Zobacz wątek - Złapanie gumy podczas jazdy
NAS Analytics TAG

Złapanie gumy podczas jazdy

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez kamell » 7/9/2007, 09:37

wszyscy łapią gume ostatnio to jakiś absurd cieżko jest rozjebać opone!!! ja jeszcze nigdy nie miałem kapcia w moto pare razy strzeliła ale przy paleniu jej......... omijajcie gwozdzie szkła i inne badziewia to nie bedziecie miec tego problemu!!!!!! no i kupujcie dobre opony...
nx 650
Avatar użytkownika
kamell
Świeżak
 
Posty: 359
Dołączył(a): 13/8/2007, 11:07
Lokalizacja: Górny Śląsk


Postprzez pawel_rr » 11/9/2007, 10:55

mi przednia opona przesunęła się na feldze, bo przy zakładaniu mechanik za dużo smaru nałożył. Było to na zjezdzie z niemieckiej autostrady. nie tylko opona ale i miejsce jej wymiany jest ważne
DON`T DRINK AND DRIVE!!! | | Sprzedam kask ARAI RX-7 CORSAIR | viewtopic.php?t=19823
Avatar użytkownika
pawel_rr
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 6/9/2007, 09:01
Lokalizacja: WaWa


Postprzez hefron » 11/9/2007, 14:31

Przy dużych prędkościach jeśli guma nie rozpadnie się na kawałki to nie mamy szans poczuć że nie ma powietrza. Kiedy koło obraca się bardzo szybko siła odśrodkowa nie pozwoli oponie zbliżyć się do felgi i mamy wrażenie jakby była napompowana. Jak ktoś zapitala 300 km/h na oponach szosowych to musi się liczyć z tym, że większość jest przystosowana max do 270 i powyżej może po prostu odpaść bieżnik.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez mario399 » 12/9/2007, 16:30

ja złapałem kapcia na tylniej oponie. wbił mi sie gwóżdź i musiałem pchać zeby felgi nie pokrzywić do wulkanizatora tylko tyle ze ja mam dętkę, wymieniło się i po kłopocie
Avatar użytkownika
mario399
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12/9/2007, 16:17
Lokalizacja: gliwice

Postprzez hugo2003 » 13/9/2007, 17:20

R1 napisał(a):dlatego ja nie trawie, dlaczego ludzie kupują używane, stare, albo naprawiane opony... a potem kuku na drodze :/ na Gumach się nie oszczedza, do sporta trzeba dać te ponad 1000 zł, ale się ma pewność że się zrobiło wszystko dla swojego bezpieczeństwa...

Pozdr



mowa tu o przebiciu opony!!!!
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez simonw » 17/9/2007, 00:37

echm... coz, mi nie zdazylo sie ani w samochodzie ani w moto zlapac kapcia, moze faktycznie uwazna jazda, dobre opony, nie jezdzenie powyzej indeksu predkosci, kontrola cisnienia ...
odpukac:)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

ARRRRRRRRR

Postprzez PeO » 1/4/2008, 22:15

A ja dzisiaj właśnie złapałem gumę pod uczelnia wczoraj Pedały kręcili jakiś film z końmi i zbijali drewniane wozy i najwidoczniej nie posprzątali po sobie wiadomo polska bracie i oczywiście trafiłem na śrubę wielka jak sam s*******n, jutro jad do serwisu łatać i pytanie czy łatać i będzie ok czy nie bedzie i zbierać na nowa? Bo ta która mam to ma prawie nowiutki bierzniol :evil: :evil: :evil: :evil:
PeO
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/1/2008, 17:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cezare » 2/4/2008, 14:54

jak TO BYŁ TEN DZIEŃ - to jesteś tatuś ;) ..


a tak poważnei - jak większość

... spodni nie kupię, piwa się nie napiję, blunta nie spalę - ale nowy komplet musi być.. parę razy zwróciła mi się ta inwestycja ... tak jak przedmówcy - dla swojego bezpieczeństwa inwestuję. Ile razy tak miałem że w winku okazało się że trzeba jeszcze przyciąć przeciwskrętem i modlić się żeby TOTO trzymało ;) - i trzyma ;)...
Avatar użytkownika
cezare
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr