem komplet kół (z samochodu), to zainwestowałem i po kilku nocnych wypadach wiem, że to jedyne rozwiązanie, które choć trochę wyrównuje szanse moje i złodzieja: on nie wie, że ja wiem, że on kradnie, więc zdążam się ubrać, zadzwonić po sąsiada i obudzić kobitkę, żeby czuwała z telefonem, jakbym nie wrócił o własnych siłach w ciągu 15min....
W mojej Suczce wyłamali stacyjkę (ale jej nie odblokowali) i nadcięli linkę Kryptonita, gdy byłem w pracy - kogo z przechodniów obchodzi, czy ten gość przy motocyklu, to właściciel? Lina nadal pełni swoją funkcję, ale dokupiłem firmowy łańcuch - inaczej tnie się łańcuch, a inaczej linkę, więc moje szanse rosną.
No i kwestia spinania przedniego koła z resztą: nowa tarcza + koło to sporo kasy, a trzymają się na jednej, łatwo dostępnej śrubie (osi koła).
Pozdrawiam
Wichren
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12/10/2006, 14:41

Postprzez Mortifer » 29/10/2006, 18:39

Mam xene z alarmem wstrzasowym-dziala. Wada-jak sie zaklei czyms syrene to wycia prawie nie slychac. Ale przynajniej nikt nie przepchnie wyjacego motonga do swojego garazu.
gsx-r 750
Mortifer
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25/8/2006, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez sirek » 29/10/2006, 18:41

Ja mam łańcuch
sirek
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26/10/2006, 14:50
Lokalizacja: Poniec

Postprzez waldek-majow » 1/11/2006, 19:32

alarm moze byc tylo musi byc dobry, ja mam z rozpalaniem silnika itp i spiepszyl mi zaplon konkretnie raz palil raz nie slaba iskra byla itp bez alarmu ciara ladnie tak, ze sam wybieraj ja polecam kolesia z parkingu i pospolita blokade..
Avatar użytkownika
waldek-majow
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/9/2006, 19:38
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez orlik1981 » 2/11/2006, 12:26

zaznaczył bym coś ale posiadam wszystkie trzy rzeczy no i łańcuch zapinam o latarnie
bo zdarza się że czterech murzynów w nocy podjeżdżają vanem i ładują moto, lepiej się przypiąć o coś.
pozdrawiam
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Śl. Aktualnie Londyn

Postprzez Miś » 3/11/2006, 09:41

orlik1981 napisał(a):zaznaczył bym coś ale posiadam wszystkie trzy rzeczy no i łańcuch zapinam o latarnie
bo zdarza się że czterech murzynów w nocy podjeżdżają vanem i ładują moto, lepiej się przypiąć o coś.
pozdrawiam


Zgadzam sie z Toba, mozna miec alermy, odciecia zaplonu, alermy, ale jak podejdzie kilku kolesi i zaladuja motor na dostawczaka to nic nie pomoze a te wszystkie pierdoly wyzej wymienione zdejma sobie w swojej dziupli. Chodzi o to ze motor mozna podniesc w "kilku chłopa" i ze najlepsze jest poczciwe przypiecie go do np.latarni albo spiecie kilku motorow.
Avatar użytkownika
Miś
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2/11/2006, 16:41
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr