Zobacz wątek - pomózcie nowemu wielka prośba
NAS Analytics TAG

pomózcie nowemu wielka prośba

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez jogurtt » 26/12/2008, 14:05

YZF R1 jak Ty te buziaki przesylasz w kasku ? :mrgreen: czy to ten buziak z reka i dmuchnieciem ? :P
Avatar użytkownika
jogurtt
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31/10/2008, 15:57
Lokalizacja: Wrocek/Liverpool


Postprzez qlik » 26/12/2008, 23:17

Nie reagują bo dla większości na skuterze jedzie dzieciak który powinien uczyć sie tabliczki mnożenia albo przepisów i tak nie zrozumie o co chodzi :D i tak już pewnie zostanie.
Avatar użytkownika
qlik
Świeżak
 
Posty: 130
Dołączył(a): 11/11/2008, 13:34
Lokalizacja: W-wa


Postprzez hugo2003 » 26/12/2008, 23:20

jogurtt napisał(a):YZF R1 jak Ty te buziaki przesylasz w kasku ? :mrgreen: czy to ten buziak z reka i dmuchnieciem ? :P



jak to jak????
samo przylozenie dloni w okolice ust i ustawienie jej wewnetrzna strona do"nieba" nawet w kasku wiele mowi ... liczy sie sam gest a reszta juz jest wiadoma :)
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Landryss25 » 27/12/2008, 00:12

qlik napisał(a):Nie reagują bo dla większości na skuterze jedzie dzieciak który powinien uczyć sie tabliczki mnożenia albo przepisów i tak nie zrozumie o co chodzi :D i tak już pewnie zostanie.


Ja nie odmachuję chińskim skuterom :D (joke)
Ostatnio edytowano 16/1/2009, 19:39 przez Landryss25, łącznie edytowano 1 raz
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez cichykk » 27/12/2008, 01:55

darek*** napisał(a):czy to prawda, żeby pokazać jadącemu z naprzeciwka że niedaleko stoją pałki to trzeba unieść rękę a palec wskazujący ma być wyprostowany i zakręcić kółeczko koło głowy. Czy to jest czytelny znak??
czytelny i najczęściej stosowany do ostrzeżeń przed "Misiakami" podczas jazdy ale ten sam znak na postoju oznacza "uruchamiamy silniki :D polecam stronę z opisem http://www.scrc.pl/index.php?s=16#9 ostatni gest jest najciekawszy :wink:
Avatar użytkownika
cichykk
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 8/3/2008, 22:01
Lokalizacja: Warszawa, Łasin

Postprzez darek*** » 27/12/2008, 17:14

a może by tak zmienić nazwę tego tematu na np "gesty na drodze"
cichykk bardzo ciekawy poradnik
darek***
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/10/2008, 20:29

Postprzez Szopekk » 27/12/2008, 23:02

ja tam jak latam z chlopakami to jeszcze ogladanie sie i przywolywanie sie (zeby pogadac) (tak jak do malego dzieciaka...chodz) :)

a panowie gdzie zasady dla plecaczka??? machanie dzieciakom , psiarni i innych motocyklistow !!!
nie polemizuj bo nie jestes predysponowany do emanowania tak apodaktycznych percepcji... | (nie dyskutuj jak nie potrafisz...) :) xD | | http://www.scigacz.pl/rider/16915/foto/album/712/
Avatar użytkownika
Szopekk
Świeżak
 
Posty: 440
Dołączył(a): 28/12/2007, 14:09
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Konio » 9/1/2009, 21:44

Witanie sie przez podniesienie reki to podstawa jednak da sie zaobserwowac to ze jednak ludzia na skuterkach sie raczej nie pokazuje sadzac ze 99% to dzieci :D Ludzie na chopach albo crusach sa tez bardzo uprzejmi i prawie zawsze podnosza reke :D
Co do gestow nie wolno zapomniec o srodkowym palcu ktory przydaje sie w pewnych sytuacjach :D
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Kamilgostyn » 15/1/2009, 15:06

No wiecie Panowie co się robi gdy jeździe przed nami chińczyk.... siedzisz mu na ogonie dłuższy czas, żeby sobie pomyślał że jest "panem".... po czym rollgaz i niech wącha spaliny ;p
Kamilgostyn
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4/10/2008, 21:31
Lokalizacja: Gostyń

Postprzez falconiforme » 16/1/2009, 08:52

1. Jako że kierowcy są bardzo nie kulturalni, wiele razy został bym przejechany jako pieszy!!
Więc jako motocyklista tam gdzie mogę pieszych przepuszczam.

2. Jak YZF napisał zatrzymuje się gdy innym motocyklista stoi. Ale nie tylko wtedy. Raz w nocy zatrzymałem się gdy zobaczyłem niepewnie stojący samochód. Zastanawiał się czy się zatrzymywać bo wyprzedziłem dużą kolumną samochodów. Okazało się że koleś stojąc na poboczu po prostu się z niego ześliznął. Wiadomo że w Polsce drogi wąskie a rowy głębokie.
Wróciłem się i spytałem się czy nie potrzebuje pomocy. Zostawiłem motocykl z włączonym lewym kierunkiem i próbowaliśmy wyciągnąć samochód z rowu. Oczywiście wszyscy których wyprzedziłem zaczęli nasz oczywiście wymijać.
Dopiero bus z ludźmi z czerwonego krzyża się zatrzymali i wzięli go na hol.

Polsce kultura, żadna osobówka nie zatrzymała się.

3. Wszystkim którzy zostawią mi miejsce na drodze dziękuję migając kierunkami lub podnosząc rękę.

4. Jeśli widzę z przeciwka ciąg samochodów bo pierwszy z nich skręca w lewo, zatrzymuję się i oczywiści cały ruch za mną, pozwalając na przejazd temu kierowcy by udrożnić ruch z przeciwka. Kierowcy samochodów rzadko wpadają na taki pomysł, taka kultura w naszym kraju.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez gumis » 16/1/2009, 09:20

Kamilgostyn napisał(a):No wiecie Panowie co się robi gdy jeździe przed nami chińczyk.... siedzisz mu na ogonie dłuższy czas, żeby sobie pomyślał że jest "panem".... po czym rollgaz i niech wącha spaliny ;p


zal.pl
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez YZF R1 » 16/1/2009, 19:25

[quote="jogurtt"]YZF R1 jak Ty te buziaki przesylasz w kasku ? :mrgreen: czy to ten buziak z reka i dmuchnieciem ? :P[/q

dotykam dłoń do kasku do ust konkretnie i odchylam później w kierunku osoby dla której jest buziak. biorąc pod uwagę fakt że kobieta próżną jest cieszą się i zazwyczaj się uśmiechają puszczają oko albo robią tak samo... :wink:

Hugo tak z grubsza napisałem. dla mnie najważniejszy jest szacunek dla innego motocyklisty ludzie szanują mnie za to że szanuje innych i nie ważne kto czym jeździ jak widzę młodych chłopaków na skuterach którzy mnie pozdrowią to dlaczego ja mam ich nie pozdrowić przecież to są najprawdopodobniej ci którzy od razu nie wsiadająca 600 czy 1000 czyli ci mądrzy młodzi początkujący. :wink: nie szata zdobi człowieka..... moim zdaniem

w tym sezonie mój kolega kupił Rs-ke 125 i poprosił mnie abym z nim pojeździł z racji tego ze jest to mój dobry kolega powiedziałem że nie ma problemu umówiliśmy się na taki bardziej turystyczne wypad poza miasto średnim tempem z racji pojemności Rs przyjechało kilka RS ek NSR-ek i TZR-ek było ich z 10 a ja jeden na R1 miło spędziliśmy dzień pogadaliśmy wymieniliśmy doświadczenia czego miałem sie wstydzić że jadę pierwszy na R1 a zamną 10 moto na 125.... nie rozumiem takiego podejścia ja szanuje ich za to że kupili 125 a nie 1000 a z tego że szanują mnie poprosili o to abym z nimi polatał pokazał to i owo.... było nice
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Landryss25 » 16/1/2009, 19:39

Chcesz być szanowany? Szanuj innych
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez darek*** » 17/1/2009, 20:30

zawsze przepuszczam autobus niezależnie czy jedzie z podporządkowanej czy wyjeżdża z zatoczki
darek***
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6/10/2008, 20:29

Postprzez maruder07 » 18/1/2009, 13:35

Tak se czytam i czytam to co macie tu napisanie i zastanwia mnie jak ja moge oznakowaæ swoje a³to tak by by³o jasne ze kieruje nim motocyklista no i ze wie dobrze jak pomagaæ innym. Przecie¿ nie zawsze bende ¶miga³ tylko i wy³±cznie na moto, a³tem tez od czasu do czasu pojade gdzie¶. To raz a dwa nie chce by przypadkiem który¶ z duszo-hubców mi lusterko po³ama³ bo bende mia³ problem ze znalezieniem orgina³a do mego a³ta. Mam oryginalny samochd którego spotkaæ na drogach jest cie¿ko. No wiêc co powinienem z ty³u na klapie ewentualnie szybie nakleiæ? Naklejke scigacz.pl? foto mego moto? jaki¶ napi¶???
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo

Postprzez Landryss25 » 18/1/2009, 14:16

,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Fikol » 18/1/2009, 16:24

maruder07 napisał(a):Tak se czytam i czytam to co macie tu napisanie i zastanwia mnie jak ja moge oznakować swoje ałto tak by było jasne ze kieruje nim motocyklista no i ze wie dobrze jak pomagać innym. Przecież nie zawsze bende śmigał tylko i wyłącznie na moto, ałtem tez od czasu do czasu pojade gdzieś. To raz a dwa nie chce by przypadkiem któryś z duszo-hubców mi lusterko połamał bo bende miał problem ze znalezieniem orginała do mego ałta. Mam oryginalny samochd którego spotkać na drogach jest cieżko. No więc co powinienem z tyłu na klapie ewentualnie szybie nakleić? Naklejke scigacz.pl? foto mego moto? jakiś napiś???

Dokładnie naklej naklejkę !
Zainstaluj sobie Firefoxa lub sprawdzaj pisownię przed wysłaniem posta ;)
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Kedar-88 » 19/1/2009, 00:39

golw napisał(a):Urwanie lusterka gamoniowi w puszce, który specjalnie zajeżdża Ci drogę??


raz w życiu tak zrobiłem i źle na tym wyszedłem bo miałem później pęknięte dwie kości w dłoni....w sumie sam się o to prosił... jak wyprzedzałem innego puszkarza ten jadąc z drugiej strony zaczął mi migać z daleka światłami i zjeżdżał do środka jezdni żeby mnie zepchnąć, to wystawiłem rękę, ale nawet nie myślałem że trafie.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez maruder07 » 19/1/2009, 00:55

Nog± z kopa trzeba by³o! jak masz dobre buty to powiniene¶ daæ rade... :D
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo

Postprzez herbatkowy » 20/1/2009, 20:35

Koval to ty jestes motocyklista?
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr