Zobacz wÄ…tek - Nauka na kursie
NAS Analytics TAG

Nauka na kursie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Nauka na kursie

Postprzez azam31 » 5/8/2012, 15:29

Witam, mam zamiar zrobić prawo jazdy kat. A, jednak nigdy nie jeździłem na motocyklu z biegami (jedyne co, to jazda skuterem, ale z pewnością to nie to samo).
Moje pytanie brzmi, czy na kursie nauczą mnie całkowicie od podstaw jazdy na motocyklu czy jednak jakieś podstawy typu ruszanie, zmiana biegów muszę mieć już opanowane? Jak to wygląda?

ps. Niestety nie mam możliwości poćwiczyć na jakimś romecie czy komarku, bo sam nie posiadam, ani nikt znajomy ani rodzina nie mają nic takiego.
Ostatnio edytowano 5/8/2012, 15:55 przez azam31, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
azam31
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5/8/2012, 15:22


Postprzez motoluka » 5/8/2012, 15:35

Muszą uczyć Cię wszystkiego od podstaw.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez azam31 » 5/8/2012, 15:41

Świetnie, dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie zapisuje się na kurs.
azam31
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5/8/2012, 15:22

Postprzez miki1406 » 6/8/2012, 09:49

I przede wszystkim nie bój się ich motocykla. Jak sama nazwa wskazuje to jest ich motocykl i jak się położysz na placu, to jest ich problem. Płacisz za kurs, płacisz ubezpieczenia. Oni dają narzędzia i wiedzę. Dzięki olaniu strachu przed wywrotką ich sprzętem, wreszcie nauczyłem się śmigać ósemki ;-)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez caly_marcin » 9/9/2012, 18:21

To zależy na jakiego instruktora trafisz bo z tym różnie ale tak, powinni nauczyć bo po to jest ten kurs :)
Sam nie potrafiłem jeździć i po kursie oraz zdanym prawie jazdy mogę powiedzieć, że coś tam potrafię jednak dopiero jak zrobie 10 czy 20k km wypowiem się bardziej na ten temat. Na kurs idź! mimo iż 20 godzin to zdecydowanie za mało na ogarnięcie motocykla to przynajmniej mnie nauczyli kilku ważnych rzeczy (np. bardzo ważne rozglądanie się), których uważam że bym nie wiedział ucząc się samemu jazdy po jakiś bezdrożach.

PS: jak potrafisz jeździć na rowerze to masz już duży plus. widziałem osoby, które zwyczajnie nie potrafiły utrzymać równowagi na moto :D
caly_marcin
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/11/2011, 15:49
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê