Zobacz wÄ…tek - Dyskusyjny stan motoru na egzamin PORD Gdynia
NAS Analytics TAG

Dyskusyjny stan motoru na egzamin PORD Gdynia

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Dyskusyjny stan motoru na egzamin PORD Gdynia

Postprzez kurt1976 » 4/10/2018, 21:00

Witam wszystkich, dzis mialem pierwsze podejście do egz na A w PORD Gdynia.Zasadniczo w miare ogarniam temat (jak na 20 godz kursu ) na placu ,szybki robię bez odejmowania gazu itd ale do rzeczy.Przed egzam miałem godzine jazdy w moim OSK wiec na sam egz poszedłem rozjeżdzony....wszystko git przygotowanie do jazdy potem egzaminator (wg mnie bardzo w porzo )mówi prosze zrobic 2 kółka....to jadę .1 bach sprzęgło na2- 2 nie idzie wrzucic....próbuje i nic ,probuje na luz tez nic .....zatrzymałem sie i kombinuje,popuszczam sprzęgło ,czuć że prawie od razu bierze a bieg z 1 nie włazi na 2.... Podjezdzam do egz i mówie co i jak ,on wola mechanika gośc cos tam sprawdza przy dzwigni na dole i mówi że wszystko ok....Robie 8-emke (zaliczam) wyjezdzam jade do wolnego próbuje czy 2 wejdzie. Dalej to samo ąż paluch w butach boli dzwignia ani drgnie.Znow zgłaszam że cos nie tak.Więc mechanika zabiera motor 10 min cos tam kombinuję ,wraca mówi że porawił. Próbuję 2 wlazła z oporem ale wlazła....wbić luz to kwestia 10 prób w końcu wskoczy. Zaczynam wolny pod koniec motor leci na bok ,oczywiście podpieram ,patrzę nie ma biegu sam wysprzęglił....próbuję drugi raz to samo pod koniec i po egzaminie.Podjeżdzam do Egzaminatora i mówię że cos jest mocno nie halo. Pokazuję że zmiana biegów jest niemozliwa. Oczywiści nie ma drugiego Gladiusa żeby porównać......Egzaminator po odstawieniu motoru bierze mnie na bok i mówi że widzi że coś jest nie tak z motoerm i żebym sie odwołal to mi prrzyznają nast egz za free .Jak wychodziłem to mechanik oczywiści pytał czy sie bede odwoływał a jak powiedziałem że tak to zaczoł grzebac przy Gladiusie.....Jestem zły jak cholera bo mam poczucie że dostałem motor z jakims defektem skrzyni lub sprzęgła.Jeździłem w OSK na 2 róznych Gladiusach i w każdym zmiana biegów leciutka i przyjemna a był jeden starszy i jeden młodszy egzemplarz.Mam prawko B 24 lata więc zdję sobie sprawę że każdy pojazd inaczej chodzi ale tu to juz była lipa.I teraz mam zagwostkę czy wracaćna egz do Gdyni czy udeżyć do Gdańska .Jezdze samochodem po całym 3miescie ale jazdy na motorze robiłem w Gdyni....
kurt1976
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/10/2018, 20:39


Re: Dyskusyjny stan motoru na egzamin PORD Gdynia

Postprzez adam_tomasz » 12/10/2018, 09:26

Dzięki za podzielenie się informacją, niestety widać, że faktycznie dali ciała i nie powinni takiego motocykla podstawiać na egzamin.
Rozumiem, że to tylko uzewnętrznienie bo nie widzę pytania.
Odwołaj się i zobaczymy... ewentualnie dogadaj się z OSK aby podstawili swój motocykl na egzamin.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Re: Dyskusyjny stan motoru na egzamin PORD Gdynia

Postprzez kurt1976 » 19/10/2018, 17:47

Egzamin zdalem za drugim razem , w zeszły piątek w Gdańsku :) Zaś sprawa z moim odwołaniem miała taki fnał że zostałem zaproszony na spotkanie z Egzaminatorem Nadzorującym gdzie pokazano mi dokumenty, że motor po moim zgłoszeniu nieprawidłowości został sprawdzony a także zamówiono serwisanta Suzuk do ośrodka i wszystko zostało sprawdzone na dowód czego przedstawiono mi fv itd.Oczywiśce kasy za ten pierwszy egzamin nie mogą mi oddać pieniędzy , ale najwazniejsze że motor sprawdzony i przeserwisowany a ja zdany egzamin mam za sobą :)
kurt1976
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/10/2018, 20:39

Re: Dyskusyjny stan motoru na egzamin PORD Gdynia

Postprzez Seba_ER5 » 28/8/2019, 09:14

Powiem tak kijowo xD/// Gratuluje zdania.
Ja akurat jezdzilem innymi pojemnosciami jak zdawalem. Byly 250 GN od suzuki. Kurs zrobilem na 125 i nie przyzywczajony do moto oblalem na 8. Potem wzialem 4h jazdy i zdalem od razu.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê