Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> I runda WMMP na Slovakiaring na śniegu?
NAS Analytics TAG

[Aktualności] I runda WMMP na Slovakiaring na śniegu?

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] I runda WMMP na Slovakiaring na śniegu?

Postprzez Åšcigacz » 29/3/2013, 13:44

Dyskusja na temat: I runda WMMP na Slovakiaring na śniegu?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
I runda WMMP na Slovakiaring na śniegu?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 29/3/2013, 13:45

Aby nie zrobić na próżno setek kilometrów to należy uwzglednić już teraz to co się dzieje.Proszę Zwrócic uwagę na to że wiekszość osób zainteresowana startem będzie już na słowacji od wtorku ,a swięta trwają do poniedziałku.Wątpliwosci pojawiły się dzisiaj?Byc może dwa dni treningów Grandysa można posiedzieć w Boxie,albo w innym" iglo ",i nie trzeba jezdzić.Zawody jednak to zawody.Presja,presja i jeszcze raz presja.Tor gdzie blisko 300 km/h to norma,a wiekszość zakrętów to wykręcony czwarty bieg.Temperatura ponizej 8 stopni w ciągu dnia ,gdzie w nocy zapowiadają się przymrozki nie sprzyja ryzyku jakie stoi przed zawodnikami.Z drugiej strony wyjazd w zalegający śnieg zamiast w żwir może byc łaskawsze dla lakieru;),ALE NIE OTO CHYBA CHODZI W TEJ SYTUACJI? To ja tylko tak ,no chciałem zauważyć.
Jarząbek trener drugiej klasy..:D Wesołych Swiąt i udanego lanego poniedziałku ...na snieżki:)<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 29/3/2013, 14:26

Komentatorzy napisał(a):Aby nie zrobić na próżno setek kilometrów to należy uwzglednić już teraz to co się dzieje.Proszę Zwrócic uwagę na to że wiekszość osób zainteresowana startem będzie już na słowacji od wtorku ,a swięta trwają do poniedziałku.Wątpliwosci pojawiły się dzisiaj?Byc może dwa dni treningów Grandysa można posiedzieć w Boxie,albo w innym" iglo ",i nie trzeba jezdzić.Zawody jednak to zawody.Presja,presja i jeszcze raz presja.Tor gdzie blisko 300 km/h to norma,a wiekszość zakrętów to wykręcony czwarty bieg.Temperatura ponizej 8 stopni w ciągu dnia ,gdzie w nocy zapowiadają się przymrozki nie sprzyja ryzyku jakie stoi przed zawodnikami.Z drugiej strony wyjazd w zalegający śnieg zamiast w żwir może byc łaskawsze dla lakieru;),ALE NIE OTO CHYBA CHODZI W TEJ SYTUACJI? To ja tylko tak ,no chciałem zauważyć.
Jarząbek trener drugiej klasy..:D Wesołych Swiąt i udanego lanego poniedziałku ...na snieżki:)<br><hr>.<br>
Mówiąc krótko - będzie się działo:)<br><hr>IgoRR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2013, 15:20

Komentatorzy napisał(a):Aby nie zrobić na próżno setek kilometrów to należy uwzglednić już teraz to co się dzieje.Proszę Zwrócic uwagę na to że wiekszość osób zainteresowana startem będzie już na słowacji od wtorku ,a swięta trwają do poniedziałku.Wątpliwosci pojawiły się dzisiaj?Byc może dwa dni treningów Grandysa można posiedzieć w Boxie,albo w innym" iglo ",i nie trzeba jezdzić.Zawody jednak to zawody.Presja,presja i jeszcze raz presja.Tor gdzie blisko 300 km/h to norma,a wiekszość zakrętów to wykręcony czwarty bieg.Temperatura ponizej 8 stopni w ciągu dnia ,gdzie w nocy zapowiadają się przymrozki nie sprzyja ryzyku jakie stoi przed zawodnikami.Z drugiej strony wyjazd w zalegający śnieg zamiast w żwir może byc łaskawsze dla lakieru;),ALE NIE OTO CHYBA CHODZI W TEJ SYTUACJI? To ja tylko tak ,no chciałem zauważyć.
Jarząbek trener drugiej klasy..:D Wesołych Swiąt i udanego lanego poniedziałku ...na snieżki:)<br><hr>.<br>
Grandys wczoraj odwołał swoją imprezę. "Szanowni Państwo. W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Was wiele telefonów, oraz e-maili w sprawie zbliżającej się imprezy na Slovakiring 03-04 kwietnia b.r.. Wszystkie pytania związane były z obawami odnośnie pogody, oraz warunków atmosferycznych, które bedą panowawać w tym terminie i czy będą one odpowiednie do jazdy motocyklem. Do dnia wczorajszego, mieliśmy nadzieję, że nastąpi jednak, prognozowane wcześniej ocieplenie. Dziś, od godzin porannych w wielu miejscach w Polsce, oraz centralnej części Europy, pojawiły się ponownie opady śniegu. W związku, z równie niezbyt optymistycznymi prognozami pogody na dni przypadające na naszą imprezę, zarówno bezpośrednio na torze Slovakiaring jak również na drogach publicznych prowadzących do tego obiektu, postanowiliśmy jednak odwołać naszą imprezę.
Nasze stanowisko zostało przekazane właścicielowi obiektu, który także rozważa możliwość odwołania rundy Mistrzostw Alpe Adria 05-07/04/2013 ( decyzja zapadnie prawdopodobnie we wtorek 02/04). Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo osób uczestniczących w naszych zajęciach. Wiemy, że wielu z Was używa tego samego motocykla także jako środka codziennego transportu. Pragniemy tym samym nie narażać Państwa na jego zniszczenie już na początku sezonu motocyklowego , jak również Waszego zdrowia, które w przypadku poważniejszego urazu, mogłoby wyeliminować z kolejnych imprez, oraz z pracy zawodowej lub nauki. Nie bez znaczenia są także ew. koszty logistyczne związane z wyprawą na Słowację, aby przekonać się na miejscu, że nie będzie wystarczjących warunków do czerpania radości z jazdy. Przewidujemy dla Państwa następujące opcje związane z odwołaniem imprezy: zwrot wniesionej wpłaty, przeksięgowanie na imprezę 29-30/04/2013 Pannoniaring, przeksięgowanie na imprezę 14-15/08/2013 Slovakiaring..."<br><hr>poinformowany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2013, 15:38

W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2013, 17:08

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Położ sobie zimny kompres na czoło i napij się rumianku,może przez święta ci przejdzie...<br><hr>Stary kibic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2013, 17:40

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
W pamiętnym Modlinie też udowadniałeś że da się jeździć, po czym część z tych co cię posłuchała skończyła w szpitalu! <br><hr>pamiętamy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2013, 19:19

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Komentatorzy napisał(a):W pamiętnym Modlinie też udowadniałeś że da się jeździć, po czym część z tych co cię posłuchała skończyła w szpitalu! <br><hr>pamiętamy<br>
A jak inaczej :)<br><hr>Pablo19
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/3/2013, 19:21

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Komentatorzy napisał(a):Położ sobie zimny kompres na czoło i napij się rumianku,może przez święta ci przejdzie...<br><hr>Stary kibic<br>
Czemu deci frajerzy sie nie podpisuja? Ciekawe?<br><hr>Pablo19
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/3/2013, 09:31

osobiście nie jestem zwolennikiem deszczu, ostatni sezon motogp to tez lekko gówniany bo wiele rund w deszczu była... co to za widowisko... kupa<br><hr>Danny66
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/3/2013, 10:49

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Komentatorzy napisał(a):Położ sobie zimny kompres na czoło i napij się rumianku,może przez święta ci przejdzie...<br><hr>Stary kibic<br>
Komentatorzy napisał(a):Czemu deci frajerzy sie nie podpisuja? Ciekawe?<br><hr>Pablo19<br>
Bo dopuki niejaki "Pablo19"(raczej trzeba by sprecyzować"Znów"Upadło#19") robi z siebie dyżurnego pajacyka ,to tak jest śmieszniej i bardziej ekscytująco..;DDD<br><hr>S.K.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/3/2013, 13:11

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Komentatorzy napisał(a):Położ sobie zimny kompres na czoło i napij się rumianku,może przez święta ci przejdzie...<br><hr>Stary kibic<br>
Komentatorzy napisał(a):Czemu deci frajerzy sie nie podpisuja? Ciekawe?<br><hr>Pablo19<br>
Komentatorzy napisał(a):Bo dopuki niejaki "Pablo19"(raczej trzeba by sprecyzować"Znów"Upadło#19") robi z siebie dyżurnego pajacyka ,to tak jest śmieszniej i bardziej ekscytująco..;DDD<br><hr>S.K.<br>
Póki, to chyba przez "u" otwarte sie nie pisze, no ale czego spodziewac sie po tak ograniczonych forumowiczach. :P<br><hr>Pablo #19
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/4/2013, 11:38

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Komentatorzy napisał(a):Położ sobie zimny kompres na czoło i napij się rumianku,może przez święta ci przejdzie...<br><hr>Stary kibic<br>
Komentatorzy napisał(a):Czemu deci frajerzy sie nie podpisuja? Ciekawe?<br><hr>Pablo19<br>
Komentatorzy napisał(a):Bo dopuki niejaki "Pablo19"(raczej trzeba by sprecyzować"Znów"Upadło#19") robi z siebie dyżurnego pajacyka ,to tak jest śmieszniej i bardziej ekscytująco..;DDD<br><hr>S.K.<br>
Komentatorzy napisał(a):Póki, to chyba przez "u" otwarte sie nie pisze, no ale czego spodziewac sie po tak ograniczonych forumowiczach. :P<br><hr>Pablo #19<br>
Czuję się zdruzgotany...podobno Miodka przeprosiłi z TV .. "Upadło#19"jest robra .Zgłoś się czym prędzej.;D<br><hr>S.K.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/4/2013, 19:49

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Paweł pewnie się da, masz rację warunki te same dla wszystkich, tylko że... jest "niewielka" różnica pomiędzy mistrzostwami świata endurane, a amatorskim pucharem alpe adria. Spójrz na profil Alpe Adria na FB, gdzie sami opisują organizowane zawody jako:
Misja
Friendly championship for young and amateur raiders
Ponadto pomyśl jaką odpowiedzialność ponieśliby organizatorzy w razie jakiegoś poważnego dzwona, zaczełyby się wypowiedzi: no tak było zbyt niebezpieczne itp. nawet gdy wypadek miałby niewiele wspólnego z warunkami pogodowymi. Któryś z postów w tym wątku znów nawiązał do nieszczęsnego wypadku w Modlinie, gdzie jako przyczynę kontuzji kolegi podają niebezpieczne warunki na torze. Jestem przekonany, że tym razem byłoby tak samo.
Myślę, że w pierwszej kolejności niezależnie czy zawody się odbędą czy też nie należy zastanowić się jaki idiota postanowił organizować zawody w tym terminie. Przecież cały cykl ma 8 czy 9 rund, można było przewidzieć, że pogoda na poczatku kwietnia może być przepięnka, ale również może być wciąż zimowa. I nie myślę o zalegającym śniegu ale również temp. w których ściganie jest poprostu niebezpieczne. Po drugie, jak wspomniałem na początku zawody są przeznaczone dla ambitnych amatorów i trochę sensowniej byłoby pozwolić im nieco się rozjezdzić, zanim staną w szranki podwójnej rundy.
Tak czy inaczej, jutro zobaczymy jaka będzie decyzja organizatorów, jednak obawiam się, że magiczne wpisowe i poniesione już koszty przysłonią moim zdaniem logiczne myślenie, a za tydzień rozpoczną się dyskusje, że ........<br><hr>wmmp
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/4/2013, 12:02

Komentatorzy napisał(a):W 2003 roku, jak jechaliśmy 24-ro godzinny wyścig temperatura w Le Mans spadała poniżej zera i jednak wszyscy musieli jechać> Z tym wypaczeniem wyników, to nie do końca się zgodzę, bo każdy będzie miał taką samą pogodę i temperaturę, choć fakt szybko jeździć się nie da na słabo dogrzanych oponach. Będzie to jednak, kolejne, nowe doświadczenie. Byleby śnieg nie leżał na torze. Ja chciałbym już pojeździć, bo dawno tego nie robiłem. No i spóbować swój nowy sprzęt. ;-)<br><hr>Pablo #19<br>
Komentatorzy napisał(a):Położ sobie zimny kompres na czoło i napij się rumianku,może przez święta ci przejdzie...<br><hr>Stary kibic<br>
Komentatorzy napisał(a):Czemu deci frajerzy sie nie podpisuja? Ciekawe?<br><hr>Pablo19<br>
Komentatorzy napisał(a):Bo dopuki niejaki "Pablo19"(raczej trzeba by sprecyzować"Znów"Upadło#19") robi z siebie dyżurnego pajacyka ,to tak jest śmieszniej i bardziej ekscytująco..;DDD<br><hr>S.K.<br>
Komentatorzy napisał(a):Póki, to chyba przez "u" otwarte sie nie pisze, no ale czego spodziewac sie po tak ograniczonych forumowiczach. :P<br><hr>Pablo #19<br>
Pawel, jest jedna zasada. Z glupkami w Internecie sie nie dyskutuje. Po co Ci to?<br><hr>Andrzej
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/4/2013, 14:56

na stronach PZM pojawił się komunikat dot I rundy WMMP na Slovakiaring , proponuję się ciepło ubrać i jazda. Całe szczęście , że jeszcze leczę kontuzję z zeszłego roku właśnie z tego pięknego obiektu i mogę jedynie pomyśleć jak wielkiego bałwana uda mi się zrobić z zalegającego śniegu w ogródku . <br><hr>zielony
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê