Zobacz wątek - Kat. A2 obsługa motocykla
NAS Analytics TAG

Kat. A2 obsługa motocykla

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Kat. A2 obsługa motocykla

Postprzez Daro94 » 23/6/2013, 09:42

Witam na egzaminie kat, A 2 wybieraja np. prosze sprawdzic poziom oleju w silniku i swiatla mijania ...
I tutaj pojawia sie moje pytanie jak egzaminator sie mnie zapyta , to jak mam to dobrze powiedziec w kawasaki er 6

a)poziom olejuw siolniku : ?
b)poziom plyna hamulcowego :?
dzialania swiatel pozycyjnych/postojowych : ?
dzialania swiatel mijania / drogowych /hamowania "STOP"/kierunkowskazów: ?
dzialanie swiatel awaryjnych/ przyciwmlgowych : ?
napiecie lancucha : ?

podajcie LINKA lub napiszcie z góry dzieki
Daro94
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27/10/2012, 21:12


Postprzez Casserole » 23/6/2013, 14:05

Poziom oleju miedzy low, a full, nie wiem jak ze światłami. pozycyjne to taka mała żarówka z przodu+ czerwona z tyłu+ oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
Mijania to duża żarówka z przodu/ drogowe jeszcze mocniejsze (zawsze przykładaj rękę do świateł), stop to lampka z tyłu, kierunkowskazy? Patrzysz czy działają i mówisz "działają". Awaryjne tak samo, patrzysz czy wszystkie świecą i mówisz "awaryjne działają", a napięcie łancucha wystarczy, że dotkniesz i powiesz "nie więcej niż 20mm, naciąg łańcucha w porządku".

Tak to wygląda w skrócie. Wystarczy, że powiesz egzaminatorowi, że dane światło świeci i gdzie się znajduje.
Casserole
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17/6/2013, 18:41
Lokalizacja: Zabrze


Postprzez Kaai » 30/6/2013, 11:54

Za moich czasów to się sprawdzalo. Światła olej etc. A nie mówiło. Nie róbcie jaj, że jak losuje się stop. To zamiast sprawdzić czy świeci to trzeba mówić, żeby nacisnąć klamkę albo nożny i musi zawiesić się żarówka w tylnym kloszu etc. Wtf?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê