Zobacz wątek - Bezpieczeństwo na motocyklu, a niebezpieczne samochody
NAS Analytics TAG

Bezpieczeństwo na motocyklu, a niebezpieczne samochody

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez SQ » 24/7/2008, 09:28

nigdy nie prowadziłem takiego busa, ale podejrzewam, że problemy z wyprzedzaniem ma z powodu deficytu mocy
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez devxx » 24/7/2008, 13:20

SQ napisał(a):nigdy nie prowadziłem takiego busa, ale podejrzewam, że problemy z wyprzedzaniem ma z powodu deficytu mocy


..i właśnie dla tego powinny trzymać się w odległości pozwalającej wcisnąć się innemu uczestnikowi ruchu przed siebie<>za tira, a nie trzymac sie mu na d.... i wachac jego spaliny.

Swoja droga, w zeszlym roku jadac "autostrada" u nas, bylem swiadkiem wyprzedzania sie dwoch tirow. Polak probowal wyprzedzic bialorusina. Spowolnilo to calkowicie ruch, bo wyprzedzany koles za nic nie chcial wpuscic tego drugiego przed siebie (dwa pasy zajęte przez zrownane ze soba ciezarowki). Polak wyprzedzal go na odcinku ok 5km, z predkoscia ok 80km/h... :evil:
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: się biorą tacy debile...?


TIR vs R.I.P

Postprzez Shaft » 24/7/2008, 14:23

Na zachodzie za takie rzeczy przywalą z mety mandaty. Jeździłem przez wiele lat busem i jak brakło mi mocy do dystansu to się nie pchałem na wyprzedzanie.

Z Tirami trzeba uważać. Kilka lat temu Białorusini wpuszczali mnie na lewy pas machając ręką. 1 się posłuchałem i nigdy więcej. Wpuszczał celowo na jadący z przeciwka samochód. Na CB mówili, ze mają taką zabawę. Teraz już nie słucham nikogo kto pokaże, że wolne dopóki sam nie mam pewności..

shaft
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Ryba » 24/7/2008, 15:05

SQ napisał(a):obiłeś mu ryja?


nie mialem cisnienia, bo bylem w samochodzie, a zreszta co by to dalo?
i tak sie pewnie zsikal w gacie.... jak widzial jak mu niewiele brakowalo ;)
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SQ » 24/7/2008, 20:29

pewnie sikał bo nie miał oc na poldka, a na remont Twojego pewnie musiałby brać kredyt!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez emils » 24/7/2008, 20:37

to co,ze sie zsikal...mialby nauczke :)
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez froger » 25/7/2008, 09:04

To może ja też coś dorzuce.

Jak widzisz korek, a lewa jest wolna to pomyśl 4 razy. I jak już wyprzedzasz to bardzo powoli. Uzasadnienie:
1.być może ktoś skręca w lewo? i na dodatek jest to 'baba' której 2 razy w tym czasie zgaśnie auto
2. być może ktoś puszcza kogoś skręcającego w lewo
3. ktoś może też chcieć wyprzedzic, a niekoniecznie Cie zobaczyć ...
4. tam może być przejście dla pieszych ..
froger
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 14/5/2008, 21:18
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Taser » 25/7/2008, 17:35

Musze powiedziec ze sie towarzystwo mocno rozpisalo. Znalazlem na YT i taka mala dygresja. Teoretycznie wina motocyklisty, jednak dziadek w samochodzie stojac prawie w miejscu na trzypasmowej ulicy, sprawia wieksze niebezpieczenstwo niz troche za szybko jadacy motocyklista. Moje pytanie jakby to rozstrzygla policja w polskich realiach? No i wsumie maly skill bikera, bo mogl na lighcie ominac.

Milego ogladania: http://www.youtube.com/watch?v=8DSLbXN3 ... re=related
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez froger » 25/7/2008, 18:08

kurde, no ja nie wiem jakby to policja rozstrzygła ... w każdym razie ten dziadek nie powinien zjeżdżać na pas służący do włączenia się do ruchu...

W 100% sie zgadzam z tym, że zbyt wolno nie oznacza bezpieczniej ... Zresztą, najwięcej wypadków zdarza się przy małych prędkościach, ale za to te przy dużych mają gorsze skutki (wystarczająco złe, aby zajęły się nimi media ...)
froger
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 14/5/2008, 21:18
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Blaza89 » 25/7/2008, 18:45

Nie wolna zmieniac (ciac) wszystkich pasow na raz trzeba to robic pojedynczo a na miejscu motocyklisty staral bym sie wymijac dziada a nie hamowac mial na taki manewr miejsce bo akurat inne pasy byly wolne no ale coz zle podjeta decyzja a no to mamy ulamki sekund
Ride to die
Only the good Die Young
Avatar użytkownika
Blaza89
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/6/2008, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Fikol » 25/7/2008, 19:47

Też mi się zdaje, że była by to wina samochodu bo nie można takiego manewru odpierdzielać (ciąć jeden cały pas) :) .
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

99,9 % winy dziadka

Postprzez Shaft » 25/7/2008, 22:26

Policja na miejscu powie : wina samochodu bo ścinał pasy co jest zabronione. Na to dziadek, ale un tak szybko jechał. Policjant : to teraz nie ma znaczenia. Mógł gnać, ale to Pan złamał przepisy i spowodował wypadek. Prędkością Pana na moto można zająć się później.

Ps: Widziałem ten filmik wcześniej. I ponoć to w Polsce było. Kiedyś były komentarze, że chłopakowi nie wiele się stało..
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

99,9 % winy dziadka

Postprzez Shaft » 25/7/2008, 22:29

Policja na miejscu powie : wina samochodu bo ścinał pasy co jest zabronione. Na to dziadek, ale un tak szybko jechał. Policjant : to teraz nie ma znaczenia. Mógł gnać, ale to Pan złamał przepisy i spowodował wypadek. Prędkością Pana na moto można zająć się później.

Ps: Widziałem ten filmik wcześniej. I ponoć to w Polsce było. Kiedyś były komentarze, że chłopakowi nie wiele się stało..
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Kam25 » 25/7/2008, 22:40

Tak to było chyba gdzieś u nas, ale najbardziej mnie rozje..ło jak Ci z przystanku spieszyli na pomoc motocykliście :shock:
Kam25
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 9/6/2008, 15:25
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Taser » 26/7/2008, 00:05

Blaza89 napisał(a):Nie wolna zmieniac (ciac) wszystkich pasow na raz trzeba to robic pojedynczo


No i tutaj sie nie zgadzam. Jestem niedawno po prawku na A i B, pytalem sie kilku instruktorow jak to z tym jest i nie jest zabronione "ciac" pasow. Nawet na egzaminie tak robilem i zdalem bez bledow. Oczywiscie trzeba zachowac kulture jazdy i uwazac czy nic nie jedzie, jednak nie jest to zabronione. Podam przyklad. Wyjezdzamy ze stacji benzynowej skrecajac w prawo na trzy pasmowa jezdnie, jednak nieopodal jest skrzyzowanie na ktorym chcemy skrecic w lewo. Musimy przeciac pasy aby dostac sie na pas skrecajacy w lewo.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

No to gratuluje instruktora

Postprzez Shaft » 26/7/2008, 00:18

TASER pasów nie można ciąć i nigdy nie było przepisu, który na to zezwalał. Jadąc lewym pasem i nagle ciąć na prawy to murowany mandat jak Cie Policja zobaczy. Co innego ciąć pasy, a co innego przebijać się na prawo. Na każdy pas wjeżdżamy z kierunkiem, kilka metrów po tym pasie, lusterko, kierunek, lusterko i dopiero kolejny pas i tak aż do ostatniego pasa. Osobiście zanim zmienie pas wyłączam na chwile kierunek i za jakiś czas włączam ponownie żeby oddzielić manewry i dać szanse tym co nie widzieli jak zaczynałem przebijanie na prawo lub lewo skrajnie.

To że ktoś się nie wyrobi zjechać ze stacji to jego problem. Dla bezpieczeństwa lepiej zaznaczyć każdy pas i chwile poczekać.

Jestem pewien, że instruktor miał na myśli przebijanie się , a nie cięcie takie jak na filmie z YT ! :)

Pozdr
sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Taser » 26/7/2008, 10:19

Nie no w poprzek jechac nie mozna, jednak jazda tak jak opisales prawo prosto migacz lusterko prawo x3 nie jest uregulowana przepisami. Jak masz miejsce i nic nie jedzie za Toba to mozesz ciac jak Ci sie podoba.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

ad. Taser

Postprzez Shaft » 26/7/2008, 16:11

Zgadza się Taser. Miałem na myśli oddzielanie manewru w zagęszczonym ruchu. Jak pusto wiadomo, że nie trzeba się bawić. Aczkolwiek trzeba i tak uważać na szybkie moto. Jak wiadomo moto powinno śmigać prawym pasem ;)

Pozdr
sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Taser » 26/7/2008, 16:45

No i gites....szkoda ze koles nie mial odpowiedniego skilla, bo by z tego wyszedl bez szwanku.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez SQ » 27/7/2008, 20:08

na tym filmie to jest ewidentne wymyszenie pierszeństwa. jak wiadomo trzeba ustąpić pierszeństwa pojazdowi już jadącemu pasem na który chcemy wjechać.

co do "ścinania". w poprzek nie wolno, ale nie trzeba po kilka metrów każdym pasem. jeśli nie wymuszasz pierszeństwa to możesz ze skrajnego śmignąć na skrajny.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr