Zobacz wÄ…tek - Pytania osoby zielonej
 
NAS Analytics TAG

Pytania osoby zielonej

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Pytania osoby zielonej

Postprzez CzarnyNSR » 29/1/2017, 11:55

Witam, jestem swiezym motocyklista (o ile moge sie tak nazwac). W temacie mechaniki motocyklowej jestem troszeczke zielony.

To moze króciutko o sobie. Od okolo wrzesnia ubieglego roku po zrobieniu prawa jazdy kupilem swoj pierwszy motocykl. Z racji na wiek i potrzebe nabrania doswiadczenia udalo mi sie zakupic pewna maszyne (Yamahe R125 z zestawem 180cc)

Wracajac do tematu.
Konczy mi sie naciag lancucha i chcialbym wymienic takowy lancuch. Bede go wymienial pierwszy raz ale pytanie zasadnicze to:

Czy jeżeli kupie dida do max poj 125 to nic sie nie stanie? Czy lepiej kupic Did428vx do max poj 350? Zalezy mi na tym aby nie erka nie stracila mocy (nie wiem jaki lancuch jest tam aktualnie, jezeli da sie sprawdzic jaki to jest lancuch to bylbym wdzieczny za podpowiedz). Lub jezeli mielibyscie jakies inne propozycje co do konkretnego lancucha to prosilbym o podanie nazwy i modelu :)

Czy dwa takie same motocykle moga roznic sie iloscia ogniw w lancuchu?

Nastepnym pytaniem jest to czy lancuch zle dobrany moze byc za szeroki na zebatki?

Ostatnim pytaniem jest to, czy kazda Yamaha R125 ma taka sama srednice lag i takie same uszczelki beda pasowac w jednej R125 i w drugiej?

Z gory dziekuje za odpowiedz. Jak juz wspomnialem jestem nowy i kazda rada jest dla mnie cenna.

Do zobaczenia na trasie! Slyszalem, ze w lutym maja byc juz ladne temperaturki ;)
CzarnyNSR
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:51
Lokalizacja: Wejherowo


Postprzez henio12323 » 29/1/2017, 20:46

Im kupisz mocniejszy tym wiecej przezyje ( wytrzymalosc na rozciaganie ) i bedzie mniej obslugowy. Ale druga sprawa to uszczelnienie sa lancuchy zwykle oringowr i x rongowe ( sa jeszcze inne ale to glowne typy ) bez uszczelnien ma najmniejsze opory i moto nie straci mocy. Oringowy super szczelny jest i lancuch jest kilka razy zywotniejszy w kiepskich warunkach niz bezoringowy ale ma duze opory
X ring ma rownie dobre uszczelnienie ale nieco mniejsze opory i jest drozszy wybor nalezy do ciebie

Na starym lancuchu powinno byc wybite oznaczenie

Tak moga sie roznic. Ilosc ogniw zalezy od wielkosci kol lancuchowych. Jak ktos da duza z tylu to musi miec dluzszy lancuch
Roxnice nie sa duze np ogniwko wiecej.

Musisz miec pewnosc jaki masz lancuch 428 pewnie masz. To tez powinno byc wybite. To tez masz w insyrukcji i tez mozesz to zmierzyc ( google pomoze )

Co fo lag nie wiem. Ale wystarczy zmierzyc suwmiarka chromowana rurke i to jest jeden z wymiarow uszczelniacza ( wewnetrzny ) i wtedy juz sie nie pomylisz
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez CzarnyNSR » 31/1/2017, 00:23

Kurde, dzieki Mistrzu! Rozwiales mi wszystkie watpliwosci! :D Teraz wiem jaki model lancucha, tylko ogniwa zostaly do przeliczenia.

Miales racje z tym, ze mam 428.

Teraz juz wszystko wiem i ladnie sobie poradze. Do rozpoczecia sezonu moto bedzie w pelni sprawne i odswiezone.

Wygrales u mnie piwo :P Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje! :D

Sprawa wyjasniona, wiec jezeli ktos robi porzadki to moze zamknac temat :P
CzarnyNSR
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez suhy-19 » 31/1/2017, 10:51

tylko niech ci nie przyjdzie do głowy wymieniać sam łańcuch bez zębatek :P
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez CzarnyNSR » 31/1/2017, 20:05

Nawet jezeli zebatki mam jak nowe? :P
CzarnyNSR
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez suhy-19 » 31/1/2017, 20:54

Jeżeli masz jak nowe to albo ktoś kupił ujowy łańcuch albo wymienił same zębatki :p
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez CzarnyNSR » 31/1/2017, 21:11

Same zebatki prawdopodobnie wymienil. Przynajmniej na to wyglada :D
CzarnyNSR
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 11:51
Lokalizacja: Wejherowo



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 14 gości




na górê