Zobacz wątek - cbr f4, dziwny dzwięk (napewno nie rozrząd)
NAS Analytics TAG

cbr f4, dziwny dzwięk (napewno nie rozrząd)

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

cbr f4, dziwny dzwięk (napewno nie rozrząd)

Postprzez far00 » 4/6/2011, 18:30

Witam. Ostatnio zmieniałem opone tylną czyli odkręcałem koło itd. Dałem opone do wulkanizacji i zamontowałem kolo... W garazu wypadła mi zębatka i wyjeciały jakieś gumy (z felgi tam gdzie się nakłada zębatke) Myślę ,że dobrze je włożyłem bo raczej inaczej to by nie pasowały (troche ciężko wchodziła)... Po montażu koła zaczalem bawić się naciąganiem łańcucha z lewej strony mam na 3 kreski (nie wiem jak to sie nazywa fachowo) i z drugiej również 3. Myslę ,że naciąg jest dobry bo jest ok 5cm luzu. Jadąc motocyklem wszystko było ok, przy wyższych biegach a zarazem większej (nie dużo) prędkości słyszę jakiś odgłos jakby (tasowanie ;/) wiem ,że nie jest to rozrząd nie wiem skąd to się wydobywa, na 1,2,3 biegach wszystko ok. no na 3 może troche juz słychać 4,5 stanowczo słychać. Mam zębatke 63 zęby motocykl przerobiony do stuntu odgłos wydechu jest glośny więc pewnie ten odgłos też nie jest za słaby ;/. Nie wiem czy dobrze słuchałem ale wydaje mi sie ,że ten odgłos wydobywa się z przodu jakby z koła przedniego. Jednak mogę się mylić, macie jakies pomysły? Dojde do tego pewnie jakoś ale lepiej zapytać ;)
sorki jesli napisałem zbyt nie zrozumiale;) pozdr
far00
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2011, 12:18


Postprzez hugo2003 » 4/6/2011, 19:01

nie wiem jak dlugo jezdzisz ale jak ja zaczynalem jezdzic japonskimi moto tez ustaweialem kolo na te kreski... ale pewnego dnia po takim ustawieniu motocykl jechal jakby bokiem lub inaczej wchodzil w zakrety i byl tez inny dzwiek.... okazalo sie ze te kreski nie bylyzbyt precyzyjne.. teraz ustawiam kolo na srodku wahacza mierzac jakims kawalkiem drewna lub pretem odleglosc od ranta felgi do wahacza.... i tak z jednej i drugiej strony zeby wartosci byly takie same (nie mowie juz o mierzeniu suwmarka bo to az za dokladne)wtedy masz pewnosc ze kolo jest proste a co za tym idzie zebatka prosto wchodzi w Å‚ancuch....

inna sprawa to czy masz nasmarowany Å‚ancuch???

a jeszcze inna to sprawdz czy w roznych innych pozycjach kola łancuch ma takie samo naprezenie.. bo mozesz miec nierownomiernie wyciagniety co daje odglos żerzenia lub terkotu (zwal jak zwal)

Powodzenia!
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań


Postprzez far00 » 5/6/2011, 16:33

dzięki bardzo mi pomogłeś! Powodzonka
far00
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/2/2011, 12:18



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê