Zobacz wÄ…tek - ksenon do FZ6
NAS Analytics TAG

ksenon do FZ6

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ksenon do FZ6

Postprzez siekier » 16/9/2007, 21:50

Witam ponownie brać motocyklową. Długo już przeglam to forum jednak odpowiedzi na miotające mną wątpliwości nie znalazłem.

Zamarzyło mi się podmienić żarówki w moim FZ6 na ksenony, coby odrobine więcej światła dawać (tak, wiem wszystko o homologacjach oślepianiu innych, nie-do-końca-legalności itd... ale wybór padł i już).

W jednym z serwisów motocyklowych w Trójmieście zaśpiewano mi 700 zł za przerobienie jednego reflektora. Kazałem im się gonić i zaczałem kombinować - na allegro całe zestawy (żarnik + balast) na 2 reflektory można wyrwać za około 400zł.

Problemy mam 2:
1) to że jedna żarówka to H4 a druga to H7 (ale to da się jeszcze przeżyć - ktoś zainteresowany takim POJEDYNCZYM kompletem? ;))

2) zasadniczy - żarówka w światłach mijania H7 mocowana jest przez jakąś dziwną przejściówke, nie dam rady zamocować tam "zamiennika" ksenonowego :(

Czy ktoś z Was ma tak przerobione reflektory? Jest jakiś sposób żeby to zrobić nie niszcząc (tnąc/klejąc) reflektora i jeszcze dobry efekt osiągając?

Pozdrawiam z Gdyni.
<< FZ6'04 >>
Avatar użytkownika
siekier
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29/7/2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez kodi » 17/9/2007, 06:35

1) to że jedna żarówka to H4 a druga to H7 (ale to da się jeszcze przeżyć - ktoś zainteresowany takim POJEDYNCZYM kompletem? )

może jakoś się dogadamy. Musze zobaczyc jak to w bandicie wygląda. Też myślałem o tym juz jakiś czas temu. martwi mnie tylko że temperatura takiego zarnika jest o wiele wyższa i nie wiem jak szybka lampy na to zareaguje. W niektórych autach robiły się takie spękania jak pajeczyna i światło było gorsze.
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław


Postprzez siekier » 17/9/2007, 11:54

Nie jestem przekonany czy temperatura żarnika jest większa. Żarówki ksenonowe mają o ile się nie myle 30W i większą sprawność niż zwykłe żarówki - czyli mniej energii, więcej światła. Wniosek jest jeden - muszą być "chłodniejsze" niż 55W H7. Przynajmniej tak w teorii ;)
<< FZ6'04 >>
Avatar użytkownika
siekier
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29/7/2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Grubas » 17/9/2007, 12:08

Ale chcesz ksenony, czy chcesz robić wiochę z niebieskimi żarówkami?

JeÅ›li chodzi o ksenony, to nie masz tam żarówek. ŹródÅ‚em Å›wiatÅ‚a nie jest gorÄ…cy żarnik, tylko lampa wyÅ‚adowcza. W komplecie masz elektronikÄ™ i obudowÄ™. Inaczej siÄ™ nie da (…wiem Polak potrafi). 700 zÅ‚ za komplet to jak za darmo. Samochodowe sÄ… w cenie 2-4 tys zÅ‚.

Czy są ksenony do Twojego motocykla to nie wiem. Ale jeśli ktoś mówi coś o H4 lub H7 to mówi o żarówkach.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez siekier » 17/9/2007, 12:51

Od początku mowie o komplecie żarnik+przetwornica. Niebieskie żarówki w ogóle nie wchodzą w gre.

Biorąc pod uwage że takie "przerobienie" reflektorów na ksenony ogranicza się w 99% do włożenia odpowiednio "spraparowanego" żarnika ksenonowego w miejsce oryginalnej żarówki to 700 zł za reflektor przy cenie zestawu http://moto.allegro.pl/item240785547_ze ... ratis.html zakrawa na zdzierstwo ;).

kodi - jakoś się dogadamy jak tylko sprawa sie rozwikła.

Pozdrawiam.
<< FZ6'04 >>
Avatar użytkownika
siekier
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29/7/2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Grubas » 17/9/2007, 17:05

Pytanie czy coś takiego ma homologację, bo jeśli nie, to nie możesz z czymś takim jeździć po ulicach publicznych. Ale wygląda obiecująco. 700 zł to naprawdę mało nawet za samą elektronikę (zapłonnik)
Poza homologacją, to trzeba się upewnić czy źródło światła pojawia się tam gdzie w normalnej żarówce jest włókno wolframowe.
WidzÄ™ tu jeszcze jedno ale…. Ksenony nie lubiÄ… wÅ‚Ä…czania i wyÅ‚Ä…czania i robiÄ… to dość powoli. Dlatego przeÅ‚Ä…czanie drogowe / mijania zazwyczaj jest realizowane poprzez mechaniczne rozwiÄ…zania np. przesuwanie „żarówki”
Ale jeśli to rozwiązali to naprawdę siedem paczek to niska cena.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez siekier » 17/9/2007, 18:43

Grubas - nie rozumiesz nadal o co chodzi? Podalem link na allegro - to sa wlasnie takie komplety zarowek jakie wkladają w serwisach za 700 zł od reflektora. Policz - 1400 za dwa reflektory lub 450 na allegro i sam sobie wkladasz zarniki i podlaczasz 4 kabelki samemu... Te zarniki z allegro sa juz tak ustawione ze wymiarowo odpowiadaja zarowkom H7/H4 (mniej wiecej ;)). H4 maja tez przeslone na elektromagnesie do zmiany dlugie/krotkie. Np takie: http://moto.allegro.pl/item240839329_bi ... ratis.html

Co do homologacji - nie ma toto homologacji, na pewno taki reflektor nie ma homologacji po wlozeniu zarnika zamiast zarowki. Ale to juz dawno rozwazylem, do samochodu bym sobie nie wlozyl w taki sposob ksenonow ale do motonga włoże. Zreszta - widziałem wiele motongów tak przerobionych. Grunt to byc widocznym i widziec...jazda na długich światłach tez jest przeciez zabroniona. A na przegladzie rejestracyjnym nie sprawdzaja ustawienia swiatel w motongu (przynajmniej u mnie).

A co do FZ6 - rozebralem pol reflektora i chyba mam juz sposob - niemniej nadal czekam na kogos kto moze mi cos podpowie.

Pzdr
<< FZ6'04 >>
Avatar użytkownika
siekier
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29/7/2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Grubas » 17/9/2007, 19:41

Kumam
Bez przerwy próbowałem znaleźć dziurę w całym. Wygląda na to, że wszystko przemyśleli i jedynie homologacji brakuje.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez simonw » 17/9/2007, 22:37

Hm, coz... jesli czujesz sie na silach na instalacje powinno byc na prawde niezle, natomiast niestety nie zarowka a lampa musi miec homologacje, system czyszczenia i pozycjonowania, obawiam sie ze bedziesz dosc mocno oslepial innych, ale fakt, na dlugich tez sie nie lata :)

Podrzuc fotki jak sie uda
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez siekier » 17/9/2007, 23:40

Masz całkowitą rację simonw, jednak postanowiłem sprawe homologacji, pozycjonowania itd poświęcić w imię lepszej widoczności... zacznę w takim razie od świateł mijania...(ktoś zainteresowany kompletem H7? ;)).
<< FZ6'04 >>
Avatar użytkownika
siekier
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29/7/2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê