Zobacz wÄ…tek - Spalona instalacja
NAS Analytics TAG

Spalona instalacja

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Spalona instalacja

Postprzez Kirgeron » 4/8/2017, 00:13

Grzebałem przy nowym podświetleniu tablicy, bo kable nie chciały dobrze łączyć, rozprułem je i na wierzchu był plus z minusem, było późno, resztę chciałem dokończyć następnego dnia. Pech chciał, że potrzebowałem pilnie podjechać gdzieś i o tym zapomniałem i podczas jazdy plus z minusem się ze sobą stykały. Wywalił bezpiecznik - wymieniłem, zapomniałem w ogóle o tych kablach. Jadę dalej znów padł i znowu zmieniłem i tym razem w ogóle już motocykl nie reagował po przekręceniu kluczyka. Jakby po prostu prądu nie było. Patrze na kable od podświetlenia tablicy a tu masa z plusem stopiona ze sobą na całej długości wiązki - reszta kabli w wiązce ok. Co mogło się spieprzyć? Jak to reanimować? Jak się w ogóle zabrać do tej naprawy?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Re: Spalona instalacja

Postprzez henio12323 » 4/8/2017, 20:26

co to za moto przede wszystkim ?
szukaj innego bezpiecznika np głównego. musisz posprawdzac gdzie dochodzi prąd najlepiej mieć taki testerek z zaróweczką - czyli przewód z krokodylkiem do zarówki, i z zarówki ( druga nóżka) do jakiegos wygodnego czegoś co mozna wsadzac w kostki itp ( zarówka najlepiej kilku watowa minimum ) i wpinasz sie np pod mase, i szukasz plusa ( zarówka ma swiecic ) tam gdzie powinien byc.

ostatnio przerabiałem to w jednym z motocykli koleś podpiął prostownik na 24V wywaliło też wszystko moto zdechło, i wywalało co prawda główny bezpiecznik po wsadzeniu. padł ostatecznie główny przekaźnik
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê