Zobacz wÄ…tek - ProszÄ™ o pomoc
NAS Analytics TAG

ProszÄ™ o pomoc

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

ProszÄ™ o pomoc

Postprzez Sylwia17 » 4/10/2018, 18:13

Błagam dajcie jakąś radę jak pokonać strach przed zawracaniem i robieniu tzw: ósemki. Mam 35 lat i poszłam na prawo jazdy kat A mam już prawko na samochód od 17 lat i to uwielbiam. A na motor zdecydowałam się dla męża ale jak mam zawracać motorem lub robić ósemki dostaje paraliżu dziś nawet zakończyło się płaczem jak mam pozbyć się tego strachu jak zacząć dobrze zawracać
Sylwia17
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/10/2018, 18:04


Re: ProszÄ™ o pomoc

Postprzez Fugu » 5/10/2018, 06:28

Porozmawiaj z instruktorem, on powinien wiedziec jak Ci pomoc.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: ProszÄ™ o pomoc

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 5/10/2018, 16:51

No niestety, ale Twój problem jest dość poważny. Tak jak powiedział Fugu powinnaś w pierwszej kolejności porozmawiać z instruktorem. Może na przykład próby nawracania na samym półsprzęgle, bez dodawania gazu by Ci się pomogły przełamać. Czego boisz się konkretnie? Tego, że pojedziesz za szeroko? Za ostro i upadniesz? Rozmowa z mężem też myślę, że byłaby wskazana. Skoro jest motocyklistą, do tego (prawdopodobnie) zna Cię bardzo dobrze, więc może znajdzie powód. Jeśli nie, to może powinnaś odroczyć jazdę motocyklem, bo to raczej powinna być przyjemność, a nie stres. Też bym chciał, żeby moja żona jeździła, ale ona się boi że ma za bardzo w czubie (fakt, samochodem jeździ dobrze, ale b. szybko). Dopóki sama się nie zdecyduje, nie naciskam jej.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: ProszÄ™ o pomoc

Postprzez adam_tomasz » 12/10/2018, 09:22

Oczywiście rozmowa z instruktorem ma tylko sens, jeżeli ten instruktor jest choć troszkę ogarnięty inaczej nic z tego nie wyjdzie. Jeżeli jednak jest ogarnięty to pewnie już dawno powinien porozmawiać i szukać rozwiązania tej sytuacji.

Odpowiedz proszę na pytania które zostały zadane odnośnie tego czego właściwie się boisz.

Domyślam się, że chodzi o sam fakt skręcania motocyklem - zdarza się, nie jesteś pierwsza.
Wiele już pisałem o skręcaniu i ósemce więc poszukaj/poczytaj.

Co do praktycznej rady: zacznij od jazdy po dużych łukach. Zawracaj, czy jeździć "ósemkę" bardzo szeroko nie patrząc na żadne linie, na tyle szeroko abyś takiego zakrętu się nie bała. Następnie po iluś próbach spokojnie zmniejszamy promień skrętu, aż w końcu dojdziemy do odpowiedniego skręcania potrzebnego na egzaminie czy w życiu. Jest duża szansa, że tak robiąc w końcu strach Ci przejdzie.
Poza tym zastanawiam się nad poprawną pozycją na motocyklu oraz poprawną techniką skręcania (biorąc również pod uwagę fakt, że zapewne spinasz się i napinasz wszystkie mięśnie usztywniając całe ciało).
Czyli reasumujÄ…c:
1. poprawna pozycja
2. luz - luźne ręce, nie opieramy się na nich, nie siedzimy jak z kijem w d... - balansujemy
3. poprawna technika pokonywania zakrętów
4. zaczynamy od bardzo dużych zakrętów na których nie masz lęku a następnie zmniejszamy promień zakrętu.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê