Zobacz wątek - Szkoły doskonalenia techniki jazdy
NAS Analytics TAG

Szkoły doskonalenia techniki jazdy

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Harakiri 7 » 26/7/2013, 20:27

leff napisał(a):
kulikowisko robi w Ulezu, motorista w Toruniu i chyba w Radomiu ...


Leff, szkolen jest masa, tyle, ze nikt nie przeprowadza ich gratisowo.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies


Postprzez bober3 » 26/7/2013, 22:52

Ooo dzięki Leff, póki co myślałem nad kulikowiskiem- na torze i w miarę tanio, ale jeszcze spojrzę na motoristę.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam


Postprzez dokladny » 22/9/2013, 18:06

Witam,


Wczoraj byłem na szkoleniu motocyklowym w Toruniu organizowanym przez szkołę HigH (otwórz link). Krótko opiszę przebieg szkolenia.

Rodzaj szkolenia to "Szybko i pewnie w zakręcie", zostało zorganizowane na torze kartingowym zaraz przy Toruńskiej Motoarenie. Obiekt jest bardzo techniczny. Nawierzchnia jest niezła, a cały tor ma około 1000m.
Koszt szkolenia to 390zł - dla osób, które pierwszy raz byli na szkoleniu w HigH lub 320zł dla tych, którzy już byli u nich na szkoleniu. Moim zdaniem jest to uczciwa cena za tego typu szkolenie.
Szkolenie zaczęło się o 10 i trwało do 16, szkoda że tylko 6 godzin ale było to w dużym stopniu zależne od właścicieli obiektu.

Szkolenie rozpoczęło się godzinną teorią na której zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa na torze, przebiegu szkolenia, pozycji na motocyklu, zmiany biegów. Na wszystkie pytania o technice jazdy odpowiadała Natalia Florek. Opowiedziała o ergonomii na motocyklu o torze jazdy i hamowaniu.

W pierwszej części praktycznej po torze jeździli wszyscy uczestnicy jednocześnie. Na torze rozstawione były 3 punkty z ćwiczeniami. Pierwszy to omijanie przeszkody (ćwiczenie przeciwskrętu). Drugi to hamowanie awaryjne na prostej. Trzeci to hamowanie w zakręcie. Ćwiczenia na pewno przydały się uczestnikom z niewielkim stażem, którzy nie ćwiczą takich manewrów od czasu do czasu.

W połowie dnia była przerwa obiadowa w restauracji w Motoarenie.

W drugiej części jazdy po torze odbywały się w trzech grupach, w międzyczasie reszta uczestników mogła odpocząć, pogadać o motocyklach albo przejechać tor z ustawiony z pachołków na czas, taka mini gymkhana.

W czasie całego szkolenia instruktorzy byli cały czas do dyspozycji uczestników. Jeżeli zauważyli rażące błędy to zatrzymywali i tłumaczyli co można zrobić lepiej. Można było przejechać się po torze z instruktorem, który jechał za nami i za pomocą zestawu łączności wskazywał popełniane błędy.

Podsumowując. Szkolenie w fajnej atmosferze w przystępnej cenie. Na YT można obejrzeć filmik z jazdy http://youtu.be/k6ZvDBnWyLY . Fajnie by było gdyby instruktorzy przejechali się za każdym uczestnikiem, nagrywając filmik, który potem taki uczestnik mógłby oglądać i analizować. Przydałoby się również więcej indywidualnych porad.
dokladny
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11/12/2012, 22:48

Postprzez gumis » 11/6/2014, 15:55

Oj stary, odkopujesz temat prawie sprzed roku, żeby zareklamować szkołę w której pracujesz?

Marnie zaczynasz.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez dokladny » 16/8/2014, 20:44

Witam wszystkich. Dawno nie było mnie tu na forum bo już tak mam, że jak nie mam nic sensownego do powiedzenia to nie mówię :)

W Piątek (15.08.2014) byłem na szkolonku ze znajomymi w Warszawie, które prowadził Janusz Czaja. Pana Janusza poznałem przy okazji szkoleń Suzuki w zeszłym roku o których również tutaj pisałem. Piątkowe szkolenie odbyło się pod nazwą "motokolano" na Warszawskim Bemowie. Dowiedziałem się o nim na Szkoleniach Suzuki.

Na to szkolenie mogą przyjechać wszyscy, którzy chcą podnieść swoje umiejętności jazdy motocyklem.


Ekipa:

Trzy młode wilki z Torunia, Pan Janusz i jego syn

Sprzęt:
Suzuki GS 500 specjalnie przystosowany do szkolenia, z bocznymi kółkami na wysięgnikach

Szkolenie:

Krótka teoria z postawy na motocyklu, pozycji w zakręcie. Zapoznanie się z motocyklem.

Ćwiczenie 1:
Schodzenie na kolano. Jazda w kółko schodząc coraz niżej. Bardzo ważne w tym ćwiczeniu było patrzenie na środek okręgu oraz trzymanie odpowiedniej pozycji na motocyklu. W trakcie ćwiczenia instruktor na bieżąco zwracał uwagę na błędy.

Ćwiczenie 2:
Wolny zakręt na kolanie. Trzymanie pozycji w dojeździe do zakrętu, patrzenie na wejście w zakręt, zejście na kolano, patrzenie na wyjście, podniesienie motocykla. Również częste wskazówki instruktora, ćwiczenie postawy i utrzymywania wzroku.

Ćwiczenie 3.
Dwa zakręty. To ćwiczenie polegało na ćwiczeniu pozycji w zakręcie raz w łagodniejszym raz w ciaśniejszym zakręcie, szlifowanie zejścia na kolano.

Ćwiczenie 4
Pokonywanie zakrętów, zmiana biegu, dohamowanie i pozycja przed zakrętem, wyprostowanie motocykla na wyjściu, pozycja sportowa, zmiana biegu dojazd do drugiego zakrętu, redukcja, dohamowanie, pozycja, wejście w zakręt.

Całość szkolenia przebiegła w luźnej atmosferze :) bardzo profesjonalne podejście instruktorów. Tak jak pisałem wcześniej, moim zdaniem jeżeli chodzi o szkolenia najważniejsze jest indywidualne podejście do kursanta, które nie jest możliwe do uzyskania kiedy mamy 20 kursantów. Tutaj każdy z nas był szkolony indywidualnie, Szkolenie trwało 3 godziny po każdym ćwiczeniu była zmiana, więc mogliśmy sobie odpocząć. Każdy miał około 1 godziny szkolenia łącznie.
Cena to ok. 100 zł
Jak dla mnie to najlepiej zainwestowana stówka w tym roku :)
Serdecznie polecam, weźcie znajomych bo nie dacie rady jeździć godzinę bez przerwy :P
kontakt przez email: motoszkola@suzuki.com.pl
dokladny
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11/12/2012, 22:48

Postprzez teodor2424 » 27/8/2014, 14:55

Był ktoś na 3MM Racing Academy na ich szkoleniu w Koszalinie, teraz jest w dniu 30.08 ale ta kwota przeraża, chłopaki życzą sobie aż 470zł. nie sądzicie że trochę przesadzają??
teodor2424
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/1/2012, 23:22

Postprzez leff » 27/8/2014, 15:21

popatrz ile kosztuje CSBS
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez teodor2424 » 27/8/2014, 17:18

No tak może i w porównaniu z innymi normalna cena ale czy ktoś tam był i czy na tym torze w Koszalinie jeździł czy po prostu warto tyle zapłacić.
teodor2424
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/1/2012, 23:22

Postprzez Paniczos » 24/7/2015, 08:58

Czy możecie polecić jakąś szkołę gdzie można podnieść swoje umiejętności w północno -wschodniej części Polski?
Avatar użytkownika
Paniczos
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 17/5/2015, 15:29

Postprzez Duca-jacek » 1/1/2016, 23:51

Witajcie.
PotrzebujÄ™ porady.
W tym roku planujÄ™ doszkalanie na torze.
Dokładnie interesuje mnie , szkolenie na sliskiej nawierzchni na przystosowanym motocyklu.
Dalej szkolenie na torze i nie kartingowym.
Najchetniej szkolenie kilkudniowe aby zdąźyć się wjeżdzić.

Czy ktos był, mógłby polecić szkoły, osoby.
Szkol jest pełno ale nie za bardzo wiem ktore sa warte uwagi.

I jeszcze jedno pytanko. Czy ktos siÄ™ orientuje jak jest z ubezpieczeniem motocykla (ac) w razie "au"??
Duca-jacek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1/1/2016, 23:20

Postprzez leff » 1/1/2016, 23:55

na torze ubezpieczenie AC nie dziala
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez SlowMotion » 2/1/2016, 17:20

Wydaje mi się że można to wykupić jako dodatkową 'opcję' przy zawieraniu umowy AC, ale wychodzi wtedy mniej więcej dwa razy drożej. Jeśli chodzi o zwykłe AC zgodne z OWU to w teorii nie ma wzmianki o tym że nie działa na torze, jednak zwykle jest zapis, że ubezpieczenie nie dotyczy wyścigów bądź treningu do wyścigów i zazwyczaj pod to potem są podpinane treningi na torze i odmawiają wypłaty ubezpieczenia.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez andy7 » 2/1/2016, 21:03

Duca-jacek napisał(a):W tym roku planuję doszkalanie na torze.

I jeszcze jedno pytanko. Czy ktos siÄ™ orientuje jak jest z ubezpieczeniem motocykla (ac) w razie "au"??


Ile chcesz przeznaczyc na to szkolenie ?

W Niemczech masz w skoleniu ubezpieczenie voll Kasko koszuje 100,- € lub moze byc w cenie szkolenia.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Duca-jacek » 3/1/2016, 14:13

Pieniądze an szkolenie to rzecz drugorzędna.
Bardziej chodzi o to aby cena była adekwatna do szkolenia.
Tj csbs jest bardzo droga jak za kilka godzin nauki jazdy po torze (moim zdaniem). Jednak jeżeli instruktorzy w ciągu tych kilku godzin potrafią każdemu kursantowi wytłumaczyć jak się po torze poruszać aby pokonać swoje lęki i pznać swoje umięjętności to juz cena wydaje się odpowiednia.
W swoje bezpieczeństwo nalezy inwestować. Motocykl to jedno ale ubiór i umięjetności sa o wiele wazniejsze.

3MM już ma ceny o wiele atrakcyjniejsze tylko czym się te szkolenia róznią (oprócz marki jaka ma csbs).
Ubezpieczenie to tak na dodatek, bo jednak szkoda skasowac sprzet na który się odkładało kilka dobrych lat.

Szkoda, że jest tu tak mało opini ludzi którzy brali udział w szkoleniach..
Duca-jacek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1/1/2016, 23:20

Postprzez Brownstone » 5/5/2016, 14:15

CO mozecie z takich szkol polecic w Krakowie?
Brownstone
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24/11/2015, 14:34

Postprzez Szafa » 5/8/2016, 18:37

Jedyna sensowna szkoła, którą poleca cały świat polskiego stuntu:

http://taczpl.wix.com/taczpl

Dr Taczalski wie co robi.
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez Czester » 6/8/2016, 19:23

Zwany niegdyś mentos. Miał tyle fejmu, że aż musiał zmienić ksywe :lol:
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê