Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Wkrótce mandat za przekroczenie...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Wkrótce mandat za przekroczenie...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 3/6/2014, 00:46

Rumcajs Koleb, a znasz dokładność pomiaru z GPS? Bo ona to już w ogóle się umywa... Cała ich dokładność jest uzależniona od widzimisię USA, bo GPS jest ich systemem wojskowym. Pomiar dokładności jest obarczony błędem do 50 albo do 100 m (tak oficjalnie). A przynajmniej tak było na początku jak został on udostępniony cywilom. Możliwe ze obecnie jest do około 20 m, bo z taką dokładnością mniej więcej określają urządzenia. Owszem, możliwe jest ściąganie aktualnych poprawek do pomiaru dla danej szerokości i długości geograficznej, ale nie wiem które popularne urządzenia takie coś wykorzystują.
Wiem za to ze armia USA i ich wojska sprzymierzone ustalają pozycję z dokładnością do 1 m (i nie jest to związane ze dokładniej odbierają fale radiowe emitowane przez satelity, tylko ze znana im są celowe błędy jakie są emitowane aby pozostali użytkownicy nie mogli za bardzo wykorzystać tej technologii).
Wiec pomiar z GPSa możesz sobie do pomiaru prędkości chwilowej wsadzić w D. (takie moje zdanie).
Może się nadać tylko do ustalania prędkości średniej na dłuższym odcinku, gdzie błąd pomiaru będzie znacznie mniejszy niż przemierzony dystans. (ale jeszcze pytanie kto i gdzie jeździ cały czas prosto aby móc określić dokładnie prędkość z GPSa).
Np w diagnostyce sieci trakcyjnych (kolei) błąd pomiaru odległości na trasie 300 km jest na poziomie setek metrów, a urządzenia pomiarowe są kalibrowane na odcinkach kalibracyjnych. Są też pomiary za pomocą GPS, ale nie wiem czy w polsce, ale tez gówniany wynik dają (wiec obecna moda na lokalizację jest na podstawie wykrywania obiektów na trasie za pomocą kamer).
Generalnie dokładne pomiary prędkości, odległości są bardzo trudne do realizacji z dobrą dokładnością. Chyba najlepiej dają rade sobie techniki promieniowania elektromagnetycznego, o ile znane jest środowisko w którym mierzą i nie ma żadnych rzeczy które zakłócają ( a nie trudno o nie).
Są urządzenia które zakłócają działanie wszystkich obecnie stosowanych metod pomiaru prędkości przez policję :)
Ale nie ma co się bawić w tłumaczenie idiotom (politykom) o technice, skoro nawet słyszałem o doktorze z Głównego Urzędu Miar który się suwmiarką nie potrafi posługiwać :D<br><hr>d
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 3/6/2014, 08:03

Jak już chcą byc tacy dokładni to może wreszcie ktoś da mi dowód na to że to właśnie do mnie celuje policjant z suszarki a nie do samochodu obok czy jadącego w przeciwną stronę. Bo jakoś nie bardzo wierzę w to że policjant ktory strzela rocznie 15 szt na strzelnicy jest w stanie trafić w cokolwiek ze juz nie wspomne o sławnych laserach co z odległosci 600m niczym snajper w iraku. <br><hr>dopto
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 3/6/2014, 17:27

Precyzyjnie rzecz ujmując , powołany w XI 2013 r , nowy sekretarz stanu w Min. Infrastruktury i Rozwoju p. Zbigniew Rynasiewicz przyznał, że to inicjatywa urzędników jego resortu, stąd w Sejmie jest popierana przez posłów PO.
Ten p. Rynasiewicz jest też Pełnomocnikiem Rządu ds. Zarzadzania Infrastrukturą Drogową.
Warto wiedzieć, komu zawdzięczamy te zmiany na niekorzyść kierowców, skutkujące mnożeniem się mandatów i punktów karnych.
Ponoć też zastanawiają "łaskawcy" się nad powiększeniem tego marginesu z 1 do 2-3km/h.<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/6/2014, 19:01

Komentatorzy napisał(a):Precyzyjnie rzecz ujmując , powołany w XI 2013 r , nowy sekretarz stanu w Min. Infrastruktury i Rozwoju p. Zbigniew Rynasiewicz przyznał, że to inicjatywa urzędników jego resortu, stąd w Sejmie jest popierana przez posłów PO.
Ten p. Rynasiewicz jest też Pełnomocnikiem Rządu ds. Zarzadzania Infrastrukturą Drogową.
Warto wiedzieć, komu zawdzięczamy te zmiany na niekorzyść kierowców, skutkujące mnożeniem się mandatów i punktów karnych.
Ponoć też zastanawiają "łaskawcy" się nad powiększeniem tego marginesu z 1 do 2-3km/h.<br><hr>rami<br>
No tak, urzÄ™dnicy z ITD zapewne przekazali urzÄ™dnikom z ministerstwa dane ze swoich fotoradarów stacjonarnych, mówiÄ…ce o tym, jak masowo wystÄ™pujÄ… przekroczenia prÄ™dkoÅ›ci poniżej 10km/h. Przecież mogliby masowo kasować po 50zÅ‚ za każde takie nieznaczne przekroczenie, a obecnie nie mogÄ…. Znaleźli wiÄ™c metodÄ™ na to masowe kasowanie - zmianÄ™ prawa. BÄ™dÄ… zapewne nagrody dla trudzÄ…cych siÄ™, coraz liczniejszych urzÄ™dnikòw.<br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/6/2014, 20:47

I dziwią się,że wszyscy z Polski wyjeżdżają :/<br><hr>Metios
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/6/2014, 06:52

gz hajsy sie nie zgadzają to trzeba wymyślić nowy sposób na ich pozyskanie<br><hr>llamus
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/6/2014, 23:10

nie ważne czy przekroczenie bedzei o 1 czy o 10 czy o 100 km/h, zawsze trzeba się pilnowac, mi np. takie miejsca pokazuje iCoyote, wiadomo gdzie się strzec nagłych kontroli, fotografii itd :)<br><hr>marek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez andy7 » 22/6/2014, 10:41

Komentatorzy napisał(a): czasem żałuje ze mieszkam w Polsce - zaskoczony


Wyjedz do innego kraju, gwarantuje ci, ze nauczysz sie przepisowej jazdy szybciej niz moglo by ci sie wydawac :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê