Zobacz wątek - Prawidłowo wykonana 8
NAS Analytics TAG

Prawidłowo wykonana 8

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Hube » 11/5/2007, 13:49

Washington Irving , Kolego. Ja zdawałem 8.05.2007 w Poznaniu i zdałem za 1szym razem. Oto moje uwagi:

1. na kursie jeździłem na moto z cienkim tylnym hamulem więc musiałem wciskać z całej siły, aby się zatrzymać. W WORDzie mają dobre hamulce... :) Hamowanie awaryjne wykonałem więc z piskiem zostawiając około 15 metrową krechę na placu egzaminacyjnym :twisted:

2. na ósemce nie trzeba oglądać się ani ruszać kierunkowskazów
3. musisz jednak oglądać się (kierunkowskazy wedle uznania) na slalomie
4. ruszanie pod górkę... hmm nic tu sie nie rozpiszę
5. zanim zacząłem jeździć exterminator pozwolił mi (a nawet sam zasugerował) pojeżdżenie swobodnie po placu kilka kółek
6. przebieg trasy po mieście zapewne znasz więc wiesz, gdzie spodziewać się jakiś trudności i na co uważać...
7. mam najświeższe testy (ze zmianą po 17.04.07) więc daj mi znać to Ci podrzucę lub sam odbierzesz
8. w jakiej szkole się uczysz / uczyłeś ?
9. jak chcesz to dzwoń, może rozwiążesz jakieś wątpliwości


Odezwa do Wszystkich, którzy forum przeglądają, a prawa jazdy A nie mają: Koledzy i Koleżanki - warto mieć prawko z wielu powodów prawno - formalnych, lecz lepsze od tego jest chyba świetne samopoczucie, że jeździ się zgodnie z prawem i nie trzeba palić głupa przy policji czy mieć dylematu z ubezpieczycielem podczas kolizji. Sam jeździłem wystarczająco długo tylko z amerykańskim prawo jazdy (można tylko przez pół roku w Polsce), aby wiedzieć, że teraz moje samopoczucie poprawiło się znacznie.

Pozdrowienia dla Was i (u)(z)danych egzaminów
Ostatnio edytowano 11/6/2008, 10:18 przez Hube, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
DL1000 -> Yamaha MT01 -> Hayabusa
Avatar użytkownika
Hube
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14/11/2006, 13:43
Lokalizacja: Poznań


Postprzez cman » 11/5/2007, 19:13

Nawet w Polsce takiego hamowania egzaminator nie powinien zaliczyć, no ale cóż...
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14


Postprzez Hube » 11/5/2007, 19:35

OjRzeszCoorwaPanowie...


Wiedziałem, że dobrze robię powstrzymując się dłuższy czas od pisania postów na forum ścigacz.pl...

Zawsze po wypowiedzi (po tej pewnie też) jakiś mędrzec musi wygłosić kazanie i spuścić się intelektualnie na ekran.

Eneasz, wiem że moje "awaryjne" hamowanie było do dupy na tym motocyklu, ale prędzej fakt ten ukazuje jakimi sprzętami jeździmy na naukach jazdy, nie? Uczysz się cały czas wciskać hama do końca to zakłądasz, że ten sam motor na egzaminie ma podobny hamulec, dobrze mówię? Na co dzień jeżdżę V-Stromem 1L i blokowanie tylnego koła robię dla uciechy :) na skrzyżowaniach.

Dla jasności - także uważam, że powinienem nie zaliczyć awaryjnego hamowania. Zdawałem kat. A także w USA kilka lat temu i wiem, że tam taki numer by nie przeszedł. I dobrze!

Aha, i dzięki za info, za co mógłbym być oblany na egz i co powoduje zblokowanie koła... Będę pamiętał :lol:

Pozdrowienia dla tych, co przed...
DL1000 -> Yamaha MT01 -> Hayabusa
Avatar użytkownika
Hube
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14/11/2006, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez harry89 » 11/5/2007, 20:54

pawlo122 napisał(a):Jeszcze jedno pytanko , czy ktos zdawal egzamin w Lublinie ??

ja bede robil w te wakacje. w ktorym OSK robisz prawko?
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Re: Prawidłowo wykonana 8

Postprzez M5rk » 11/5/2007, 21:22

Według mnie najlepiej jechać na pierwszym biegu i pół sprzęgło. Pomaga to w utrzymaniu równowagi bo jeśli tracimy równowagę to wystarczy minimalnie przyspieszyć a z półsprzęgłem jest to o wiele łatwiejsze (BO NIE SZARPIE NAM MOTOR JAK DODAJEMY GAZU).
Pozdrawiam.
Yamaha DT 125
M5rk
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/5/2007, 13:44

Postprzez jajko » 12/5/2007, 13:18

Ja dzisiaj postanowilem na osemce pojezdzic z gazem. Na poczatku sie balem bo bez gazu to bardzo latwo mozna fiknac to myslalem ze z gazem jeszcze gozej bedzie , jak sie mylilem :lol: . Na poczatku troszeczke gazu w skrecie,,, i mysl o kur!!! zaraz sie wypier!!!! :lol: , ale jednak przejechalem,,, no to pozniej jeszcze wiecej gazu i nagle zaczynam sie skladac :lol: i tak po malu coraz wiecej gazu i coraz bardziej sie kladlem na bok ,,, czulem sie jak valentino rossi jak wychodzi z szykany :lol: , nagle jednak cos mi **** zaczynac trzec o ziemie,,, patrze , a ja tak mocno sie zlozylem ze to gmole szlifuja po ziemi :lol: , niestety wiecej juz nie moglem sie zlozyc bo gmole nie dawaly , ale i tak super uczucie zapieprzac po osemce na gazie :lol:


o tak cchialbym jezdzic
http://youtube.com/watch?v=soD8xqEZ1qI :D
jajko
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2/4/2007, 19:38

Postprzez adam_zaki » 12/5/2007, 14:14

Ja dzisiaj zdałem za pierwszym razem. NIe były wymagane kierunki na ósemce i na slalomie. Silnie wiało , przy małych prędkościach miało to wpływ na jazdę po ósemce.
Jestem zapisany w ośrodku na egzamin na samochód. Czy muszę teraz czekać aż go zdam aby wyrobić prawko na motor ??
Obrazek
Avatar użytkownika
adam_zaki
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 7/4/2007, 20:55
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez dar1983 » 12/5/2007, 14:22

czy ktoś zna wymiary ósemki bo ja mam coś za małą na placu coś mi sie tak wydaje wogóle nie idzie mota zmiescić
SUZUKI GS 500 '92- sprzedany
obecnie GSX-R 750 '97
dar1983
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 16/9/2006, 19:44
Lokalizacja: k/Poznań

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 12/5/2007, 14:51

Dasz rade sie zmiescic , na kit Ci wymiary? z linijka bedziesz na egzaminie chodzil i tak na egzaminie masz 8 wieksza niz ta co jest na placu 8) Temat walkowany 100 razy .
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez open » 14/5/2007, 15:18

Ja dostalem dosc cenne wskazowki co do wykonania 8..
Jak juz ktos pisal dobrze jest lekko scisnac bak nogami, smigam na 2gim bigu, wychodzac pentelki dodaje troszke gazu na prostej, moto cudnie sie prostuje i odejmujac gazu skladam sie w druga pentelke..
Bajka, cud, miod..
Egzamin 28.05.. A jakos tak jestem wylightowany.. 8)
open
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14/5/2007, 14:38
Lokalizacja: Krk

Postprzez spazz » 14/5/2007, 16:47

jak jestes wylajtowany to pewnie nie zdasz :D:D:D:D
wskazowka od wujka spazz. mozna tez sie troszke do tego baku przesunac tez latwiej sie robi osemke wtedy. pozdro hoffman maj bijacz!
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 14/5/2007, 18:05

open napisał(a):Ja dostalem dosc cenne wskazowki co do wykonania 8..
Jak juz ktos pisal dobrze jest lekko scisnac bak nogami, smigam na 2gim bigu, wychodzac pentelki dodaje troszke gazu na prostej, moto cudnie sie prostuje i odejmujac gazu skladam sie w druga pentelke..

8)


To Tobie msuail to ktos powiedziec ?? Przeciez to jasne jak slonce ,ze na Suzuki smigasz na 2 biegu , na MZ na 1 , a co do sciskania baku to pierwsze slysze :shock: chyba tylko zeby zwieracze nie popuscily ;)
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez siekson » 14/5/2007, 18:24

Piankowy Marynarzyk napisał(a): a co do sciskania baku to pierwsze slysze :shock: chyba tylko zeby zwieracze nie popuscily ;)


Szkoda ze pierwsze slyszysz bo jest to jedna z podstaw przy prowadzeniu motocykla. Nalezy pewnie "przykleic sie" do maszyny a nie majtac kolanami na prawo i lewo. Zdecydowanie ulatwia to manewrowanie.
Avatar użytkownika
siekson
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 933
Dołączył(a): 19/11/2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 14/5/2007, 18:39

A to zwracam honora , ja jezdzilem zupelnie swobodnie jezeli chodzi o nogi . Teraz bede sciskal :wink:
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Marcin_SF » 14/5/2007, 19:54

Piankowy Marynarzyk napisał(a):
To Tobie msuail to ktos powiedziec ?? Przeciez to jasne jak slonce ,ze na Suzuki smigasz na 2 biegu , na MZ na 1 , a co do sciskania baku to pierwsze slysze :shock: chyba tylko zeby zwieracze nie popuscily ;)


Ja tam śmigam na suzi na 1 biegu i tak mi jest najwygodniej, druga opcja to na jedynce gaz na prostej łuk na luzie na prostej gaz itd.

No i ściskamy moto kolankami. chociaż jeszcze mam nawyk wachlowania kolanami żeby równowagę złapać
Definicja głupoty: "Kontynuować robienie rzeczy w ten sam sposób i oczekiwać odmiennych rezultatów"
Avatar użytkownika
Marcin_SF
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 25/4/2007, 19:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jajko » 14/5/2007, 20:36

Ja na hondawce to na 1szym biegu caly czas , a sciskanie baku to moze byc przydatne,,,, ale wydaje mi sie ze przy predkosciach ponad 40km/h , a przy malych (tak jak 8 , gdzie sie jezdzi 1 lub 2 bez gazu) to lepiej tylkiem zmieniac pozycje na siedzonku i przezucac ciezar na zewnetrzny podnozek co by nie fiknac.
Dzisiaj to juz tak zapieprzalem na 8 ze gmole to tylko iskry zostawialy :lol:
jajko
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2/4/2007, 19:38

Postprzez michael » 15/5/2007, 07:58

Marcin_SF: jak musisz machać na 8 kolanami, żeby nie glebnąć, to właśnie dlatego, że nie trzymasz moto kolanami i jak moto się składa to, żeby tyłek nie spadł musisz się przechylać no i chyba troszkę za wolno jedziesz. 8 to nie konkurs wolnej jazdy ;. pozdro!
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Postprzez ismael » 31/5/2007, 10:08

i co Anku zdałaś ??
ismael
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/5/2007, 09:31

Postprzez open » 31/5/2007, 11:15

ja 28.05 mialem egzamin, 8ke odstawilem perfekt (5 osemek na 2gim biegu,robiac tak jak pisalem wczesniej), zgasl mi moto na ruszaniu pod gorke,ale to przez kijowe rekawiczki w ktorych nie wyczulem sprzegla i za szybko sobie puscilem..
Druga proba juz ok.
Egazmin zdany 8)
Czekam na papier.
Powodzenia wszystkim zdajacym :)
open
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14/5/2007, 14:38
Lokalizacja: Krk

Postprzez Washington Irving » 31/5/2007, 19:28

open, jak szeroka była ósemka?
btw ktokolwiek w końcu wie coś na temat jej wymiarów?

btw to próbowałem ściskania baku kolanami właściwie na każdej jeździe na placu i jakoś lepiej mi się manewruje wystawiając kolano czasami.
Washington Irving
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31/3/2007, 18:48

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê