Zobacz wątek - GŁUPIE POMYSŁY na motocyklu
NAS Analytics TAG

GŁUPIE POMYSŁY na motocyklu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez hefron » 12/4/2010, 10:59

W sumie nie ma czym się chwalić, ale też zdarzyła mi się guma z pasażerem. Jechaliśmy między samochodami. Z prawej strony zrobiła sie luka troszeczkę z przodu, więc postanowiłem dodać gazu i tam wjechać, ale źle coś mi się obliczyła ilość gazu, który muszę dodać bo moto podczas skręcania poderwało się do góry i odleciało. Wylądowaliśmy 20m dalej na parkingu... żartuje. Tzn koło się poderwało jak jechałem pod kątem, zajechałem w ten sposób puszce drogę (lecąc na gumie w bok przed maską kolesia), ale jakoś się udało opuścić i nie pozabijać. Ot i tyle. Fajnie było :lol:
Avatar użytkownika
hefron
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola


Postprzez 7beat » 17/4/2010, 18:56

niezłe historie ;) Ja jak miałem jeszcze yamahę tdr 125 2T to skubana nie miała prawie mocy na wolnych obrotach i jeszcze nie umiałem dobrze nią jeździć i **** kumpel ze 100kg na tyle i wyjeżdżamy z leśnej drogi na asfalt i ruszam i buuu prawie zgasł i szybko sprzęgło i mi wjebała gdzieś na 7-8tys. obrotów i bez zastanowienia puściłem sprzęgło i w tym momencie odblokował się zawór i moto dostało full mocy to nie dość że widziałem niebo to i stopy kumpla przed oczami heh :D a w teraźniejszej kawie jak jadę z pasażerem i daje ostro po garach to normą jest jazda z lekko uniesionym kołem :)
tdr125 er-5 ZX9r ktm lc4 600, 620 adventure, F2 stunt, crf 450 i transalp, zx6r 08 stunt
Avatar użytkownika
7beat
Stały bywalec
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 21/3/2009, 15:43
Lokalizacja: Maków Mazowiecki


Postprzez Czester » 18/4/2010, 01:30

A pisali na tym forum, że B6 z gazu na gumę nie idzie i że w ogóle ciężko go na koło postawić... Przykład z dzisiaj: Klient (kompletny laik) zażyczył sobie bym go przewiózł w ramach jazdy testowej. No to go odpowiednio przewiozłem (żeby nie myślał, że muł), ogólnie na każdym biegu prawie do odciny, winkle w złożeniu ile się dało. Przy nawrotce jedyneczka, zwrot pomału, w końcu prosta i łoooogień! (nadmienię, że pasażer miał ok. 100 kg). Jakież było moje zdziwienie jak chwilę po maksymalnym odkręceniu rollgazu Bandzior wszedł na gumę aż miło! Pasażer o mało się nie zesrał...
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez 7beat » 18/4/2010, 09:06

hahaha to ładnie :) ja raz tak kumpla z osiedla przewiozłem bo mi żyć nie dawał to jak go przewiozłem to od tamtej pory nie wsiadł ze mną na moto... heh
tdr125 er-5 ZX9r ktm lc4 600, 620 adventure, F2 stunt, crf 450 i transalp, zx6r 08 stunt
Avatar użytkownika
7beat
Stały bywalec
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 21/3/2009, 15:43
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Postprzez Jakub43 » 27/4/2010, 09:03

Z cyklu głupie pomysły - mój kolega ostatnio wsiadł z stery po pijanemu, dodatkowo nie ma prawa jazdy, motor jest nie zarejestrowany, ani ubezpieczony, a on nie jeździł nigdy na motorze (mało tego w 3 sekundy do 100 km.) i złapała go policja. NIE UMIEM TEMU GAMONIOWI PRZETŁUMACZYĆ BY NAJPIERW ZROBIŁ PRAWO JAZDY, A PÓŹNIEJ DOPIERO BRAŁ SIĘ ZA JAZDĘ. Jakieś pomysły może macie ? Nie chce, żeby się zabił, ale z jego głupotą ciężko wygrać.
Przeczytaj mój horoskop skorpion (otwórz link) lub wejdź na stronę i sprawdź dla swojego znaku zodiaku.
Jakub43
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/4/2010, 08:52

Postprzez madcap » 27/4/2010, 09:54

na razie nie będziesz musiał mu tłumaczyć, sąd orzeknie ile czasu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez gr300 » 25/5/2010, 21:49

moja 1 glupia przygoda wygladala nastepujaco: ja + kolega + SIMSON s50 !!!
tak simson :D jechalem moze jakies 40km/h po lesie. tam zawsze ktos sie bawil w jazde ze tak powiem extremalna a to jakis ktm polecial albo inne subaru czyli samochodi motory quady co tylko chcecie. byl jeden łuk w prawo średni kąt. jak jechałem sam to wszystko fajnie wjechałem na koleine i prawie jak po scianie. nie pomyslalem i to samo tylko ze juz we 2...
przednie kolo sie unioslo i zrobilismy ten luk na 1 kole (unioslo sie moze na jakies 10 cm). po wszystkim zatrzymalem "motor" i zastanawialismy sie co takiego sie wlasciwie stalo ze nie zaliczylismy gleby.
gr300
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21/5/2010, 16:35

Postprzez Duriv » 28/5/2010, 23:59

hmm :D
Goon riding, za czasów EXC 450 po lesie.
Czarny 300cc 2T.
Avatar użytkownika
Duriv
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 16/5/2007, 16:57
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kanikuly » 31/5/2010, 20:58

Jazda probna po wymianie filtra oleju i dokreceniu kolektorow - ruszylem z garazu, obok domu staly dwa samochody, wiec ja, jako zawodowy ninja i stary kierowca przejechalem po dzialce obok - przemoczona 30cm trawa nie lubi kiedy sie po niej jezdzi. Jak sie zdziwilem, kiedy lezalem pod motorkiem, dobrze, ze schowalem lewa noge.

Zniszczenia - klamka od sprzegla - 15zl. W sumie to nawet owiewki nie ruszylem.
kanikuly
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11/4/2010, 20:01

Postprzez madcap » 1/6/2010, 14:23

wyszedłem z basenu, wiadomo człek rozgrzany
zaciągnałem kominiarkę i kaska i dzida do domu, efekt zaparowało mi zdziebko od środka
droga - nawierzchnia z kostki i mgła do tego
no i przyszło mi w tych warunkach dość dynamicznie hamować przed zakrętem, a do kompletu nierozgrzane opony......
efekt łatwy do przewidzenia.....
udało mi się nie wyglebić, ale z marszu przypomniałem sobie freblówkę zachowań....
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na gr