Zobacz wÄ…tek - by nie bylo wywrotki, niedbalstwa :)
NAS Analytics TAG

by nie bylo wywrotki, niedbalstwa :)

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

by nie bylo wywrotki, niedbalstwa :)

Postprzez spik3r » 25/1/2013, 16:48

Witam. Jezdzilem bandziorem, teraz Jezdze r6 z 2004 roku, i chcialbym sie dowiedziec pare istotnych rzeczy. Nie wiem kogo o to zapytac, zeby to bylo prawda i pomoca dla mnie : ) Smigam sobie z kolegami, smigam sam i bywaja rozne sytacje, a nie chce wywrotki, polamania czegos, uszkodzenia motocykla, nie dbania o niego w nieswiadomosci .

1. Czy przy zmienianiu biegow musi byc slyszalny ten "stuk" ? Jak prawidlowo (krok po kroku) zmieniac idealnie biegi, by nie "szkodzic" dla motocykla ? Co robic, by nie bylo ze w r6 wypada dwojka :P ?
2. W zakretach, lukach, jak operowac gazem, hamulcem ? Jedni mowia zeby nie gazowac na zakretach i nie hamowac tylko na luzie wjezdzac, inni mowia ze wrecz przeciwnie, jak to jest?
3. Tak jak pytanie wyzej, ale na dojezdzaniu do skrzyzowan by skrecic, by wykonywac manewry powolutku, przy niskich predkosciach. Jak sie zachowywac by nie wywrocic? Kiedy moge gazu dodawac, czy moge? Jak z hamowaniem? Przod, tyl?
4. Co do hamowania, najlepiej przodem prawda? A w trudnych, niespodziewanych sytuacjach ? Oba naraz z wyczuciem ?
5. Raz mialem ze z 1ki na 2jke nie chcialo wejsc, to ta przypadlosc "wypadania" ?

I jeszcze jak macie prosze o jakies rady co gdzie jak zachowywac odnosnie gazu, hamowan, zachowan waznych. Co do filmikow itp, ogladalem, ale chcialbym Waszej opini zasiegnac:)


Jezdze duzo, ale nie wiem czy dobrze to robie :) Chce miec pewnosc jak jezdzic:)
Pytam tu, bo co zapytam kumpli - co czlowiek, to opinia :)
spik3r
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 25/9/2012, 16:31


Postprzez power_bit » 25/1/2013, 16:53

Twój drugi motocykl, a Ty się pytasz czy hamować przednim ? W zasadzie na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedz na forum, użyj opcji szukaj.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez stareRadio » 25/1/2013, 17:38

wszystkie odpowiedzi znajdziesz w "motocyklista doskonały"
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez spik3r » 25/1/2013, 17:55

Po prostu jezdze jak jezdze, chce sie dowiedziesz waszych opini a nie odsylan . Waszego zdania .
spik3r
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 25/9/2012, 16:31

Postprzez stareRadio » 25/1/2013, 20:45

spik3r , jak sie nie ma człowiek gdzie nauczyć , to jeździ jak jeździ.
Na serio- zakup tą książkę , ściąg w formacie pdf, Dowiesz się, ze przyhamować masz przed zakrętem a sam corner przejechać na lekko otwartym. Dowiesz się też dlaczego tak a nie inaczej powienieneś robić. O operowaniu hamulcami i jak zmieniać biegi masz tematy na forum. Pogrzeb w poprzednich tematach lub szukajka ...

piszÄ™ to z autopsji
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez leff » 25/1/2013, 22:15

ja pierdziele, kto Ci R6 sprzedal ........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez spik3r » 27/1/2013, 15:29

Czy ja mowie ze nie umiem jezdzic ? Umiem, z drugiej strony nie mi to oceniac. Ja nie jezdze i nie podpieram sie noga, to nie o to chodzi. Chce po prostu udoskonalic swoje umiejetnosci, dowiedziec sie czy wszystko robie poprawnie. Czy nie robie bledow dla siebie na przyszlosc, i motocykla .

Czy moglby ktos sam mi odpowiedzie na pytania?
spik3r
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 25/9/2012, 16:31

Postprzez rosiboj » 27/1/2013, 16:53

Nie wyobrazam sobie, zeby ktos kto nie zna odpowiedzi na te pytania mial kat A.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Kaai » 27/1/2013, 17:12

wcześnie się za to zabrałeś :D
zamknijcie, troll.

a swoją drogą, patrzcie. ktoś alta na bandziorze. 60kucy czy ile to tam ma, 600ccm, zmienia na mocniejsze moto, brakuje mu mocy, powiedzmy. to rozumiem. ale jak ktoś może zmieniać bandziora na r6 nie umiejąc jeździć bo ty nie umeisz, jak pytasz o takie cos. zcemu kupil inne moto, skoro nawet na rowerze nie potrafi jezdzic. na rowerze tez nie wiesz czy przednim hamowac?
ahhahahahahah xD
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez melvin » 31/1/2013, 12:44

OK autor niech zaopatrzy się w abonament na google albo zestaw literatury motocyklowej dostępnej tu: http://sklep.scigacz.pl/literatura-film ... c-428.html
a tymczasem zamykam temat. MLV
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê