Zobacz wątek - Kilka pytań z codziennych przemyśleń
NAS Analytics TAG

Kilka pytań z codziennych przemyśleń

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Kilka pytań z codziennych przemyśleń

Postprzez Aizo » 13/6/2010, 14:20

1. Czy machacie ręką do policjantów na motorach ?
2. Czy policja suszarką wyłapuje motocyklistów czy ich olewa ? :)
3. Czy policja traktuje ulgowo motocyklistów ? ( prędkość, jazda bez kierunków, wyprzedzanie na podwójnych ciągłych itp )
4. Zawsze używanie kierunków ? Trochę męczy mnie ich ciągłe przełączanie.
5. Zauważyłem że niektórzy motocykliści nie pozdrawiają innych którzy jadą w krótkich spodenkach i koszulkach.... czy większość z was nie lubi gdy ktoś jedzie jak nieśmiertelny ?
6. Czy są 'grupy' motocyklistów którzy za sobą nie przepadają? chodzi mi o choppery, cross, turystyki, sporty itp ...
Aizo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5/4/2010, 19:48


Postprzez C-bool » 13/6/2010, 14:42

1. Ja tak - swoje chłopaki :lol:

2. Łapią jak każdego innego

3. Jak to ulgowo? Niby czemu?

4. Zawsze, inni kierowcy muszą wiedzieć jakie mam zamiary i bardzo denerwuje mnie jak ktoś nie używa kierunków

5. Takim lanserom to ja pierwszy ręki nie wyciągam

6. Nie lubię skuterzystów i kierowców H-D (i ogólnie kierowców drogich motocykli, którzy myślą, że mając moto za 50000 zł są ponad wszystkimi)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Raczek_6 » 13/6/2010, 22:10

AD.:
1. Zawsze do nie na - pozdrowienie motocyklowe

2. Zależy jak trafisz - wyłapuje tych szybszych, nie ważne czym się poruszają, nie ma taryfy ulgowej.

3. NIE - od niedawna mają akcję zero tolerancji, tzn.: wyłapywanie osób nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego z motocyklistami włącznie.

4. Trzeba używać żeby inni użytkownicy dróg wiedzieli co zamierzasz i żeby nikt nie zwalił winy na Ciebie że nie informowałeś o zamiarze zmiany pasa ruchu itd...
Używanie kierunkowskazów nie męczy - to nawyk.

5. Takie życie ...

6. Tak - kluby motocyklowe, ale i tak to ciągle się zmienia.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez warmplace » 14/6/2010, 08:09

1. Jeszcze nie spotkalem. Pewnie bym machnął:)

2. Do mnie ostatnio nie strzelali jak ich mijałem, ale byli zajęci wypisywaniem mandatu. Generalnie zasada niepisana, że nie strzelaja z suszarki do taksówek:)

3. Prawda jest taka, że zawsze jeśli jest to konieczne - na kursie mówili mi, że za dużo kierunków i zjazdów, to też nie dobrze
Przykład. Wyprzedzam sznur aut. miedzy nimi duża przerwa. Jadę włączam kierunek i wyprzedzam wszystkich. Nie tak. Jade kierunek wyprzedzam jednego, kierunek powrót. Kierunek wyprzedzam drugiego, kierunek powrót... bez sensu :P kumasz mam nadzieję.

4. Ja powiem szczerze pozdrawiam wszystkich. Skuterków często nie pozdrawiam, bo oni nie kumają z pozdrowieniami motywu.
Ostatnio stoje na światłach gosciu obok mnie na moto bwm. pozdrowiliśmy się gościu normalnie w koszulce i spodenkach i kasku. Rekawice chyba miał. Głupio mu sie chyba zrobiło bo zagaił
"Dzisaj pogoda jak na choppera to sie tak ubrałem.:)"

5. Jasne, że się zdarzają, ale kurcze wiele razy goście na chopperach w tym HaDeki machali mi pierwsi. Generalizowanie bywa krzywdzące:)

6. Nic mi o tym nie wiadomo, ale nie jestem wkręcony w te kluby i inne bajery :)

Pozdr!
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Aizo » 14/6/2010, 09:49

1. OK, to dalej kontynuuję temat policji, wczoraj wszedłem do stołówki gdzie jedli policjanci którzy przyjechali moto, no i nie wiedziałem czy coś mam powiedzieć czy nie. Widzieli przez okno że przyjechałem moto i że mam kask .... czy wtedy powinienem powiedzieć 'cześć' czy coś w tym stylu, czy pozdrowienie ma miejsce tylko na drodze ? Trochę dziwne to wszystko bo gdy widzę stołującą się drogówkę i przyjechałem autem to się z nimi nie witam jak z kumplami :)

3. Pytanie o mniejszej tolerancji jest stąd że gdy auta stoją w korkach to motorem przejeżdża się przez linie ciągłe , podobnie jak i przy wyprzedzaniu, wielu motocyklistów przelatuje na podwójnych ciągłych bo wiadomo że manewr wyprzedzania zajmie im 2-3s . To co jeszcze zauważyłem to policja w radiowozach stara się jeździć przepisowo lub +20km/h , natomiast ci na motorach śmiało ganiają 80-100km/h w mieście ... tak więc sami nie przestrzegają przepisów ...

4. Osobiście nie lubię gdy ktoś w aucie nie używa kierunków, uważam to za cwaniactwo i buractwo. W moto trochę kierunki mnie męczą, ale zacznę ich używać. Problem w tym że jakoś nie pod palcem mi kierunki, ale za jakiś czas pewnie się przyzwyczaję.

5. Odniosłem wrażenie że najbardziej poważani są ci którzy jeżdzą w kombi ... a reszta to niby nie dba o swoje bezpieczeństwo. Ja mam wszystko na moto oprócz spodni, jeżdżę w dzinsach, czy to obciach ? (kurtkę, rękawiczki, buty, kask mam )

6. Też narazie nie zauważyłem aby ktoś z chopperów czy ścigantów mi nie machał, tak tylko pytałem :)
Aizo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5/4/2010, 19:48

Postprzez madcap » 14/6/2010, 14:29

w odpowiedzi
1. pozdrawiam
2. pooglądaj pitawal
3. czy motocyklista to święta krowa?
4. używam, tych co nie używają traktuję jako buraków.
5. nie spotkałem się z taką sytuacją
6. takie rzeczy to tylko w ..... filmach

co do spotkań poza drogą też pozdrawiam i nie spotkałem się jeszcze z sytuacją by nie było pozytywnego odzewu. kapka kultury i tyle
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Patrykhonda » 15/6/2010, 22:58

5. Skuterzysci i ludzie na lepszych motocyklach albo czoperkach nigdy ręki nie wystawiają.. cioty
Avatar użytkownika
Patrykhonda
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30/5/2010, 14:48

Postprzez miczaw22 » 16/6/2010, 00:02

1. Żadnego nie spotkałem.
2. Moją prędkość raz raczej zmierzyli i mimo, że nacisnąłem już hamulec, nie zauważyłem zbyt dużego zainteresowania z ich strony - pojechałem dalej. W samochodzie w tym miejscu już za mniejszą prędkość dostałem mandat.
3. Myślę, że nie powinni.
4. Zawsze.
5. Ogólnie nie wyrobiłem u siebie nawyku powitań - może to dla tego, że jeszcze nie za wiele miałem okazji do jeżdżenia w sezonie (a to mój pierwszy sezon).
miczaw22
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 20/5/2010, 21:56
Lokalizacja: K/Ostrołęka

Postprzez Michał88 » 17/6/2010, 21:23

1. Motocyklista jak motocyklista tyle ze policjan
2. Często przymykają oko ( oczywiście jak nie przeginasz za bardzo, )
3. J. W. pkt 2 a co do linii ciągłych zależy od ich kaprysu, tak mi się wydaje, mi nic jeszcze nie zrobili.
4. No jak chcesz żeby ktoś przypadkiem w ciebie wjechał to powodzenia.
5. Każdy ma swój pogląd.
6. Nie wiem :P Ale ja się z tym nie spotkałem.
Suzuki GSXR 1000 K7
Michał88
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17/6/2010, 19:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez patryk83 » 18/6/2010, 12:20

1. Kiwam głową jak na mnie patrzą.
2. Wyłapuje jak każdego innego przekraczającego prędkość.
3. Zależy od policjanta i tego czy mu ryczą wydechami pod oknem w bloku czy sam mam motocykl w garazu i wielu innych przypadków.
4. Jak mogę to używam jak nie to nie.
5. mam to głęboko w d** jak ktoś jedzie, jego skóra i jak się wyglebi to jego będzie bolało a ja tylko sobie mówię w myślach, że to debilizm.
6. Nie spotkałem się z taką grupą, jak na razie każdy mi odmachiwał bądź sam pierwszy podnosił łapę w górę, czy zagadał na światłach, przepuścił w korku itp.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez BMW_Zbyszek » 29/6/2010, 13:37

Mój pierwszy post - także Witam wszystkich serdecznie :)

1. Pozdrawiam ręką policjantów na motorach ale bardzo rzadko mi odpowiadają.
2. Policja wyłapuje motocyklistów tak jak innych.
3. Prędkość i jazda bez kierunków często wybaczają, ale wyprzedzanie na podwójnych ciągłych już nie, ja dostałem 300zł i 6pkt za ciągłą linię - stojąc tuż przed światłami odpychając się nogami zmieniłem pas na prawy i to nawet z kierunkiem...
4. W Beemkach kierunki zawsze - tam to było intuicyjne (super ergonomiczne) :) a w Kawie już dużo rzadziej...
5. Pozdrawiam nawet gołych - a co myślę o takiej jeździe zostawiam dla siebie ?
6. Nie pozdrawiam skuterowców - wszyscy których znam są bez prawka - czy mają 18 lat lub nie, nie znają przepisów i leją na wszystko.
Maxiskuterowcy to co innego :)
BMW_Zbyszek
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11/5/2010, 10:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Aizo » 29/6/2010, 20:14

Ostatnio strzelili mnie na radar przy 160km/h w miescie, policjant nie machał lizakiem tylko schował się z powrotem w krzaki.
Aizo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5/4/2010, 19:48



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr