Zobacz wÄ…tek - SUZUKI GSX600F 2003. R NIE ODPALA
 
NAS Analytics TAG

SUZUKI GSX600F 2003. R NIE ODPALA

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

SUZUKI GSX600F 2003. R NIE ODPALA

Postprzez Dubel » 20/7/2015, 13:33

Witam wszystkich. Ogólnie jestem bardzo świeży jeżeli chodzi o motory, więc z góry proszę o wyrozumiałość, ponieważ na pewno zdarzy mi się coś pomylić. Niedawno miałem okazję kupić ten motor za śmieszne pieniądze, więc jestem w stanie trochę w niego zainwestować, Motor jeździł w Anglii, z diagramu wynika mniej więcej, że jest to też angielska wersja ponieważ trochę rzeczy różni się jak patrzę od wersji US. Z tego co wiem, obecnie nie działa, widać że był delikatnie przewrócony na bok po czym stwierdzam na podstawie pokrywy od generatora sygnału (już wymieniona). W środku sam generator jak patrzyłem nie odniósł żadnych uszkodzeń, także jego zostawiłem w spokoju. Jak widać na zdjęciach, ktoś próbował podłączyć go na szybko co zakończyło się fiaskiem. Został tylko po tym gąszcz kabli, z pourywanymi wtyczkami, dodatkowo podłączony stary starter od innego modelu. W tym momencie podłączyłem nowy starter do baterii i silnika elektrycznego (załączony na zdjęciu) a reszta kabli (2x czerwony + czarno-żółty + czarno-biały) zwisa ponieważ nie wiem jak je prawidłowo podłączyć. Dodatkowo wymieniłem też świece na nowe, ponieważ stare były strasznie zardzewiałe, wymieniłem filtr oleju i wlałem nowy castrol 10w40. Jak na razie próbowałem podłączać to: Światła, alarm, itp. działają. Startowanie z przycisku nie działa. Próbowałem to obejść na krótko (omijając starter) i słychać, że silnik elektryczny kręci, widać ze silnik normalny też próbuje ale bez skutku, świece są mokre od paliwa ale nie dają iskry (sprawdzałem przytykając do silnika). Sprawdzałem też bezpieczniki, wszystkie są ok. Z elektryki miałem do czynienia tyle co zrobić jakąś instalację w domu, upiąć małą rozdzielnię czy zainstalować jakieś światła lecz jeżeli chodzi o motor - jest cieniutko. Mam więc prośbę jak to wszystko prawidłowo upiąć? Kolor po kolorze co i jak, jak można to jakoś podpiąć na krótko żeby sprawdzić czy ten motor w ogóle działa? Proszę o jakieś podpowiedzi, pozdrawiam.
Załączniki
3.jpg
nowy starter
(52.12 KiB) Pobrane 9 razy
2.jpg
kable
2.jpg (59.44 KiB) PrzeglÄ…dane 764 razy
1.jpg
Całość
1.jpg (60.86 KiB) PrzeglÄ…dane 764 razy
Dubel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/7/2015, 12:17
Lokalizacja: Rugby


Postprzez Boshi » 20/7/2015, 17:19

Mechanika proszÄ™.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê