Zobacz wÄ…tek - nauka jazdy motorem w tydzien badz dwa..czy jest to mozliwe?
NAS Analytics TAG

nauka jazdy motorem w tydzien badz dwa..czy jest to mozliwe?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez kravec » 3/3/2007, 13:37

spazz napisał(a):a mnie nie przeszkadza i czasem tak mowie. motor mowienie o silniku to jakby ogldac serial daleko od szosy...


a mowisz czasem motur?? albo kamerowac??
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez Saimek » 3/3/2007, 15:09

motor to jest z niemieckiego bardziej - silnik... ale u nas polska a nie niemcy i jak chcecie sie klocic to zrobcie ankiete - zapytajcie ludzi czy motor kojarzy im sie z silnikiem czy z pojazdem.. zaloze sie ze zdecydowana wiekszosc powie ze pojazdem. No ale przycinka od evila musi byc wiec nie ma sie co nad tym rozwodzic :P

co do samego tematu... nie umiesz jezdzic prawie (albo kompletnie) chcesz isc na egzamin i kupic GSX-R 600 :D Ty pewnie nawet na centralke tego MOTOCYLKA (nie motoru :D, wersja podliz powinna brzmiec - tego SZPEJA) nie postawisz.... na swiatlach by wiatr zawial i pewnie bys sie przewrocila :> moja rada - idz najpierw potrenuj jazde na chlopakach z okolicy :P
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań


Postprzez spazz » 4/3/2007, 02:00

kravec napisał(a):
spazz napisał(a):a mnie nie przeszkadza i czasem tak mowie. motor mowienie o silniku to jakby ogldac serial daleko od szosy...


a mowisz czasem motur?? albo kamerowac??



nie mowie.
a czy ty kumasz kenstowicza, czy byles wewnatrz psa?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez hefron » 6/3/2007, 11:42

Saimek napisał(a):(...) na swiatlach by wiatr zawial i pewnie bys sie przewrocila :> moja rada - idz najpierw potrenuj jazde na chlopakach z okolicy :P


Oj nie wiadomo. Może aniolek jest większa niż pudzian i nawet TIR jej nie przewróci.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez marcinoo28 » 6/3/2007, 15:53

powoli. powoli..
sluchajcie, nie problem jest sie nauczyc jezdzic na tych pseudo-motocyklach jakie posiadaja nasze szanowne osrodki egzaminacyjne, bo to smiech na sali . Ogolnie przygotowywalem sie do egzaminu na jakims chinskim ,,wynalazku" co mialo moze z 5 KM, pojemnosc 125cm ,ogolnie padaka taka ze glowa boli. Ogolnie bardziej przypominalo to motorower niz motocykl. To absurd , na czym oni szkolÄ… !! Pozniej taki swiezo upieczony posiaddacz kategorii A , gdy zakupi prawdziwa maszyne rzedu 500 cm badz wyzej - zdany jest tylko na siebie, i na to co ma w glowie, bo jesli bedzie jezdzil bez glowy , to dlugo z niÄ… nie pojezdzi...
Konfrontacja tych sprzetow - tym co jezdzilem na egzaminie i na szkoleniu - z tym co posiadam to są 2 rozne swiaty . Pamietam jak kupilem GSX-a, i mialem nie tęgą minie po tym jak wygladala moja pierwsza przejazdzka.... Wynosilo to z zakretow juz jak lekko przyspieszalem - a to dlatego ze jest inna technika jazdy niz na tym chinskim komarku. Wiec nie ma reguly na nauke jazdy motocyklem. Na chinszczyznie nauczysz sie b szybko, ale juz te powazniejsze sprzety, aby je opanowac,zajmie ci to naprawde b dlugo. Ja sam caly czas ucze sie nim jezdzic , i caly czas zdobywam doswiadczenie motocyklisty. Powodzenia zycze, i przede wszystkim duzo wyobrazni na szosie . . .
suzuki GSX 750F 1996r
Avatar użytkownika
marcinoo28
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4/3/2007, 10:28
Lokalizacja: Ostroleka

Postprzez girl anioÅ‚ek » 10/3/2007, 02:34

hej marcinoo28

dzieki za wypowiedz na forum....ja wiem,ze z nauka jazdy na motorze jest tak jak z nauka jazdy samochodem...caly czas sie ucze i napewno bede uczyla sie dalej....wiadomo,ze gdy zrobie prawko i kupie motocykl nie moge powiedziec o sobie,ze umiem jezdzic motocyklem...ze jestem najlepszym kierowca bo byloby to wielka bzdura.........w zapytaniu moim bardziej chodzilo mi o to czy w ciagu tygodnia zdolam na tyle opanowac motocykl zeby zdac egzamin...teraz wiem,ze tak poniewaz rozmawialam juz z instruktorem i powiedzial,ze przygotuje mnie do egzaminu jak najlepiej,ale uczyc bede sie cale zycie....sama nieraz sie zastanawiam czy aby dobrze robie...??chce sprobowac poniewaz odkad pamietam fascynowalam sie scigaczami,jak nie sprobuje to sie nie dowiem...byc moze okaze sie ze jest to zbyt ryzykowne hobby,ale wszystko wyjdzie w praniu....chce spelnic swoje marzenie teraz,poniewaz teraz jest mnie stac na to,kiedys tylko marzylam,a teraz....marzenia moga stac sie rzeczywistoscia...pozdrawiam :D
aniołek
girl aniołek
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26/2/2007, 10:03
Lokalizacja: Legnica PL (aktualnie Irlandia)

Re: nauka jazdy motorem w tydzien badz dwa..czy jest to mozl

Postprzez Dokaz » 24/3/2007, 16:17

girl aniołek napisał(a):Hej wszystki, czy mozna nauczyc sie jezdzic motorem w tydzien lub dwa tygodnie?? Przy czy zaznaczam,ze nidgy samodzielnie nie jezdzilam motorem.Please o opinie...pozdro


To tak ja ja :) po 30min już wszystko ładnie mi wychodziło :D a po 10godzinach już jestem na tyle pewien ze zalicze egzamin z palcem w dupie chociaż mam jeszcze drugie tyle do wyjeżdżenia :D

no chyba ze jesteś jakiś koślawy to masz problem :P
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58

Postprzez Dokaz » 24/3/2007, 16:18

Oto filmik dla laików :

http://www.youtube.com/watch?v=CdySkge4aKM

Miłego oglądania :)
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58

Postprzez Grubas » 24/3/2007, 16:35

Nie bądź taki chojrak, bo jak dostaniesz jakąś kupę złomu co będzie się inaczej zachowywać od tego na czym się uczyłeś, to zostanie Ci kilkanaście sekund na naukę.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Å‚ysy_gÅ‚upek » 25/3/2007, 08:15

A ja bym bardzo chciał zobaczyć jak ktoś jedzie na moto (zdawanie egzaminu też może być) z palcem w dupie ;-) To musi byc widok, ech...
będzie co ma być... nie ma się co spinać...
łysy_głupek
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28/9/2006, 15:45
Lokalizacja: Zielona Góra

aaaaaaa

Postprzez girl anioÅ‚ek » 28/3/2007, 22:50

Hehehe nie jestem wieksza od Pudziana....moje zapytanie o nauke jazy MOTOCYKLEM!!!! bylo spowodowane ty,ze bede miala na ta nauke tylko 2 tygodnie,poniewaz nie mieszkam w polsce i przyjezdzam na urlop po to by zrobic prawko...bede miala na to tylko 2 tygodnie,bo wracam spowrotem do krajk, w ktorym mieszkan na codzien....rozmawialam juz z moim isstuktorem-powiedzial,ze przygotuje mnie do zdania egzamoinu...zrobialabym prawko w tym kraju w ktorym mieszkam teraz,ale pozniej przez 2 lata moge kupic maszyne o nie wiekszej pojemnosci jak 125...a takie mnie nie interesuja....
aniołek
girl aniołek
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26/2/2007, 10:03
Lokalizacja: Legnica PL (aktualnie Irlandia)

Postprzez girl anioÅ‚ek » 28/3/2007, 22:55

Hefron dzieki,ze staneles w mojej obronie...hehe nie jestem jak Pudzian ale nie jestem znowusz taka mala...nie martwcie sie tak o mnie koledzy...napewno na swiatlach mnie nie zawieje.... :D
aniołek
girl aniołek
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26/2/2007, 10:03
Lokalizacja: Legnica PL (aktualnie Irlandia)

Postprzez Maniek'93 » 2/4/2007, 18:17

Nie wiem ja kto jest ja jak widzalem motocykl to od razu wiedzialem ze zawsze bede jezdzil. Pierwszy start i go nie zadławiłem potem tylko biegi do góry...biegi na dół i hamowanie....zakręt i spowrotem biegi w góre...;) za pierwszym razem. Jak ktoś jest do tego powołany to to sie czuje.
Maniek'93
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1/4/2007, 11:46

Postprzez Saimek » 3/4/2007, 09:42

Fajny jestes.
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Czupryna » 4/4/2007, 11:21

a wdzien lub 2 to moze zaledwie poznac podstawy jazdy. Jęsli sie postara ( i to bardzo sie postara) to moze i ósemki zacznei kręcić ale trzeba pamiętać ze umiejętnośc jazdy motocyklem jest o wiele szerszym pojeciem.


Troszke przesadzasz, nauka 8 na 250 to yyyyyy.... 15 minut? W ogole można wsiąść na motocykl i po 15 minutach wykonać te wszystkie manewry co tam Ci każą robić, zeby się tego uczyc 2 tyg to trza być totalnym beztalenciem.
Problem polega na tym, żeby nauczyć poruszać się w ruchu miejskim, przy wyższych szybkościach z uwzględnieniem przepisów drogowych i, przedewszystkim, innych uczestników ruchu drogowego. A na to potrzeba już znacznie więcej czasu niż 2tyg.
Avatar użytkownika
Czupryna
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 14/9/2006, 10:14
Lokalizacja: Gród Wandy i Kraka

Postprzez neuro » 6/4/2007, 10:51

Dokaz napisał(a):Oto filmik dla laików :

http://www.youtube.com/watch?v=CdySkge4aKM

Miłego oglądania :)


To jest cała seria filmów nakręconych przez Mordeth 13 małym aparatem umieszczonym za blendą kasku. Bardzo dobre, niestety włodarze youtube dali dupy banując gościa niesłusznie z serwisu.
Avatar użytkownika
neuro
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2006, 14:31
Lokalizacja: KRK

Re: aaaaaaa

Postprzez DANIEL » 15/4/2007, 18:52

girl aniołek napisał(a): przyjezdzam na urlop po to by zrobic prawko...bede miala na to tylko 2 tygodnie


yyy jeszcze nie słyszałem o kimś kto zrobiłby prawko w 2 tyg. Potrzebujesz minimum tydzień na przejście zajęć teoretycznych (chyba 30 godzin teraz jest?) więc będzie ciężko. Po egzaminie wewnętrznym możesz wsiąść na motocykl i znowu przy dobrych wiatrach tydzień przeznaczyć na jazdy. Dodaj do tego około miesiąca czekania na egzamin państwowy jak nie dwa lub trzy...(chyba że masz znajomości) i odbiór prawa jazdy ok dwa tygodnie. Tak więc polecałbym Ci przynajmniej 2 miesiące urlopu :?
Kawasaki ER5
Avatar użytkownika
DANIEL
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7/12/2006, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez girl anioÅ‚ek » 16/4/2007, 00:02

Danielku...


Do Pl przylatuje tylko na nauke i na zdanie prawka...testy juz mam-kuje je...a nie powiem bo mam znajomosci...wiec bedzie spoko..ostatnio rozmawialam z moim instruktorem i mowil,ze bedzie OK.

pozdrawiam :)
aniołek
girl aniołek
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26/2/2007, 10:03
Lokalizacja: Legnica PL (aktualnie Irlandia)

Postprzez DANIEL » 16/4/2007, 15:53

W takim razie nie widzÄ™ problemu :)

Życzę zdanego egzaminu i nieograniczonej przyjemności z jazdy!
Kawasaki ER5
Avatar użytkownika
DANIEL
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7/12/2006, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: aaaaaaa

Postprzez rosa » 16/4/2007, 21:51

Daniel napisał(a): Dodaj do tego około miesiąca czekania na egzamin państwowy jak nie dwa lub trzy:?

Teraz to przegioles!! 3 miechy na egzamin???????? W gdansku czeka sie gora 3 tyg a Wroclaw chyba nie jest o wiele wiekszy????
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê