Zobacz wÄ…tek - demontaz owiewek gsx600F, zeby przeczyscic swiece, jak ??
 
NAS Analytics TAG

demontaz owiewek gsx600F, zeby przeczyscic swiece, jak ??

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

demontaz owiewek gsx600F, zeby przeczyscic swiece, jak ??

Postprzez franek_kimono » 8/2/2008, 10:54

witam
otoz wzialem sie za odkrecanie bocznych plastikow w gsx600F, aby dojsc do swiec, ale po odkreceniu srob, chyba wszystkie zrobilo sie STOP :/ , tzn czy lusterka trzeba takze odkrecac do zdjecia tego ?? i czy to sie trzyma takze na jakichs zatrzaskach, bo to plastki i latwo mozna polamac wiec prosze o pomoc
Avatar użytkownika
franek_kimono
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7/2/2008, 17:33


Postprzez simonw » 8/2/2008, 15:25

Czytales instrukcje zdejmowania owiewek?
Przewaznie w manualu masz dokladnie zilustrowane jak to robic, wystarczy tylko odrobina checi.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez franek_kimono » 8/2/2008, 15:39

no instrukcje czytalem, jakis obrazek nieczytelny, ktory pokazuje co poodkrecac i tak zrobilem, ale co dalej to nie wiem, bo instrukcja bardzo slaba :/
Avatar użytkownika
franek_kimono
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7/2/2008, 17:33

Postprzez elco » 8/2/2008, 15:40

niestety simon tak jest zawsze i prawie ze wszystkim. Kupujac nawet nowy telewizor czy aparat, zaloze sie ze tylko 10 % z nas czyta instrukcje. Bo w sumie po co ? Takie proste urzadzenie jak telewizor - phi, nawet dziecko sobie by poradzilo.

Kolego zobacz najpierw do ksiazki serwisowej, ktora mozna znalezc w przyklejonym temacie mechaniki motocyklowej. Zabierajac sie do rozbierania motocykla uwzglednij nie tylko jak to sie robi i w jakiej kolejnosci, ale czy dysponujesz odpowiednimi narzedziami itp.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez simonw » 8/2/2008, 15:46

Przyznaje sie ze dopoki idzie gladko nigdy nie czytam - natomiast przed kazda wieksza ingerencja w cokolwiek zagladam do manuala, zerkam co mi bedzie ptorzebne, jakie narzedzia, ile mi to moze zajac i na co zwrocic uwage. Raczej nie eksperymentuje.

Kolego, zaciagnij jakas inna instrukcje po prostu i zerknij - bo tak bez zdjec itp ciezko cokolwiek powiedziec, nawet jakbym zdejmowal owiewki to ja Ci to opisac

"wsadz reke 35 stopni w dol delikatnie glaszczac profil ramy az nie dojdziesz do gniazda sruby. W tym momencie..."

Rozumiesz? Najwiecej bo dokladne schematy i HINTy masz w serwisowce.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Inku » 8/2/2008, 18:13

Po pierwsze: nie musisz odkręcać owiewek, żeby dostać się do świec. Odkręcasz zbiornik biornik paliwa. 2 śruby i masz świece na wierzchu.

Po drugie: Jak już jesteśmy przy owiewkach to po prostu odkręcaj śruby na owiewkach. Odkręć lusterka i próbuj zdjąć. Widzisz gdzie owiewkę coś jeszcze "trzyma" owiewkę. To znaczy, że tam jest jeszcze zatrzask/śruba. Nie ma chyba nic prostszego.
Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów.

Suzi GS500F
Avatar użytkownika
Inku
Bywalec
 
Posty: 550
Dołączył(a): 27/12/2006, 17:14
Lokalizacja: okolice Poznania

Postprzez elco » 8/2/2008, 20:03

No jezeli dalej sobie nie mozesz poradzic to jezeli odkreciles juz wszystkie sruby i srubki poszukaj czy gdzies jeszcze owiewka nie jest zatrzasnieta lub tez wlozona na swego rodzaju bolec. Na dole owiewki, tuz za przednim kolem powinienes miec spinki laczace obie czesci oraz jakis patent, dzieki ktoremu mozna je rozlaczyc. Dobrze by bylo gdybys najpierw sprobowal to rozczepic.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez mar111cin » 8/2/2008, 23:01

a powiedz mi jak wyobrażasz sobie ściągnięcie owiewki przez lusterka? to tak jakbyś majtki ściągał w góre a nie w dół... Ludzie opanujcie się czy do wszystkiego jest potrzebna serwisówka? niedługo zajeżdżając na stacje benzynową wyciągniecie z plecaka serwisówke żeby przeczytać jak wlać paliwo. Wyjątkowo mądrze odpowiadacie na wyjątkowo głupi temat-nowość na forum.

Chłopie z takim podejściem odradzam Ci wymiane tych świec. Przy zdejmowaniu baku są 4 przewody, a znając życie dzień po wymianie świec pojawi się temat jak to podłączyć. Dodatkowo samo odkręcenie świec może sprawić spory problem. (zaczynając od rozmiaru klucza, kończąc na sposobie dokręcania.)
Faktycznie radze się z tym udać do warsztatu.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez simonw » 8/2/2008, 23:05

Oj niestety... zdjecie owiewek to dopiero czubek gory lodowej i faktycznie jesli masz juz taki problem, zagadaj z jakim znajomym bo tak jak marcin pisze, kranik, bak, gaznik... sporo rurek jest dookola a i w zlej kolejnosci mozesz swiece podlaczyc.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez franek_kimono » 8/2/2008, 23:06

Inku napisał(a):Po pierwsze: nie musisz odkręcać owiewek, żeby dostać się do świec. Odkręcasz zbiornik biornik paliwa. 2 śruby i masz świece na wierzchu.

To znaczy, że tam jest jeszcze zatrzask/śruba. Nie ma chyba nic prostszego.

no wlasnie brat ma bandit(jakis1200) i se bak zdejmuje, ale jak juz u mnie chcielismy, to problem powstal, ale kolega zaoferowal pomoc to cos z tego bedzie, jak zobacze to pozniej bedzie bajka

ps jak kolega wyzej jeden pisal ze czytac ksiazke, to jutro pokaze scan i ciekawe jak nie mial nigdy doczynienia z czyms takim czy tak fajnie, ale dobrze ze jesio zimno, to se przynajmniej podstaw jako takich naucze
pozdrawiam
mar111cin napisał(a):a powiedz mi jak wyobrażasz sobie ściągnięcie owiewki przez lusterka? to tak jakbyś majtki ściągał w góre a nie w dół...

ale to chodzi o podniesiebie baku mi sie zdawalo

EDIT: pisalem jak jesio postow 2 nie bylo wyzej
EDIT2: no juz kolega sie zaoferowal, wiec mysle ze fajnie to wyjdzie, czekam tylko juz na swiece :)
Ostatnio edytowano 8/2/2008, 23:16 przez franek_kimono, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
franek_kimono
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7/2/2008, 17:33

Postprzez icid » 8/2/2008, 23:15

Zacznji od wycieczki do sklepu kup sobie markera i ponumeruj fajki żebyś za 2 dni nie pisał czemu po wymianie świec nie odpala. A najlepiej zapłać pare groszy w serwisie i popatrz jak to robią to będziesz wiedział na przyszłość.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez mariogsx600f » 16/2/2008, 21:28

A wic ja ostatnio czyscilem swiece w jajku i zeby miec do nich dobre dojscie zdjalem wszystkie owiewki boczne (i oczywiscie to co jest do nich przytwierdzone), lusterek nie mam zalozonych wogole, razem z plugiem. nastepnie bak (zapamietaj gdzie idzie kazdy wezyk bo ja nie podlaczylem tego co dmucha powietrze z gaznika w kranik i nie chciala benzynka splywac) nastepnie odkrecasz beleczke laczaca boki ramy i gotowe. Bez przesady z takim detalikiem isc do mechanika. A pytania czy odkrecac lusterka sa dziwne. chyba widac co trzeba odkrecic a co nie. I ponumeruj sobie fajki gdzie ktora idzie. Pozdrawiam.
mariogsx600f
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 26/11/2006, 18:55



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê