Zobacz wątek - zmiana biegów w motocyklu
NAS Analytics TAG

zmiana biegów w motocyklu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

zmiana biegów w motocyklu

Postprzez Adriano » 28/4/2009, 16:27

panowie i panie, tylko spokojnie, nie podsyłajcie linków że to było. W <b>PORADY</b> jest o zmianie biegów, ale ja dalej nie rozumiem. Jak śmigam, zmieniam biegi normalnie, chyba, na pewno odruchowo to robię. Jak zmieniać biegi najefektywniej i najefektowniej? O co chodzi ze zmianą biegów bez sprzęgła..? Teraz wiem, że to możliwe, z początku miałem wrażenie porównawcze do samochodu - wiemy wszyscy co się dzieję, jak pchamy wajhę w furzę bez naciskania sprzęgła :lol:
Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl ->
<b>MAPA</b> (otwórz link)
w sprawie dodania kontakt na priv z user-rem maciek.046
Adriano
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/2/2009, 11:05
Lokalizacja: Brańsk


Postprzez CeBeRek » 28/4/2009, 17:16

Najprościej zmianę bez sprzęgła wytłumaczyć tak, przyśpieszasz czyli obroty rosną w momencie kiedy chcesz zmienić bieg wywierasz nacisk na dźwignię biegów, po czym odpuszczasz gaz a bieg masz już wbity.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia


Postprzez Adriano » 28/4/2009, 17:21

więc wbijam nogą do góry w taki sam sposób, jak zmieniam ze sprzęgłem? W momencie kiedy chcę zmienić na wyższy po prostu odpuszczam gaz, wbijam normalnie i dodaję? Czy to nie szkodzi dla moto? Inaczej, kiedy może zaszkodzić?
Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl ->
<b>MAPA</b> (otwórz link)
w sprawie dodania kontakt na priv z user-rem maciek.046
Adriano
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/2/2009, 11:05
Lokalizacja: Brańsk

Re: zmiana biegów w motocyklu

Postprzez Qba_Zeus » 28/4/2009, 17:46

Adriano napisał(a):wiemy wszyscy co się dzieję, jak pchamy wajhę w furzę bez naciskania sprzęgła :lol:

Kwestia wprawy. W puszce przy odrobinie wyczucia również da się biegi wbijać bez sprzęgła bez gruchotania, ale trzeba dobrze wyczuć konkretną maszynę i manewrować gazem dużo bardziej niż na motongu.
Avatar użytkownika
Qba_Zeus
Świeżak
 
Posty: 156
Dołączył(a): 7/1/2009, 15:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Adriano » 28/4/2009, 18:16

przed chwilą wróciłem ze śmigawki hehe. Już rozumiem o co chodzi z tą zmianą biegów. Tyle że trzeba bardziej energicznie odejmować gaz, przy zmianie bez sprzęgła - to zaobserwowałem. No a propo samej zmiany - wbijalem w sumie tak samo jak ze sprzegłem, tyle że szybciej, super!! Dla motonga :) to bez różnicy?
Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl ->
<b>MAPA</b> (otwórz link)
w sprawie dodania kontakt na priv z user-rem maciek.046
Adriano
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27/2/2009, 11:05
Lokalizacja: Brańsk

Postprzez falconiforme » 28/4/2009, 18:30

Jak będziesz wbijał źle to skrzynia na stół i 3000 zł nie twoje. Lepiej ze sprzęgłem, albo sobie zamontuj Quick Shiftera.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê