Zobacz wątek - Kto nie miał wypadku na motocyklu?
NAS Analytics TAG

Kto nie miał wypadku na motocyklu?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez harry89 » 17/12/2007, 14:44

falconiforme, ale z kolei jadac 120-140 km/h siłą rzeczy jestes bardzo skupiony i po dluzszej podrozy po prostu czujesz zmęczenie. nie wspominajac juz o dluzszych podrozach przy 200 km/h po zachodnich autostradach... :roll:
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin


Postprzez Labiss » 17/12/2007, 16:33

Ale z kolei jadąc 200 km/h jesteś skupiony krócej,bo szybciej przemierzysz trasę. :D :D
kretyn jakich mało
Labiss
MEGA TROLL
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 1/5/2007, 12:10
Lokalizacja: Miechów


Postprzez Pomian » 17/12/2007, 16:44

hehe dobre:P a poza tym kto by chciał jechać po zachodniej autostradzie 100km/h:) przecież 200km/h to czysta przyjemność:)
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez dawid 89 » 17/12/2007, 17:36

witam, moja przygoda z 2 kółkami ciągnie się juz od 10 lat, jak do totąd bez żadnej kolizji, no poza wsk-ką która mi uciekła gdy brałem ją na pycha, ale czy ja wiem czy można tu mówić o jakiejś technice?? ja poprostu miałem zwykłe szczęscie, oczywiście trzeba sie stosować do zasad wypisanych przez falconiforme, ale nikt nie wie kiedy zdaży sie nieszczęście, nawet głupia sarna może może wyskoczyć na drogei spowodować wypadek, zdażenie losowe, pozdr
Avatar użytkownika
dawid 89
Moderator
 
Posty: 436
Dołączył(a): 29/5/2007, 19:39
Lokalizacja: Poznań/Połajewo/Piła

Postprzez harry89 » 17/12/2007, 22:22

dawid 89 napisał(a):nawet głupia sarna może może wyskoczyć na drogei spowodować wypadek

czytalem na stuntpoland o gosciu ktory pocinal kolo 2 paczek przez jakąś droge po obu stronach ktorej byl las i wlasnie wyskoczyla mu sarna. trafił ją idealnie w sam srodek, tak ze ją rozerwal na dwa kawalki: osobno leb i przednie lapy i osobno zad i tylne lapy :? chyba nie musze wspominac o motocyklu calym usyfionym w mięsie. mogl mowic o szczesciu, bo nie zaliczyl szlifa. chociaz szczerze powiedziawszy trudno mi to sobie wyobrazic, bo przeciez nawet taka sarna ma twardy kręgoslup przez ktory nie mozna ot tak po prostu przejechac bez wplywu na tor jazdy. chociaz z drugiej strony rozpędzone 200 kg metalu tez moze duzo... sam nie wiem.
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Pomian » 17/12/2007, 22:49

Koleś musiał mieć naprawde dużo szczęścia może to była jeszcze jakaś młoda sarna słabe kości itp.. podejrzewam, że gdyby to była normalna dorosła sarna nie miałby tyle szczęścia wkońcu sarna też swoje waży...
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez skwy » 18/12/2007, 05:21

Tak zastanawiam się czy wszystkim kierowcom to sie przydarza ale ja mam coś w sobie takiego (może to anioł stróż)kiedy chcę wyprzedzać pojazdy jadące przede mną wewnętrzny głos mówi mi tak teraz dawaj z całej pary albo mówi nie odpuść sobie.
Bywało czasami że jadąc samochodem czy motocyklem ,droga czysta ,mam wyprzedzać samochód albo jakiś inny pojazd ale coś wewnątrz mówi poczekaj chwilę i okazuje się że furmanka się wtarabaniła na drogę lub traktor albo jeszcze inny zamulacz.
Ja to tłumaczę że Bóg czuwa nad nami. :D
Bóg kocha motocyklistów :D
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez mr_neox » 18/12/2007, 07:16

skwy napisał(a):Bóg kocha motocyklistów


genialny text, chyba trzeba napisac do sklepu scigacza zeby go umiiescili na firmowej koszulce
Szczęśliwy posiadacz kat.ABC prawa jazdy. Obecnie w trakcie C+E...
Avatar użytkownika
mr_neox
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 17/11/2006, 21:58
Lokalizacja: LJA

Postprzez falconiforme » 18/12/2007, 08:59

harry89 napisał(a):falconiforme, ale z kolei jadac 120-140 km/h siłą rzeczy jestes bardzo skupiony i po dluzszej podrozy po prostu czujesz zmęczenie. nie wspominajac juz o dluzszych podrozach przy 200 km/h po zachodnich autostradach... :roll:

Wcale nie prawda. 120-140 km/h (zależy jeszcze od warunków, czasem więcej niż 70 nie można pojechać) jest to prędkość optymalna, i nie nudzę się w tym czasie. W sumie chodzi mi o to żeby utrzymać stały poziom skupienia na tyle niski by się nie nudzić, lub na tyle wysoki by się nie zmęczyć. Jak jest prosta droga bez samochodów z płotem po lewej i po prawej to te 170 km/h można powiedzmy spokojnie śmigać. Nie mówiąc już o niemieckich drogach gdzie prędkość nudzenia się jest przy 200km/h (doświadczyłem tego jadąc samochodem).
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Skinder » 18/12/2007, 21:59

No ja jako młodociany motocyklista jeszcze bez kolizji. Ale mało brakowało i to dodam, że na motorynce, którą każdy z nas może podnieść i przestawić w dowolne miejsce w garażu. Jechałem polną drogą 40km/h i zbliżałem się do skrzyżowania. Jakimś cudem - zwątpiłem i zahamowałem, patrze nic nie ma no to gaz. W ostatniej chwili typas jakiś wyskoczył i poleciał. Był tak zafascynowany rozmową z pasażerem, i telefonem - PATRZĄC W MOJĄ STRONĘ - nie zauważył mnie. Byłem lekko w szoku, gdybym się nie zatrzymał było by niezłe bum. A nie było gdzie uciekać, na prawo pole i jakieś 3-4m do ogrodzenia. Trzy razy mi wyjechał na tym skrzyżowaniu - jadąc tamtędy teraz zawsze jade z nogą na hamulcu :(
Skinder
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:46
Lokalizacja: Lubicz

Postprzez cezare » 22/12/2007, 11:30

ja nie miałem ni to 4oo ni to 2oo :
od 6r życia na 2oo do 17 - potem puszka ... teraz 33y od roku ThunderAce.

nie mam recepty na to jak uniknąć : poza ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć a po tem ćwiczyć. sytuacje po porstu sie zdażają i to musi być odruch - bo nie ma czasu na myślenie. ja miałem farta że tych odruchów nabrałem w mega szczeniackim wieku.. jeżdżąc nawet zimą - dla nastolatka to extreme ;) ... i był czaaad...

pamiętajmy = motorynka 50kg 6 latek 20kg także lekko nie było ;) na początku i naprawdę pamiętam ja jako BYDLE :) - później już spox...
Avatar użytkownika
cezare
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez lrrr » 22/12/2007, 12:45

Przez ostatni robiłem codziennie liste problemow na ktore trzeba zwrocic uwage podczas jazdy (większosć z tych punktów jest sprawdzona doświadczalnie na mojej osobie). sorki za CAPSLOCK ale wkliłem z pliku


1. NIGDY NIE WOLNO WYPRZEDAĆ KOLUMNY SAMOCHODÓW BO KTÓRYŚ MOŻE WYJECHAĆ
2. NA SKRZYŻOWANIACH PUŚĆ MANETKĘ, ZWOLNIJ BĄDZ PRZYGOTOWANY DO HAMOWANIA AWARYJNEGO.
3. JEŻELI MASZ ZŁE PRZECZUCIE ZWOLNIJ. DLATEGO TEZ NALEZY PATRZYC NA ZNAKI INFORMUJACE O SKRZYZOWANIACH
4. W TERENIE ZABUDOWANYM NIE PRZEKRACZAJ 20-70 KM/H ZALEŻNIE OD DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI. JEST TU OGROM
SKRZYZOWAN I KAŻDE POTECJNIE NIEBEZPIECZNE.
5. WYPPRZEDANIE KORKA SAMOCHODÓW TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZY PRĘDKOŚCI OK 20KM/H
6. NIE WYPRZEDAĆ NA SKRZYŻOWANICH, PASACH.
7. NIE JECHAĆ ZA TIREM, ANI ZA WIĘKSZYM SAMOCHODEM PONIEWAŻ NAS WOGÓLE NIE WIDAĆ.JEŻELI JUŻ MUSIMY JECHAĆ TO
TRZYMAJMY DUŻY ODSTĘP OD POPRZEDZAJĄCEGO POJAZDU.
8. JEŻELI JUŻ JEDZIEMY ZA JAKIMŚ SAMOCHODEM A ON SKRĘCA NA SKRZYŻOWANIU TO BEZWGLĘDNIE NIE WOLNO GO WYPRZEDAĆ
I NALEŻY ZWOLNIĆ BO JEŻELI WYJEŻDŻAMY ZZA SAMOCHODU INNI KIEROWCY MOGĄ NAS NIE ZAUWAŻYĆ!!!!!!!
9. KTOŚ CHCE WŁĄCZYĆ SIĘ DO RUCHU LUB PRZECINA TWÓJ PAS RUCHU A NIE MASZ PEWNOŚCI ŻE CIĘ WIDZI ZWOLNIJ I
ZASTOSUJ KRÓTKI KLAKSON. JEŚLI JESTEŚ PEWNY ŻE KTOŚ CIE JEDNAK WIDZI TO TEŻ ZWOLNIJ, BO NA DRODZE NIGDY
NIE MOŻNA BYĆ PEWNYM.
10. TO ŻE JEDZIEMY MOTOCYKLEM NIE ZNACZY ŻE NA KAŻDYM SKRZYŻOWANIU MAMY BYĆ PIERWSZI. CZESTO JEST TAK ŻE
PRZEJEŻDZAJĄĆ JAKO PIERWSZI NARAŻAMY SIĘ NA TO ŻE KTOŚ JESZCZE BĘDZIE PRZEJEŻDZAŁ NA CZERWONYM
("BO ZDĄŻY") I DOJDZIE DO KOLIZJI. NAWET JAK JEDZIEMY PIERWSI NA SKRZYŻOWANIU TO NALEŻY ZACZEKAĆ NA TYCH
CO JADĄ NA CZERWONYM.
11. JEŻELI CHCESZ BYĆ BARDZIEJ WIDOCZNY TO NIE WŁĄCZAJ ŚWIATEŁ DROGOWYCH TYKLO ZAŁUŻ KAMIZELKĘ ODBLASKOWĄ.
BEZWGLĘDNIE NALEŻY JĄ ZAKLADAĆ PÓŹNYM WIECZOREM CZY NOCĄ. NIE UZYWAJ SWIATEL DROGOWYCH BO JADAC NA TRASIE
NIE MOZESZ JUZ UZYC ICH BO TO SA JUZ TWOJE NAJMOCNIEJSZE SWIATLA
12. SĄ GODZINY W KTÓRYCH LUDZIE SIĘ SPIESZĄ NP DO PRACY I NALEŻY WTEDY SZCZEGÓLNIE UWAŻAĆ. NP RANO.
13. JADAĆ NA TRASIE GDZIE Z NAPRZECIWKA MAMY SZNUREK SAMOCHODÓW BĄDŹMY PRZYGOTOWANI ŻE KTOŚ MOŻE ZACZĄĆ
WYPRZEDZAĆ, DLATEGO NIE JEDŹMY ZBYT SZYBKO ABY W AWARYJNEJ SYTUACJI MOŻA BYŁO PRZYCHAMOWAĆ I ZJECHAĆ DO
PRAWEJ STRONY JEZDNI. PAMIETAJ ŻE NAJWIECEJ WYPADKÓW W POLSCE JEST NA PROSTYM ODCINKU DROGI !!!!!!
14. JEŻELI KTOŚ JEDZIE WOLNIEJ OD NAS NIE TRAKTUJMY GO JAK ZAWALIDROGĘ.
15. SYTUACJA NA DRODZE BARDZO SZYBKO SIĘ ZMIENIA I JAK JEDZIEMY TO NIE STARAJMY SIE WYPRZEDAĆ KAŻDEGO
SAMOCHODU PONIEWAŻ KIEROWCA PRZED NAMI NIE JEST ZAWSZE GOTOWY DO ZMIANY SYTUACJI.
16. JEŻELI KTOŚ ZACHOWA SIĘ NIEKURTURALNIE, AGRESYWNIE, ŹLE WOBEC NAS TO NIE ODPOWIADAJMY AGRESJA NA AGRESJE.
TO JEST BŁĘDNE KOŁO. POZATYM DEKOCENTRUJEMY SIĘ I SAMI MOŻEMY SPOWDOWAĆ NIEBEZPIECZNĄ SYTUACJĘ.
17. NIE ZNASZ ZAKRĘTU, ZWOLNIJ. ZNASZ ZAKRĘT TEŻ ZWOLNIJ BO NIE WIESZ CZY NIE MA TAM PLAMY OLEJU CZY INNEJ
NIESPODZIANKI. LUDZIE CZESTO SCINAJA NA ZAKRETACH DLATEGO TRZEBA BYC SZCZEGOLNIE OSTROZNYM. TAK SAMO NA
WZNIESIENIACH I INNYCH MIEJSCACH GDZIE NIE WIDAĆ DROGI NALEŻY ZWOLNIĆ I JECHAĆ MOŻLIWIE BLISKO PRAWEJ
STRONY.
18. UWAGA NA SKRECAJĄCYCH BEZ KIERUNKOWSKAZU JEŻELI JEST SKRZYŻOWANIE TO KTOŚ MOŻE SKRĘCIĆ SZYBKO BEZ KIERUNKOWSKAZU
LUB WŁĄCZYĆ GO W OSTATNIEJ CHWILI DLATEGO NALEŻY ZAWSZE ZWALNIAĆ PRZED SKRZYŻOWANIAMI. CZESTO LUDZIE SKRECAJA
NAGLE NA SKRZYZOWANIACH BO SIE IM COS PRZYPOMNI
19. DROGI PUBLICZNE TO NIE TOR. ZAWSZE JEDŹ NA 50-70 SWOICH MOŻLIWOŚĆ. TAK ŻE NAWET JAK CIE COŚ ZASKOCZY NA
DRODZE, TO BĘDZIESZ WIEDZAŁ JAK MASZ ZAREAGOWAĆ, ALE PRZEDE WSZYSTKIM MASZ WIĘKSZĄ PEWNOŚĆ ZE ZDĄRZYSZ
ZAREAGOWAĆ.
20. JADAC W KORKU I WYPRZEDZAJAC AUTOBUS CZY TIRA CZY TEZ INNY POJAZD NALEZY ZROWNAC SIE Z NIM I ZOBACZYC CZY
ON NIKOGO NIE PRZEPUSZCZA !!
21. UWAGA NA LISCIE NA DRODZE - SZCZEGOLNIE JESIENIA NAWET PRZY MALYM ZLOZENIU NA ZAKRECIE SA BARDZO
NIEBEZPIECZNE.
22. ZAKRETY 90 POKONUJ POWOLI I BEZPIECZNIE Z MALYM NACHYLNIEM SZCZEGOLNIE W TERENIE ZABUDOWANYM
23. MOTOCYKL MA MALE SWIATELKO STOP I CZESTO GO NIE WIDAC. DLATEGO PODCZAS HAMOWANIA ZJEZDZAJ DO PRAWEJ ALBO
DO LEWEJ STRONY PASA TAK ABY NIKT NIE WJECHAL CI W TYL MOTOCYKLA.
24. W NIEPEWNYCH SYTUACJACH TRZYMAC PALEC NA KLAKSONIE ABY GO MOZNA BYLO UZYC. NIE WSTYDZIC SIE UZYCIA
KLAKSONU !! NP KTOŚ STOI NA POBOCZU I NAGLE ZECHCE MU SIE RUSZYĆ
25. UWAGA NA SAMOCHODY STOJĄCE NA POBOCZU. MOGĄ NAGLE WŁĄCZYĆ SIĘ DO RUCHU - CZESTO ZAWRACAJĄ !! PATRZYĆ CZY SĄ KOŁA SKRĘCONE
UŻYWAĆ KLAKSONU

CO CI SZKODZI ZWOLNIĆ. PRZECIEŻ ZA SEKUNDE JUŻ ZNOWU JEDZIESZ "SETKE". PAMIĘTAJ ABY TWOIM CELEM BYŁO
BEZPIECZNE A NIE SZYBKIE DOJECHANIE DO CELU.


CIESZ SIĘ JAZDĄ ORAZ BADŹ DOBRY DLA INNYCH UŻYTKOWNIKÓW NA DRODZE A WSZYSTKO CO DOBRE WRÓCI DO CIEBIE JAK BUMERANG.
lrrr
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:25
Lokalizacja: earth

Postprzez Landryss25 » 22/12/2007, 12:56

Nigdy nie miałem wypadku drogowego z mojej winy. Raz mnie ktoś wyprzedzał na skrzyżowaniu jak skręcałem w lewo z włączonym kierunkiem i bum. A raz mi blondynka mercem wyskoczyła z podporządkowanej i nie miałem miejsca żeby ją ominąć bo było to w mieście i nie zdążyłem wyhamować a jechałem niecałe 40km/h.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez zephyr47 » 6/1/2008, 21:56

Jeżdże motocyklem 3 lata i nigdy jeszcze nie miałem wypadku. Może przez to, że jeździłem bez prawka i wiedziałem, że nie moge sobie na to pozwolić... :wink:
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez spazz » 6/1/2008, 22:55

zephyr wiesz jak sie dzieli motocyklistow?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez GregorMoto » 6/1/2008, 23:41

lrrr niezle zestawienie :) dzięki , może te rady sie kiedys przydadzą, ale wolałbym aby nie bylo potrzeby wogóle ich używania!
Yamaha R1 RN19 :)
Avatar użytkownika
GregorMoto
Bywalec
 
Posty: 610
Dołączył(a): 22/4/2007, 21:37
Lokalizacja: Ziemia-Europa-Polska-Małopolska-Oświęcim

Postprzez falconiforme » 7/1/2008, 12:13

GregorMoto napisał(a):lrrr niezle zestawienie :) dzięki , może te rady sie kiedys przydadzą, ale wolałbym aby nie bylo potrzeby wogóle ich używania!

Trzeba poprawić stan i strukturę dróg i tyle. A oni zganiają winę na motocyklistów i "piratów drogowych".
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Kamilexx » 6/2/2008, 21:22

drogi teraz w sumie cos tam niby sie polepszają... kazdy wypadek jest najczesciej z winy kierującego pojazdem a nie stanu dróg...
Kamilexx
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31/10/2007, 16:20

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na gr