Zobacz wątek - Jazda na światłach drogowych
NAS Analytics TAG

Jazda na światłach drogowych

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Konio » 26/7/2009, 10:27

Ja jak teraz uzbieram kase na moto to bede chyba na trasach na dlugich latal bo nie chce kolejny raz w szpitalu lezec a potem jak zobacze moto to sie zalamac
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk


Postprzez eBuch » 26/7/2009, 11:53

dlugie czasami pomagaja, ale jak wczesniej juz zostalo napisane, takze oslepiaja kierowcow wiec trzeba ich uzywac z GLOWA !!!! A nie za*ierdalac non stop jak idiota.
Pzdr

Yamaha Majesty 250
eBuch
Świeżak
 
Posty: 342
Dołączył(a): 26/3/2009, 10:48
Lokalizacja: Wawa


Postprzez Konio » 26/7/2009, 12:10

jechalem dosc wolno a mimo to mnie nie zobaczono wiec jednak wole oslepiac ale zeby ktos widzial ze cos jedzie niz potem lezec w szpitalu i liczyc straty
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez duddits » 26/7/2009, 12:54

Hm, nigdy bym nie wpadł na to by dla zwiększenia swojej widoczności w mieście używać świateł drogowych, pomijam już kwestie natury prawnej, ale to przecież zwyczajnie oślepia.
Natomiast dobrym pomysłem moim zdaniem jest używanie odblaskowej kamizelki, nie musi to być jakaś mega żarówa jakiej używają czasem robotnicy na drogach, ale np. coś takiego:

http://allegro.pl/item689479112_kamizelka_odblaskowa_na_motocykl_3m_jak_policja.html (otwórz link)

Jeżdżę w czymś takim i wcale nie sądzę by to był jakiś obciach :)
I dodam jeszcze, że to naprawdę działa. Kierowcy aut mnie widzą, nierzadko nawet robią mi miejsce :) Zresztą pierwsze wrażenie jest takie, że to zbliża się policjant na moto ;) Wiem, bo gadałem raz ze znajomym, który tak właśnie sobie pomyślał.
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lonewolf » 26/7/2009, 15:32

stonetown napisał(a):
ms407 napisał(a):Zawsze w dzień jezdze na długich.

Typowa postawa wiejskiego króla szos - "Kupiłem se motóra i mi wszystko wolno".

Jak jadę samochodem i mi taki debil wali po oczach długimi w lusterku to mam ochotę mu zajebać.


W pełni popieram.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez Piter_Stunter » 26/7/2009, 19:50

Chociaż jestem Piter król dróg, to na długich nie jeżdżę bo to wiocha jak rushoffe neony.
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez lachos R6 » 26/7/2009, 20:55

SQ napisał(a): ale co tam latajta na długich. ja jak jadę moim autem to lecę na mijania, ale jak wsiądę w furę ojca, co ma 106KM to też se długie pstrykne. i halogeny. a co? przecież lecę szybko to mnie będą te czuby na motórach widzieć.


nie porównuj puszki do motoru !!
lachos R6
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 26/1/2009, 23:25

Postprzez Piter_Stunter » 26/7/2009, 22:52

Latajcie dalej na długich, ale później nie wymagajcie od innych żeby przestrzegali przepisów i Was szanowali.
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez SQ » 27/7/2009, 08:50

lachos R6 napisał(a):
SQ napisał(a): ale co tam latajta na długich. ja jak jadę moim autem to lecę na mijania, ale jak wsiądę w furę ojca, co ma 106KM to też se długie pstrykne. i halogeny. a co? przecież lecę szybko to mnie będą te czuby na motórach widzieć.


nie porównuj puszki do motoru !!


a niby dlaczego? jak Ty olewasz innych, to nie oczekuj, że inni nie będą olewać Ciebie
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez House MD » 27/7/2009, 12:03

Jeżdżę na światłach mijania, nie chciałbym żeby dawał mi ktoś po oczach długimi i dlatego też sam ich nie używam w dzień. :wink:
Jestem Hardcorem xD
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez witoldjusz » 30/7/2009, 07:36

HA ha widze że temacik się rozwija i że mam racje że jednak sam zasówam na mijania, wczesniej myslałem ze jestem w mniejszości
siódmy sezon
na GSX 750 F...i jeszcze nie znudził mi się
Avatar użytkownika
witoldjusz
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4/5/2009, 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez drat_wa » 30/7/2009, 10:14

Tak się zastanawiam - "lecisz na długich, na trasie/przez miasto co chwila z naprzeciwka ktoś mryga światłami, niby OK jesteś widoczny" a co ze starym jak świat sygnałem ostrzegawczym o stojących w krzakach miśkach. Przecież jak ktoś mryga z naprzeciwka to pierwsze co przychodzi do głowy to niebiescy w krzakach i o jakim zap............ my mówimy. Jak dla mnie temat z dupy, dla chłopaków lansujących się na mieście. Jeździsz szybko, chcesz być widoczny na drodze - włącz światła mijania i załóż kamizelkę odblaskową.
drat_wa
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3/6/2007, 18:21

Postprzez wokusmok » 31/7/2009, 18:33

Ja zwykle po mieście śmigam na mijania czasami w ostre słońce zdarza mi się włączyć drogowe, ale tylko dlatego żeby paliły się oba reflektory, w nocy tylko mijania chyba że na nieoświetlonych trasach wtedy drogowe. Jeśli ktoś ma sprawdzony sposób żeby paliły się oba reflektory na mijania niech pisze :)
Suzuki GSX-R 750 K1
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
wokusmok
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2/5/2008, 16:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pawcio415 » 1/8/2009, 16:28

Jeśli jadę autostradą lub jakąś inną szybką drogą to nie włączam długich świateł. Nie wolno slepic innych użytkowników drogi!!!
Natomiast są sytuacje kiedy latam na długich między puszkami:
- spory ruch i niezbyt szybkie tempo,
- miasto w godzinach szczytu,
- korki (wtedy oprócz długich świateł używam również awaryjnych).

Większość moich znajomych starych motocyklistów robi dokładnie to samo.

Róbcie tak żeby było bezpiecznie.Tyle ode mnie.
Pozdro!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk, Newbridge

Postprzez Michal_burnout » 3/8/2009, 21:49

Ilu kierowców tyle opinii :) Moje parę groszy- po pierwsze nie chce być oślepiany i nie oślepiam innych. Kiedy zapada zmrok używam ile tylko wlezie, ale nie wtedy gdy ktoś przede mną jedzie. Gdy widzę w lusterku, że ktoś mnie oślepia to jadę poddenerwowany, wk...wia mnie to niemiłosiernie, jestem za tym, żeby być widocznym ale bez przesady, nie kosztem innych. Mój kumpel notorycznie włącza długie(niechcący), głupio mi za niego trochę, bo tak sie nie jeździ. A niech puszkarz jedzie i zapatrzy sie z przymrużonymi oczami co to tak go goni, zagapi sie i bum, nie tak nie powinno sie robić od tak sobie bo nam jest lepiej :/ A może mam po prostu za mało doświadczenia... Cóż, okaże się.

Korków na razie nie zaznałem więc nie wiem czy to pomaga, ale wtedy ludzie tez są poddenerwowani a te ostre światło :/ nadal wkurza.
Avatar użytkownika
Michal_burnout
Świeżak
 
Posty: 101
Dołączył(a): 4/5/2009, 21:04
Lokalizacja: MÅ‚awa

Postprzez ZenonBoski » 4/8/2009, 02:16

na korki najlepsze są głośne potworki :D zawsze jeżdżę w mieście na krótkich i większość katamaranów się odsuwa - ale zauważyłem naprawdę dużą poprawę jak mi komin zaczął głośniej chodzić
a długie zapalam tylko jak jestem sam na drodze w nocy, lub na autostradzie jak mi ktoś bardzo złośliwie utrudnia przejazd
Kochanka: GPX 750R
Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz :P
Avatar użytkownika
ZenonBoski
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 30/11/2008, 06:39
Lokalizacja: W-w

Postprzez DarekPio » 31/8/2009, 16:25

Nie wiem czy wszystkie motocykle tak maja (te starsze nie, ale nowsze to raczej tak) możliwość mrugania światłami. Chyba mruganie co jakiś czas długimi będzie lepszym rozwiązaniem dla tych co uważają że długie to dobry pomysł.
A w korku to nie wiem (bo jakoś jeszcze nie doświadczyłem) ale myślę ze jak przedmówca Pawcio415 napisał o awaryjnych to chyba najlepszy sposób (ciekawi mnie tylko jak niebiescy by zareagowali na to, może się któryś wypowie).
Pozdrawiam Darek
DarekPio
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10/8/2009, 10:27
Lokalizacja: Okolice Gdyni

Postprzez masino » 1/9/2009, 20:07

Hmm drogowe w ciagu dnia... kurcze jakoś do tej pory tego nie odczuwałem więc albo w moim mieście sa kulturalni kierowcy albo mnie drogowe nie rażą w oczy w ciągu dnia :P . Co innego w nocy gdy drogowe strasznie oślepiają i wkurzają. Np dzisiaj wracałem wieczorem i typ na długich jechał... no miałem ochotę mu nakopać... burak jeden. Za to mu sie odpłaciłem i też drogowe włączyłem :evil:

A ogólnie to jeżdżę na mijania, a na drogowych gdy jest już ciemno i nie ma przede mną innych użytkowników drogi, tak kulturalnie ;)

A co do tezy niektórych o tej lepszej widoczności. Chamskie, więc niech sobie mrugają to wtedy i będą dobrze widoczni i nie będą oślepiać :wink:
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez masino » 1/9/2009, 20:08

Hmm drogowe w ciagu dnia... kurcze jakoś do tej pory tego nie odczuwałem więc albo w moim mieście sa kulturalni kierowcy albo mnie drogowe nie rażą w oczy w ciągu dnia :P . Co innego w nocy gdy drogowe strasznie oślepiają i wkurzają. Np dzisiaj wracałem wieczorem i typ na długich jechał... no miałem ochotę mu nakopać... burak jeden. Za to mu sie odpłaciłem i też drogowe włączyłem :evil:

A ogólnie to jeżdżę na mijania, a na drogowych gdy jest już ciemno i nie ma przede mną innych użytkowników drogi, tak kulturalnie ;)

A co do tezy niektórych o tej lepszej widoczności. Chamskie, więc niech sobie mrugają to wtedy i będą dobrze widoczni i nie będą oślepiać :wink:
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê