Zobacz wÄ…tek - hamowanie hamulcem - czy aby pewne nawyki sÄ… dobre?
NAS Analytics TAG

hamowanie hamulcem - czy aby pewne nawyki sÄ… dobre?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Adam M. » 14/7/2009, 17:18

Sprzeglo spokojnie wytrzyma trzymanie palcow na klamce :), Promotor uczy tego zeby mozna bylo ew. szybciej zrzucac biegi.
Sa jednak sytuacje gdy na zrzucanie biegow i kilka innych czynnosci czasu nie ma i wybor jest tylko miedzy omijam i hamuje. Jesli hamuje awaryjnie na suchym to uzywam wszystkiego co mam, natomiast awaryjne hamowanie na mokrym w mojej opinii nie istnieje.
Dlatego na mokrym stosujemy zabezpieczanie sie przed "awaria" - jazda wolniejsza, z utrzymaniem dystansu i delikatna operacja gazem i hamulcem.
Adam M.
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 786
Dołączył(a): 5/2/2008, 02:56


Postprzez Szopekk » 14/7/2009, 18:24

ja mam tak ze zawsze tylko przod a w awaryjnych wciskam przod a dopiero po calej sytuacji dociera do mnie ze dohamowywalem tylem odruchowo byl blok kola i automatyczne odpuszczenie i znow hebel... a podczas jazdy nigdy nie tykam tylu...
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów


Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê