Zobacz wÄ…tek - Mieszanka do 4T. GÅ‚upota?
NAS Analytics TAG

Mieszanka do 4T. GÅ‚upota?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Mieszanka do 4T. GÅ‚upota?

Postprzez agg476 » 6/2/2010, 19:51

Witam!

Podczas rozmowy z sąsiadem (mechanik samochodowy) dowiedziałem się od niego żeby do paliwa dodawać olej taki jak do kosiarek shtila 2T(okolo 2ml na litr paliwa). Podobno ma to zmniejszyć dodatkowo zużywanie się tłoka i cylindra i poprawić kompresję. I nie wiem czy nie zaszkodzi to silnikowi 4T a dokładniej czy gaźnik nie bedzie sie jakoś zapychał?

Mówił też coś ze jak mam zamiar czasem jeździć w zimę motorem(a jeżdżę) to żebym dawał z 20ml denaturatu na litr paliwa bo mój motor stoi w nieogrzewanym garażu. Nie mam pojęcia co może to dać, ale przecież denaturat nie jest tłusty i czy może zaszkodzić silnikowi?
agg476
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2/9/2009, 18:04


Postprzez Enrothe » 6/2/2010, 19:56

Po prostu ciężko jest mi to skomentować....
Jeżeli Twój mechanik dolewa do baku denaturatu to równie dobrze powinien mu tam nawpie*****ć troche zagryzki np. ogóra kiszonego czy coś w tym stylu. Moja odpowiedź brzmi kategorycznie NIE. Czyli nie eksperymentuj z takim czymś.
Obrazek (otwórz link)

Kocham truskawki xD
Avatar użytkownika
Enrothe
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6/7/2008, 23:42


Postprzez krydka » 6/2/2010, 20:03

Denaturat czy spirytus się dolewa ale do oleju napędowego w dieslach, żeby lepiej zapalały na mrozie. Do benzyny bym niczego nie dodawał.
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp

Postprzez dominik528 » 6/2/2010, 20:17

Denaturat mieszalny jest z wodą i z benzyną a więc zadanie jakie POWINIEN spełniać to rozpuszczenie resztek wody w baku z benzyną i spalenie je w silniku. Takie oczyszczenie baku z wody.
Ale do tego znacznie lepszy jest czysty spirytus.

Do motocykla nie stosowałem bo wydaje mi się że paliwo mam dobre i tankuje w dobrej stacji. Ale do samochodu zdarzało mi się lać paliwo podłej jakości(w bańkach w minusowej temp. na spodzie pojawiał się lód) i w zimie raz na jakiś czas dawałem 200ml denaturatu na cały bak.

Co do robienia mieszanki do 4T to na pewno nie zaszkodzi ani nie zatka gaźnika. Ale też pewnie nie pomoże więc nie wiem czy jest jakiś sens.
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Postprzez swirus2007 » 6/2/2010, 22:26

poprawi kompresje na pewno bo olej uszczelini
13k.pl/-/sugestia.php
co za idiota wymyslil limit 60 znaków
swirus2007
Stały bywalec
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 29/7/2009, 13:35
Lokalizacja: ~~KN~~

Postprzez kÅ‚osiakR6 » 7/2/2010, 00:09

hahahahahaha

i tak powstaja legendy.


Nie dodawaj zadnych takich badziewi do paliwa chyba ze masz za duzo kasy i lubisz silniki remontowac.

Silnik 4T jest przystosowany do zwykłego paliwa i na takim ma jeździc co najwyzej raz na jakis czas mozesz dodawac jakiegos dodatku "uszlachetniajacego" do paliwa lub lac "lepsza" wache (verva, ultimate itd). Nie wiem czy Ci to cos pomoze ale przynajmniej nie zaszkodzi bo było testowane przez producentów

Co do świrus2007- dobre herezje piszesz, moze niech sam olej leje do baku to dopiero kompresja mu sie podniesie.

Dolewanie denaturatu ? Nie ryzykowałbym na własnym silniku, dodatki do paliw maja własciwosci wiazania wody i gwarancje ze silnik od tego nie padnie
r6 99r

cmentarze są pełne zajebistych kierowców...
kłosiakR6
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 16/6/2008, 09:03
Lokalizacja: warszawa

haha żal

Postprzez motooserwis » 7/2/2010, 14:16

ciekawe czy ktokolwiek tutaj wie że są silniki 4t do których trzeba lać mieszanke:):):):)

Hmmm denaturat do benzyny owszem można nie polecam lepiej zainwestować w taki środek do benzyny który sie leje
na stacji benzynowej poszukaj :P
motooserwis
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/10/2009, 19:42
Lokalizacja: Skawina

Postprzez dominik528 » 7/2/2010, 16:07

Ja wiem że są silniki dwusuwowe z zaworami tak jak w czterosuwach.
Ale o czterosuwach na mieszankę nie słyszałem wszystkie podzespoły tam są smarowane benzyną czy tylko część a reszta olejem z miski?
Avatar użytkownika
dominik528
Świeżak
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29/8/2009, 20:02
Lokalizacja: Lipinki

Re: Mieszanka do 4T. GÅ‚upota?

Postprzez macs » 7/2/2010, 19:13

agg476 napisał(a):Witam!

Podczas rozmowy z sąsiadem (mechanik samochodowy) dowiedziałem się od niego żeby do paliwa dodawać olej taki jak do kosiarek shtila 2T(okolo 2ml na litr paliwa). Podobno ma to zmniejszyć dodatkowo zużywanie się tłoka i cylindra i poprawić kompresję. I nie wiem czy nie zaszkodzi to silnikowi 4T a dokładniej czy gaźnik nie bedzie sie jakoś zapychał?

Mówił też coś ze jak mam zamiar czasem jeździć w zimę motorem(a jeżdżę) to żebym dawał z 20ml denaturatu na litr paliwa bo mój motor stoi w nieogrzewanym garażu. Nie mam pojęcia co może to dać, ale przecież denaturat nie jest tłusty i czy może zaszkodzić silnikowi?


Spytaj sie tego speca skad on wzial te teorie,bo jestem ciekaw
Avatar użytkownika
macs
Bywalec
 
Posty: 546
Dołączył(a): 29/3/2009, 17:20
Lokalizacja: Pomorskie

ehhh

Postprzez motooserwis » 7/2/2010, 19:20

No panowie niestety Polska to kraj w którym nie brakuje pseudo mechaników a powiedział bym nawet pseudo wynalazców bo snóją teorie o których jeszcze świat jeszcze nie słyszał heheheh
motooserwis
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6/10/2009, 19:42
Lokalizacja: Skawina

Postprzez marynarz1 » 7/2/2010, 21:15

Przepuść przez chleb bo ci motor oślepnie :D
Avatar użytkownika
marynarz1
Świeżak
 
Posty: 420
Dołączył(a): 19/1/2010, 20:55
Lokalizacja: Jelonka



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê