Zobacz wątek - Hamowanie tyłem.
NAS Analytics TAG

Hamowanie tyłem.

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Throttle » 9/3/2012, 22:40

Motoluka ale ja w żaden sposób nie mam zamiaru nakłaniać kogoś że ma hamować tak jak ja. Opisałem tylko jak ja to wykonuję. Jak to się mówi ile ludzi tyle opinii, np. to co napisałem może być dla większości bzdurą ale jeśli u mnie się sprawdza ta metoda to po co mam ją zmieniać ?. Oczywiście szanuje wypowiedzi innych, czytam, analizuję. Piszesz : " Z całym szacunkiem, ale niech w tym dziale doradzają ludzie, którzy są w 100% pewnie udzielanej porady "- ja nikomu nie doradzałem, napisałem tylko jak to wygląda u mnie. Tyle. Lewa w górę.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35


Postprzez motoluka » 10/3/2012, 15:49

Absolutnie na piję negatywnie do Ciebie :-) Uważam jednak, że nie do końca dobrze podchodzisz do tego. To, że niepoprawne hamowanie do tej pory nie przyniosło złych skutków to nie znaczy, że nie przyniesie. Może nie doszedłeś do granicy, Twoje przypadki były inne itd. ale według mnie stosowanie zasad poprawnego hamowania zmiejsza prawdopodobieństwo wypadku.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez rosiboj » 11/3/2012, 16:12

Niektore motocykle/skutery maja juz zintegrowany hamulec, tzn , wciskasz przod i wciska sie tez tyl (sam). Jesli ktos mowi o nie uzywaniu tylnego hamulca, to gada glupoty. Naprawde dalsza dyskusja nie ma sensu, a argumenty typu zawsze tak robilem nejlepiej zatrzymac dla siebie.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Invi » 11/3/2012, 16:25

Tylny hebel jest bardzo przydatny. Ale nie do hamowania :P

Istnienie C-ABS'ów w żaden sposób tego nie zmienia.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez ZooL » 12/3/2012, 01:06

no CBS hondowski pomaga moto utrzymac w linii prostej podczas mocnego hamowania, i sprawdzal mi sie calkiem niezle.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez rosiboj » 12/3/2012, 10:39

I wlasnie do tego sluzy tylni hamulec. Jak ktos ma prawojazdy to takie rzeczy powinien WIEDZIEC!
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez cezare » 24/3/2012, 22:03

no wreszcie znalazłem ...
coś co wielokrotnie powtarzałem o zapieraniu się "W"ajcami o bak ... w wersji video..

http://www.youtube.com/watch?v=hlfN9Z6I ... re=related


a wszystko by łapy były luźne... na klamce i manetkach .. tylko trzeba sobie ten odruch wyrobić .. zdecydowanie polecam - cieszę się że film znalazłem ..
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê