Zobacz wątek - Redukcja z międzygazem - Wasze opinie i wrażenia
NAS Analytics TAG

Redukcja z międzygazem - Wasze opinie i wrażenia

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez leff » 26/2/2009, 15:49

robie przegazowke odruchowo
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Kurt » 26/2/2009, 16:12

patryk2340 napisał(a):<b>Kurt</b>, jak robisz przegazówkę bez sprzęgła? :)


Przegazówkę robi się manetka gazu a nie klamka sprzęgła, chodzi o to, że jak zrobisz to dobrze to nie trzeba naciskac na klamkę sprzęgła tylko lekko nacisnąć dźwignię zminay biegów w górę czy w dół a bieg się sam zmieni. Spróbuj to zobaczysz o co chodzi. Zręsztą w artykule, o którym pisze autor tego postu jest chyba o tym wspomniane.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez Dominik_YZF » 26/2/2009, 16:43

Nie moge sobie tego wyobrazic, przecierz w momencie ruchu manetkÄ… moto idzie do przodu..
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez Leg1oN » 26/2/2009, 17:24

konieczne jest wysprzeglenie zeby zrobic przegazowke.. klamka sprzedla wcisnieta, machasz manetka gazu, obroty rosna w tym czasie wbijasz bieg i puszczasz sprzeglo trzymajac gaz wedle zamiarow.. oczywiscie dzieje sie to bardzo szybko
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez patryk2340 » 26/2/2009, 17:45

Hmmmm... Zmieniam bieg w górę- naciskam nogą lekko na dźwignię, popuszczam gaz, bieg sam wskakuje... Gdzie tu przegazówka?
No a zmiana w dół bez sprzęgła.... nie polecam ;) Nie dośc, że skrzynia mocniej dostaje po dupie, to jeszcze duuuże prawdopodobieństwo zblokowania koła. Chociaż kiedyś słyszałem, że profesjonaliści mają to dopracowane do perfekcji i wogole sprzegla nie uzywają :) Nie wiem czy to prawda
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez Vinci_ » 26/2/2009, 19:41

Zamierzam w tym sezonie trenować międzygaz. Szczególnie chciałbym zdobyć wyczucie szprycy w różnych sytuacjach. Myślę, że z czasem stanie się to odruchem wyuczonym.
W poprzednich sezonach skrzynię biegów używałem bez użycia sprzęgła. Naciskałem jeszcze pod obciążeniem dźwignię zmiany biegów, a następnie po delikatnym odpuszczeniu gazu (kiedy na ułamek sekundy tworzył się luz między zębatkami) bieg wskakiwał dość płynnie.
Decyzję nauki zmiany biegu z międzygazem podjąłem po przeczytaniu Twojego artykułu na ten temat. Wydaje mi się, że argumentem za, jest lepsza współpraca elementów silnika. Wadą jest dłuższy czas trwania akcji ze sprzęgłem i międzygazem.
Pozdrawiam.
RN 12
Vinci_
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8/2/2009, 23:04
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Redd » 26/2/2009, 20:09

A ja mam pytanie do tych co taki nawyk wypracowali sobie dość dobrze, czy używają międzygazu podczas wciskania klamki hamulca. Jeżeli spokojnie zwalniamy no to nie ma problemu można wytracać prędkość tylko silnikiem ale przy mocniejszym hamowaniu dosyć trudno jest sprawnie operować gazem wciskając klamkę tą samą ręką..
http://bikepics.com/members/reddie/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Redd
Świeżak
 
Posty: 312
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez patryk2340 » 26/2/2009, 20:15

<b>Redd</b>, kwestia wprawy;) Na początku też mi nie wychodziło, jednak z czasem człowiek się wszystkiego nauczy :)
Avatar użytkownika
patryk2340
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 12/7/2008, 17:56
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez Leg1oN » 26/2/2009, 20:18

patryk2340 napisał(a):Hmmmm... Zmieniam bieg w górę- naciskam nogą lekko na dźwignię, popuszczam gaz, bieg sam wskakuje... Gdzie tu przegazówka?
No a zmiana w dół bez sprzęgła.... nie polecam ;) Nie dośc, że skrzynia mocniej dostaje po d***, to jeszcze duuuże prawdopodobieństwo zblokowania koła. Chociaż kiedyś słyszałem, że profesjonaliści mają to dopracowane do perfekcji i wogole sprzegla nie uzywają :) Nie wiem czy to prawda

no ja tez mowilem o redukcji biegu.. napisalem "wbijasz" male przejęzyczenie.. sorry.. przy wbijaniu biegu do gory oczywiscie nie ma mowy o przegazowce.. a technika jaka opisales jest uwazana za jak najbardziej poprawna. hehe
co do pytania redd-a, tu jest powazny problem.. ja sam osobiscie staram sie cwiczyc hamowanie z przegazowka.. ale ciezko to jak narazie wychodzi.. gdy przykladowo chce bardzo szybko zwolnic uzywam tylko hantli..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez PajÄ…k » 26/2/2009, 20:25

Jakoś daje radę naraz hamować i robić przegazówki ale to zdarza się rzadko..
Ps ciekawostka raz na jakiś czas zdarza mi się używać sprzęgła w skuterze.. Albo na postoju szukać dźwigni od skrzyni :/
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez turboponczek » 27/2/2009, 16:00

Ja zawsze z przygazówką redukuję biegi.

Niewiedziałem ze cos takiego istnieje, poczytałem o tym zanim jeszcze wsiadłem na własne moto. Własciwie od razu jak zacząłem jezdzic to zacząłem to praktykować. Troszkę pocwiczyłem no i teraz cały czas robię przygazówkę przy redukcji. Biegi o wiele gładziej sie wkleszczają.

Przeważnie tak 800-1000 obrotów starczy.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez cichy » 27/2/2009, 17:14

Zaczyna się era sprzęgieł anty-hoppingowych, jak zmienię motocykl trzeba będzie się odzwyczajać.
Za to może trudniej będzie popełnić błąd na torze.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez MadboY » 28/2/2009, 03:08

Ciekawe ;) Wszyscy tak pisza, ze stosuja miedzygaz a nawet nie wiedzieli o jego istnieniu. A jak widze ludzi na ulicy to kilka % stosuje ta technike.

Ja sie przyznam, ze dopiero sie z tym zapoznaje w praktyce.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez cichy » 28/2/2009, 09:02

W dodatku połowa stosuje go w skuterach z automatem. :)
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez adam_89 » 28/2/2009, 09:04

Dla mnie to rzeczywiście nowość dopiero wczoraj to przeczytałem i próbowałem zastosować w praktyce, jednak ciężko się odzwyczaić, ale biegi wchodzą bardzo cichutko.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez MaciejeR » 28/2/2009, 10:19

Miałem przyjemność kończyć kurs, gdzie od początku byłem uczony redukcji z międzygazem. Więc śmiało mogę powiedzieć, że używam świadomie.
Pozdrawiam 8)
MaciejeR
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 21/8/2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Hamulec » 28/2/2009, 15:21

Witam. Przegazówę stosuję świadomie i nie sprawia mi to problemu, czy w górę czy w dół. Przy okazji pozwolę sobie opowiedzieć taką historyjkę ale związaną z autami, a nie motorami; w wojsku jeżdziłem Starem 66 przez 2 lata i w tej pszczółce bez przegazówy ani rusz. Tak się do tego przyzwycziłem, że kiedy wyszedłem do cywila zacząłem ją stosować w maluchu. Cały czas się zastanawiam co ludzie sobie o mnie wtedy myśleli. Chyba wiem, ten facet nie umie jezdzić, ha, ha, ha. Pozdrawiam.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez neuro » 28/2/2009, 16:55

Witam.

Moje 3 grosze: każdy, kto ma V-kę w swoim moto prędzej czy później nauczy się, że redukcja = tylko i wyłącznie z przegazówką. Nauka często bywa bolesna, ale im wcześniej, tym lepiej ;)

Pozdr,
p.
SV650S K3
Avatar użytkownika
neuro
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2006, 14:31
Lokalizacja: KRK

Postprzez Leg1oN » 28/2/2009, 21:18

MadboY napisał(a):Ciekawe ;) Wszyscy tak pisza, ze stosuja miedzygaz a nawet nie wiedzieli o jego istnieniu. A jak widze ludzi na ulicy to kilka % stosuje ta technike.

Ja sie przyznam, ze dopiero sie z tym zapoznaje w praktyce.

dokładnie tak jest.. ze wszytkich z mojej mieściny praktycznie tylko ja, z tego co zauwazylem stosuje miedzygaz... a wiekszosc dluzej smiga ode mnie..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez MadboY » 28/2/2009, 21:43

cichy napisał(a):W dodatku połowa stosuje go w skuterach z automatem. :)

A druga polowa przy wbijaniu wyzszego biegu :lol:
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê