Zobacz wątek - Jak zmieniać biegi w moto~ ??
NAS Analytics TAG

Jak zmieniać biegi w moto~ ??

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jak zmieniać biegi w moto~ ??

Postprzez macko105 » 10/6/2009, 20:58

Siema, nie wiem czy to wlasciwy dzial, ale zaryzykuje.
Jak zmieniac biegi wiem, ale chodzi mi o wbijanie nizszego biegu...
Jak to zrobic? O.o
Nie moge tego rozgrysc. W gore owszem, ale nie moge zrozumiec jak wbic nizszy bieg
Prosze sie nie smiac... nie mialem doczynienia z biegami w moto. Dotychczas jezdzilem na skuterze a to nie to samo ; O


Pozdro./
macko105
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/6/2009, 20:47
Lokalizacja: Hujowa Gorka


Postprzez lachos R6 » 10/6/2009, 21:06

na początku odsyłam do opcji szukaj bo był już tego typy temat...
a w roli udzielenia odpowiedzi żeby nie było to odpuszczasz manetkę gazu na moment wciskasz sprzęgło dodajesz lekko gazu i równocześnie napierasz nogą na dźwignię zmiany biegu ( jest to tak zwana redukcja z miedzy-gazem ) oczywiście możesz jej nie stosować i wówczas wystarczy że wciśniesz sprzęgło i naciśniesz tylko dźwignię w dół i odpuścisz sprzęgło i po klopocie bieg zmieniony

odsyłam jeszcze do literaturki http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,z ... ,7686.html
lachos R6
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 26/1/2009, 23:25


Postprzez macko105 » 10/6/2009, 21:27

lachos R6 napisał(a):na początku odsyłam do opcji szukaj bo był już tego typy temat...
a w roli udzielenia odpowiedzi żeby nie było to odpuszczasz manetkę gazu na moment wciskasz sprzęgło dodajesz lekko gazu i równocześnie napierasz nogą na dźwignię zmiany biegu ( jest to tak zwana redukcja z miedzy-gazem ) oczywiście możesz jej nie stosować i wówczas wystarczy że wciśniesz sprzęgło i naciśniesz tylko dźwignię w dół i odpuścisz sprzęgło i po klopocie bieg zmieniony

odsyłam jeszcze do literaturki http://www.scigacz.pl/Przegazowka,jak,z ... ,7686.html


no ok, ale przypuśćmy że jadę na 4 biegu.
chce wrzucic 2...
to sprzeglo + 2x dzwignia w dol?
a jak zapomne na jakim biegu jade? O.o
macko105
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/6/2009, 20:47
Lokalizacja: Hujowa Gorka

Postprzez lachos R6 » 10/6/2009, 21:41

redukcje wykonujesz bieg po biegu... to nie taki rodzaj skrzyni jak w aucie ze możesz sobie skakać bo biegach tutaj masz zupełnie inne przełożenia itd...
a co do tego ze jak zapomnisz na którym biegu jedziesz to jeśli pojeździsz trochę na motocyklu to wyczujesz na jakich obrotach się jeździ na danym biegu to raz 2 czuć to wszystko po pracy i dźwięku silnika 3 jeśli jesteś naprawde takim wielkim zapominalskim to są specjalne urządzenia które wskazują ci na jakim biegu aktualnie jedziesz
lachos R6
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 26/1/2009, 23:25

Postprzez rosa » 10/6/2009, 22:11

poszukaj tematu, juz byl, zamykam
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê