Zobacz wątek - Jak się położyć i ..
NAS Analytics TAG

Jak się położyć i ..

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez MÅ‚ody16 » 9/11/2006, 21:40

spazz napisał(a):obejrzalem filmik i widac tu fajnie technike brania winkla. czy ten taki fajny uslizg to wlasnie przeciwskret? bo z czytania watku na forum ciagle sobie tego nie moglem wyobrazic


to wlasnie chyba jest to ;d ale bardziej wyglÄ…da jak drift hehehe xD
pozdrawiam
MÅ‚ody16
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 24/7/2006, 12:43
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez cichy » 9/11/2006, 22:09

Nie. To, nie jest to.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


Postprzez Wombat » 11/11/2006, 08:22

ja tam walcze do konca - nie wiem czemu bo czasu z reguly na myslenie nie ma wogole, jakos tak mam zreszta ze poswiadomie sie bronie przed "wykladka" - po prostu hamuje, czasem odpuszczam i skrecam w ostatnim momencie jak sie uda... jak polozysz moto to juz na nic nie ma sie wplywu jak ktos zauwazyl... i to mnie przekonuje glownie
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez MÅ‚ody16 » 11/11/2006, 22:34

cichy napisał(a):Nie. To, nie jest to.


a co to jest ?? ze oni sie tak jakby slizgaja bokiem.... ????
pozdrawiam
MÅ‚ody16
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 24/7/2006, 12:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez cichy » 12/11/2006, 12:03

No to jest właśnie uślizg tylniego koła. Niektórzy mówią na to powerslide (czy jakoś tak to się pisze). :lol: , wywoływany celowo, lub nie, za pomocą manetki gazu, lub tylniego hamulca.
Przeciwskręt to zupełnie, co innego. Przeciwskręt jest to coś, co wykonujesz podświadomie za każdym razem jak jedziesz na motocyklu.
Spróbuj jadąc siedzieć prosto (nie balansować ciałem) lekko przesunąć kierownice w którąś stronę (oczywiście przy prędkości wyższej niż parkingowa) zobaczysz, że motocykl pojedzie w drugą. Jest to zupełnie naturalne i każdy skręca w ten sposób, tylko nie każdy o tym wie. :lol:
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Wombat » 12/11/2006, 22:32

obracajaca sie obrecz kola wraz z opona posiada spory moment pedu... nie wdajac sie w analize i rozrysowywanie sil i wektorow tego momentu na kole mowiac skrotowo kolo dzieki temu bedzie sie nam opieralo i manewr utrudnialo... po skreceniu przez nas kierownica.... dzieki przeciwskretowi (w pierwszej fazie skrecamy w strone przeciwna do zamierzonej) powstaly na kole moment wypadkowy zsumuje sie z momentem jaki przylozymy rekami na kierownicy w czasie wlasciwego juz skrecania i manewr bedzie dzieki temu efektywny naturalny, lekki i plynny... kazdy kto ma watpliwosci moze postudiowac budowe zyroskopu... kola to takie wirujace zyroskopy wlasnie - dzieki temu pojazd bedacy w ruchu typu moto czy rower sie nie wywraca... ale przeszkadza to tez w skrecaniu stad technika przeciwskretu :D oraz triki polegajace na zminejszaniu masy kol - stosuje sie wlasnie w tym celu obrecze z karbonu... moto jest zwrotniejsze... dodatkowo latwiej kolo sie rozpedza i hamuje bo moment bezwladnosci takiej obreczy jest mniejszy :D - szkoda ze sa tak k**** drogie....
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê