Zobacz wątek - Od samego początku - pytania laika
NAS Analytics TAG

Od samego początku - pytania laika

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez emils » 19/10/2008, 19:37

p9m napisał(a):Wytłumaczę.
Motoryzacją interesuję się od dawna, ale na motor jeszcze nigdy nie wsiadałem. Chciałem poznać choć podstawy, żeby nie wyjść kiedyś na frajera. Motorem nie zamierzam juz dziś jeździć, może w przyszłych miesiącach, ofc po zdaniu testu.
Poprosiłem tylko o przysługę, a Wy stworzyliście ze mnie od razu jakiegoś skuterowego nooba.
Jeszcze raz dziękuję Patty innym osobom za pomoc.
Z pewnością to w innych dziedzinach ja byłbym górą przy waszym braku zielonego pojęcia. Polacy...


temat napisales tak, jakbys jutro mial wsiadac na przykladowa cebulke(honde cbr) i jezdzic po miescie, dlatego (przynajmniej ja) jakos nie moglem sobie tego wyobrazic, a skoro chciales sie tylko dowiedziec ogolnie to spoko :)
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?


Postprzez CalibraHunter » 19/10/2008, 20:15

nie spoko, tylko przepraszam.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL


Postprzez Magik » 20/10/2008, 05:54

Duriv napisał(a):Postawcie się na miejscu ten osoby... Jak myślicie, Waszymi komentarzami zachęcacie go do tej jakże wspaniałej dyscypliny, czy za przeproszeniem ud****cie ? Idioci... Oczywiście poza tymi osobami, które pomogły nowemu ;)




Licz się ze słowami, bo jak na razie tylko Ty zrobiłeś z siebie idiote.....

Myślę że temat już można skończyć bo zaczynają się niepotrzebne jazdy.

Ps. p9m W ostatniej twojej wypowiedzi, ostatnim zdaniem dałeś mi obraz Twojej osoby. I nie wyszedł dobry...

Pozdro i nie zabij siebie, a zwłaszcza kogoś.



Ps.2 Ktoś napisał że zniechęcamy do motocykli.... Oczywiście że TAK!!!!! Prawdziwy fan, miłośnik, początkujący motocyklista nie zniechęci się byle gadaniem ludzi na forum. Więc dlaczego mamy nie odsiewać zgniłków którzy po wszystkim tylko psują nam opinię???

Yo!
Magik
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Grubas » 20/10/2008, 13:48

patty_brawurka napisał(a):Andy, Twoja wypowiedz nawiazuje do jednej z lekcji z Motocyklisty doskonalego, gdzie wyraznie napisane jest, aby nigdy nie uczyc sie jezdzic od "znajomych".


Przy czym nauka od rodziny / znajomego jest o tyle lepsza od posta na forum, że znajomy /ojciec widzi co się dzieje, podpowiada i spędza na nauce troszkę więcej czasu. Może przekazać coś więcej niż tylko jedno zdanie: jak ruszyć.

patty_brawurka napisał(a):Jednakze zasdanicza roznica jest fakt, ze nikt tu nikogo jezdzic nie uczy... Chlopak zaczal sie interesowac motoryzacja ....


No właśnie, to jest tylko Twoja ocena i nie możesz wykluczyć, że jest inaczej. Forum jednak to nie najlesze miejsce na początki nauki jazdy.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Duriv » 20/10/2008, 17:04

Magik napisał(a):
Duriv napisał(a):Postawcie się na miejscu ten osoby... Jak myślicie, Waszymi komentarzami zachęcacie go do tej jakże wspaniałej dyscypliny, czy za przeproszeniem ud****cie ? Idioci... Oczywiście poza tymi osobami, które pomogły nowemu ;)




Licz się ze słowami, bo jak na razie tylko Ty zrobiłeś z siebie idiote.....

Myślę że temat już można skończyć bo zaczynają się niepotrzebne jazdy.

Ps. p9m W ostatniej twojej wypowiedzi, ostatnim zdaniem dałeś mi obraz Twojej osoby. I nie wyszedł dobry...

Pozdro i nie zabij siebie, a zwłaszcza kogoś.



Ps.2 Ktoś napisał że zniechęcamy do motocykli.... Oczywiście że TAK!!!!! Prawdziwy fan, miłośnik, początkujący motocyklista nie zniechęci się byle gadaniem ludzi na forum. Więc dlaczego mamy nie odsiewać zgniłków którzy po wszystkim tylko psują nam opinię???

Yo!

Szanowny kolego, mogę odrazu powiedzieć że nie ja zrobiłem z siebię idiotę, lecz Ty. Ty mnie chcesz uczyć ? Przykre. Każda osoba trzecia powie Ci że to nie ja, czy on powinien mieć takie mienie tylko osoba która początkującemu nie pomogła. Pozatym człowieku, to co teraz powiedziałeś o mnie i o nim, to jest tzn. ofensywne wyrażanie się głupotą na coś czego się nie rozumie.
Pozatym, myślę że forum jest po to, by wymieniać się dotychczasowymi doświadczeniami w danej dziedzinie. Sądzę, że należałoby zaprzestać tych bezsensownych sprzeczek. Jeżeli kogoś uraziłem poprzednią wypowiedzią ( lub tą) to przepraszam.
Uszanowanie.
Czarny 300cc 2T.
Avatar użytkownika
Duriv
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 16/5/2007, 16:57
Lokalizacja: Lublin

Postprzez emils » 20/10/2008, 18:23

Magik
Ps.2 Ktoś napisał że zniechęcamy do motocykli.... Oczywiście że TAK!!!!! Prawdziwy fan, miłośnik, początkujący motocyklista nie zniechęci się byle gadaniem ludzi na forum.

to bardzo wazne, ale ostatnie zdanie troche zepsulo calosc...
jesli ktos sie zniecheci kilkoma postami nie jest fanem dwoch kolek i tego sie trzymajmy.

patty-nie mam za co przepraszac. ja tez jestem poczatkujacy, ale jesli mialem jakies glupie pytanie, to zadawalem je komus jezdzacemu albo probowalem sie tego dowiedziec z ksiazek itp. a nie pisac temat, gdzie jest klamka hamulca i sprzegla...


p.s.
dodam jeszcze, ze motory to nie jest dziedzina, ktora wynika z Towjej wiedzy. jesli kochasz dwa kolka sam bedziesz szukal info. a powiedz mi ile masz lat i od jakiego czasu "interesujesz" sie dwoma kolkami? A w Twoich dziedzinach jak zdobywales wiedze? tez pytales wszedzie, czy moze sam szukales?
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Pająk » 20/10/2008, 19:44

Ja tam popieram patty (ps:czemu z małej litery ?) trzeba młodemu wytłumaczyć ale niekoniecznie jak się tego używa tylko od strony technicznej po prostu suche dane.
Jeśli chce się dowiedzieć z czego składa się motocykl to polecam to. niestety po angielsku :/
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_construction
Ps. a może by na forum przykleić jakiś opis konstrukcji motocykla żeby każdy wiedział ocb?
Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez CalibraHunter » 20/10/2008, 21:57

Mysle, ze to jest znakomity pomysl. Moznaby poszukac szkicow/schematow budowy ogolnej oraz najwazniejszych elementow silnika i ukladu napedowego. Nie wiem jak teraz, ale kiedys (w sumie sporo czasu uplynelo) szukajac takich rzeczy niestety nie za duzo dalo sie znalezc na tyle klarownych i zrozumialych, aby sie czegos nauczyc. W razie problemow ze znalezieniem materialow moznaby sie pokusic o stworzenie wlasnych... :twisted: <wena_artystyczna> ;) Pozdrawiam
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez Vrobe93 » 20/10/2008, 22:03

ee no Patty robisz postepy, ostatnio widzialem twoj filmik na Youtube jak uczylas sie jezdzic a tera szkola obslugi ;D Pozdro, moze gdzies sie spodkamy na Wroclawskich drogach ;] w koncu sam po nich codziennie brykam.
"Palmy gume nie dusze"
Vrobe93
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20/10/2008, 15:21

Postprzez Pająk » 20/10/2008, 22:03

A mało to na stronie zdjęć motocykli w przekroju ?
Możemy samemu takie FAQ stworzyć aby innym było lżej.
A może kiedyś nasze dzieci szukając podobnych informacji, Niechcąc nas słuchać i szukając samemu z Dumą powiedzą Tato (Mamo) ty to naprawdę tworzyłeś(aś) !
Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez andy7 » 20/10/2008, 22:09

zrobie maly of topic

przez pole biegnie mysz ktora goni kot. mysz pyta po drodze napotkanej krowy, czy nie mogla by jej jakos schowac.

Krowa nie namyslajac sie dlugo, po prostu zrobila na nia " placka ".

Goniacy mysz kot spytal krowy czy ne widziala myszy. Nie zaprzeczyla krowa. Kot jednak dojrzal katem oka koniuszek mysiego ogonka.

Wysonal wiec pazurki pociagnal lapa przez krowie lajno z ktorego wyciagnal mayz a nastepnie ja pozarl.

jaki z tego moral ?

Nie kazdy kto nas odesral to nasz wrog a nie kazdy kto nas z gowna wyciaga to nasz przyjaciel.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Vrobe93 » 21/10/2008, 14:39

Polecam ci ten filmik- http://pl.youtube.com/watch?v=exI-0FR-uU8
Technika kierowania motocyklem, film podzielony jest na 3 czesci i bardzo dokladnie pokazuje takim laikom jak zaczac przygode z jednosladami.
Vrobe93
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20/10/2008, 15:21

Postprzez Pająk » 24/10/2008, 16:24

Avatar użytkownika
Pająk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr