Zobacz wÄ…tek - Technika jazdy Przeniesione z Zakupu 125 - ki
NAS Analytics TAG

Technika jazdy Przeniesione z Zakupu 125 - ki

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Technika jazdy Przeniesione z Zakupu 125 - ki

Postprzez andy7 » 31/12/2014, 18:09

Przenioslem dyskusje tu

Samael666 napisał(a):... mi zależy na tym, żeby ktoś mnie "poprowadzil" choćby i teoretycznie.

ad.1 na torze chciałbym nauczyć się bezpiecznie skrecac. poprawnie technicznie. , ale na moto czuje, ze często wyjezdzam do zewnątrz mimo relatywnie niskiej predkosci - wiec zdaje sobie sprawę z moich wielu niedostatkow technicznych - chciałbym je wyelimonowac w bezpieczniejszych warunkach niż ruch drogowy.

ad.2 nie wiem - uznałem, ze lepiej żeby mnie uczyl ktoś instruktor lub mechanik jezdzacy regularnie czyt. motocyklista po prostu niż ja sam będę utwalal sobie bledne nawyki.

Od razu napisze, ze chętnie pojde na "kurs doszkalający" dla poczatkujacych. Jeśli masz / macie cos godnego polecenia to ja na prawde chętnie się zapisze. Z tego co się orientowałem to w zimie nie ma takich kursow, a tez nie wiem kogo polecacie oprócz Kulika (Warszawa). Wolalbym cos bliżej Wroclawia, ale oczywiście nie jestem jakos na sztywno przywiązany do Wroclawia. Mogę gdzies dojechać chcoiaz tu pewnie wchodzilby w gre jakiś kurs weekendowy (wiecie praca, rodzina itp.).




Na torze nie nauczysz sie niczego bezpiecznie, bo nie ta atmosfera i nie ta publika. Poprawnie technicznie, hmmmm, pierwsze pytanie jakie bym postawil bedzie, kto bezdie nadzorowal ta technike ? Instruktor po 10 dniowym szkoleniu ?

Fajnie, ze zdajesz sobie z tego sprawe i, ze chcesz to wyeliminowac. Zadaj sobie jednak pytanie czy oby tor naprawde jst do tego miejscem. Przekonasz sie o tym gdy tam bedziesz. Oczywiscie moze trafic sie, ze trafisz na szkolenie gdzie wszystko bedzie OK. ( przynajmniej powierzchownie ).

2. Blednych nawykow mozesz nauczyc sie bardzo szybko. Ci ktorzy jezdza wcale nie sa ich pozbawieni. Szansa 50 / 50.

3. T. Kulik organizuje objazdowke po objektach i informuje o tym na swojej stronie. Wiem, ze we Wrocku tez jest / sa bodajze 2 osoby ktore Maja poojecie o szkoleniu motocyklistow.

Prawda jest taka, ze samemu mozna dojsc do pewnych osiagniec / umiejetnosci ale dochodzi sie do tego dlugo a efekt tez nie jest gwarantowany.

Duzo prosciej jest skorzystac z uslug profesjonalisty ktory pokaze jak prawidlowo.....

Problem polega jednak na tym, ze jako swiezak w dodatku nie z branzy nie jest sie w stanie zweryfikowac kompetentnosci osoby ktora nasz szkoli.

Filmiki na YT pelne sa praktycznych i merytorycznych bledow o ktorych sami tworzacy nie Maja pojecia.

Najlepiej widac to po lini / trajektori przejazdu w obszarze niezabudowanym.

Krankrank napisał(a):Problem z kursami na prawo jazdy jest taki, że instruktor uczy jak zdać egzamin a nie jak jeździć bo nie ma na to czasu, 20h to za mało. Moim zdaniem więcej można się nauczyć rozmawiając z doświadczonymi motocyklistami pasjonatami, czytając książkę itp. Przede wszystkim trzeba jeździć i robić kilometry.
Poza tym można trafić na dobrego instruktora, który faktycznie coś nauczy ale można też trafić na gościa, dla którego to będzie 8h do odbębnienia i tak do tego będzie podchodził.

Moim zdaniem ważne jest aby wyrobić sobie odruchy mechaniczne. Czyli jeśli nagle coś wyskoczy na drodze to mechanicznie omijasz przeszkodę nie zastanawiając się o tym. Takich mechanicznych odruchów można nauczyć się tylko praktykując jazdę i czasami potrzebne są na to lata a nie 20h kursu, po których mechanicznie to może biegi nauczysz się zmieniać.


Widzisz i tu przyklepne Ci w 100 % z wyjatkiem tego co napisales o technice omijania przeszkody. Wiekszosc tych ktorzy uczyli sie tego samemu wykonuje ten manwer niepoprawnie i nieefektywnie.

Co gorsza obecne wymogi egzaminowania wcale nie poprawiaja sytuacjigdyz

1. nie wymagaja uzycia wlasnie tej jedynej prawidlowej techniki

2. pacholki rozstawione sa za blisko od siebie.

nieprawidlowo

https://www.youtube.com/watch?v=DX5HNd5hAd8

prawidlowo

https://www.youtube.com/watch?v=_QHUMbpGDlo

Sprawdzcie sobie roznice w wykonaniu.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Samael666 » 1/1/2015, 21:28

"Na torze nie nauczysz sie niczego bezpiecznie, bo nie ta atmosfera i nie ta publika. Poprawnie technicznie, hmmmm, pierwsze pytanie jakie bym postawil bedzie, kto bezdie nadzorowal ta technike ? Instruktor po 10 dniowym szkoleniu ? "

Ok. byc może popelnilem blad. Po prostu wydawalo mi się, ze na torze / obok toru nie ma przeszkod takich jak krawężniki, bariery wybiegające dzieci, zwierzęta itp. Ciezko tez o zderzenie czolowe. Stad myslalem, ze tor jest bezpieczniejszym miejscem do nauki.

Jelsi chodiz o instruktora to w zasadzie napisales sam w czym jest problem - ja jako osoba niedoswiadczona nie jestem w stanie sobie wybrać odpowiedniego instruktora. Dlategop poruszyłem ten temat i chętnie się dowiem kogo polecasz. Jeśli we Wroclawiu to super jeśli poza to tez postaram się z tymi osobami skontaktować.

Przy okazji chętnie się dowiem ile czasu takie szkolenie powinno zajac (zebym wiedział ile czasu sobie na to rezerwować). Wiem, ze to glownie zależy od "kursanta", ale masz pewnie jakas wiedze ile to zajmuje +-. Oraz jakie sa tego przybliżone koszty.

Na stronie T. Kulika byłem, ale wszędzie (przy wszystkich torach) była informacja, ze terminy dopiero na wiosne będą znane.
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez andy7 » 1/1/2015, 22:00

Samael666 napisał(a):1. Ok. byc może popelnilem blad. Po prostu wydawalo mi się, ze na torze / obok toru nie ma przeszkod takich jak krawężniki, bariery wybiegające dzieci, zwierzęta itp. Ciezko tez o zderzenie czolowe. Stad myslalem, ze tor jest bezpieczniejszym miejscem do nauki.

2. chętnie się dowiem kogo polecasz. Jeśli we Wroclawiu to super jeśli poza to tez postaram się z tymi osobami skontaktować.

3. Przy okazji chętnie się dowiem ile czasu takie szkolenie powinno zajac (zebym wiedział ile czasu sobie na to rezerwować). Wiem, ze to glownie zależy od "kursanta", ale masz pewnie jakas wiedze ile to zajmuje +-. Oraz jakie sa tego przybliżone koszty.

4. Na stronie T. Kulika byłem, ale wszędzie (przy wszystkich torach) była informacja, ze terminy dopiero na wiosne będą znane.


1. Tego co wymienles niema, jest za to inna opcja, ze ktos skosi Cie z boku lub z tylu. Moim zdaniem to duzo bardziej nieprzewidywalne niz miasto.

2. I tu lezy pies pogrzebay, ze niemasz mozliwosci wyboru instruktora.

3. Szkolenie z regoly trwa kilka godzin. Rano teoria, nastepnie Technika praktyczna.
Jest tylko jeden Problem. Jezeli szkolisz sie w jednej firmie to warto dowiedziec sie Jakie szkolenia organizuja. Tu mam na mysli, czy jest to caly czas to jedno szkolenie z tym samym -> zasada w kolko Macieju, czy tez da´ne / kolejne poziomy szkolenia ktore bym polecil.

4. T tego bam sie trzymak, pilnuj tego i jak bedzie to szybko sie zapisuj, bo chetnych jest wielu.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Samael666 » 1/1/2015, 22:05

Dzięki. Zapisze się na pewno. Na razie na kurs dla swiezakow ale już z plastikiem w dokumentach no a potem w miarę postępów będę sie szkolił dalej. Póki co muszę po prostu uważać i do szkolenia dożyć... Najlepiej w jednym kawałku.
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê