Zobacz wątek - Samodzielna naprawa plastikow
 
NAS Analytics TAG

Samodzielna naprawa plastikow

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Samodzielna naprawa plastikow

Postprzez wilknocny » 18/6/2010, 13:40

Witam, mialem mala wywrotke na moim imbryku.
Jest kilka rys na plastikach i pekniecie w jednym miejscu. Chce to naprawic sam. Wiem, ze efekt nie bedzie idealny ale to nic, i tak dodam naklejki. Jakie beda mi potrzebne materialy i jak to wykonac?
Czym wyszlifowac rysy, jaka szpachla je wypelnic? Jaka szpachla do szczelin? Jaki podklad i lakier (czarny)? Jakie papiery scierne?
Moze jest gdzies jakis tutorial krok po kroku?
wilknocny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/6/2010, 13:26


Postprzez 2pac » 18/6/2010, 21:11

najpierw to mógłbyś się przywitać. trochę kultury...

ale ok nie ja tu jestem od pouczania :)

no wiec kupujesz szpachlówkę zwykła. np z firmy Novol. ZWYKŁA!! nie jakaś z włóknem szklanym czy coś.
do tego kupujesz szpachelki to nanoszenia szpachlówki. najlepiej jednorazowe plastikowe. ważne aby były proste. dlatego polecam plastikowe.

Teraz kupujesz papier ścierny o gradacji :

80 - wstępne szlifowanie szpachlówki z zadziorów itp
150- gładzisz :)
220 - jeszcze bardziej gładzisz
400(na wodę) - wykańczasz szpachel

600 i 1500 do matowania podkładu oraz starej warstwy lakieru.
i trochę benzyny ekstrakcyjnej do odtłuszczania powierzchni na której będziesz lakierować/szpachlować .
Jeśli plastik jest popękany bądź połamany to kleisz żywica lub dajesz do spawania plastiku.

no wiec do roboty:

matujesz cała powierzchnie na której będziesz kładł szpachlówkę.
następnie odtłuszczasz.
mieszasz szpachlówkę z utwardzaczem w takich proporcjach jakie zaleca producent szpachlówki. ale można mieszać "na oko" :)

Nakładasz szpachlówkę na rysy.
czekasz aż wyschnie spijając browarka :)

wyschło wiec gładzisz. najpierw papier 80 do wstępnego wygładzenia zadziorów. potem 150 i 220.

odtłuszczasz i kładziesz następna cieniutka warstwę i znowu gładzisz. czynność te powtarzasz aż do uzyskania idealnej gładzi.

wygładzasz papierem 220 granice szpachlówki.

jak już wszystko jest igła to całość przelatujesz papierem 400 na wodę.

następnie lecisz do mieszalni farb. kupujesz podkład w sprayu. oraz lakier w sprayu , akryl lub baza. do bazy trzeba dokupić bezbarwny. lakier dobierze ci facet w każdej mieszalni jak dasz mu jakis plastik na wzor i w większości mieszalni nabije ci ten lakier w spray. taka przyjemność kosztuje około 40zl za puszkę. jedna puszka lakieru wystarczy na jeden element.

odtłuszczasz szpachlówkę i psikasz podkład.

jak wyschnie to matujesz podkład papierem 600 a potem 1500.
znowu odtłuszczasz i psikasz lakier.

psikasz kilka cienkich warstw w ostępach 15-30min.
a nie jedna a gruba warstwę.

jeśli użyłeś bazy to teraz jeszcze psikasz bezbarwnym i całość polerujesz i jest DZIEWICA :):):):) chyba pomogłem pozdro :)
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec


Postprzez bryllu » 19/6/2010, 00:27

Ja od siebie dodam że NOVOLu szpachle kup miękką, albo do plastików, co do podkładu to musi być "plastic primer" bezbarwny
bryllu
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12/6/2010, 22:19

Postprzez 2pac » 19/6/2010, 21:20

dodam jeszcze ze dużo łatwiej , szybciej i bardziej precyzyjnie wychodzi jeśli szpachlówkę będziesz szlifować papierem na drewnianym klocku a nie w ręce. pozdro
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez wilknocny » 20/6/2010, 09:04

Dzieki wielkie Panowie za pomoc, od jutra do roboty :)
wilknocny
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/6/2010, 13:26



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr