Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Małpa z granatem czyli media o...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Małpa z granatem czyli media o...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 19:46

Komentatorzy napisał(a):Dziękuję za usunięcie mojego komentarza, w którym nie było ani grama wulgaryzmu. Chwała wolności słowa!<br><hr>Adi<br>
Wulgaryzmy były. Dlatego post został usunięty. Co do reszty w pełni się zgadzamy - chwała wolności słowa i odpowiedzialności za nie, precz z anonimowym obrażaniem innych. <br><hr>Admin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 20:00

Komentatorzy napisał(a):Dziękuję za usunięcie mojego komentarza, w którym nie było ani grama wulgaryzmu. Chwała wolności słowa!<br><hr>Adi<br>
Komentatorzy napisał(a):Wulgaryzmy były. Dlatego post został usunięty. Co do reszty w pełni się zgadzamy - chwała wolności słowa i odpowiedzialności za nie, precz z anonimowym obrażaniem innych. <br><hr>Admin<br>
"Anonimowe obrażanie innych". była tylko nuta uszczypliwości w stosunku do autora w ramach przez niego narzuconych. Mam dostęp do swojego posta i zabijcie mnie ale nie potrafię znaleźć ani jednego wulgaryzmu, lub chociażby słowa "głupek"
Codziennie widuję wulgarne wypowiedzi ale akurat mój "skandaliczny" post został usunięty<br><hr>Adi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 20:05

Jakby wam to powiedzieć od 6 lat nie oglądam telewizji i gdy czasami coś mi przelotem zamruga w tv u znajomych to tylko mordy się zmieniły a myślenie pozostało to samo ....<br><hr>zenek20
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 20:14

Komentatorzy napisał(a):Dziękuję za usunięcie mojego komentarza, w którym nie było ani grama wulgaryzmu. Chwała wolności słowa!<br><hr>Adi<br>
Komentatorzy napisał(a):Wulgaryzmy były. Dlatego post został usunięty. Co do reszty w pełni się zgadzamy - chwała wolności słowa i odpowiedzialności za nie, precz z anonimowym obrażaniem innych. <br><hr>Admin<br>
Komentatorzy napisał(a):"Anonimowe obrażanie innych". była tylko nuta uszczypliwości w stosunku do autora w ramach przez niego narzuconych. Mam dostęp do swojego posta i zabijcie mnie ale nie potrafię znaleźć ani jednego wulgaryzmu, lub chociażby słowa "głupek"
Codziennie widuję wulgarne wypowiedzi ale akurat mój "skandaliczny" post został usunięty<br><hr>Adi<br>
Wejdź na jakikolwiek artykuł w tym serwisie. Przekonasz się, że nie usuwamy postów krytykujących portal, autorów, ich opinie i punkty widzenia. Usuwamy tylko te, które naruszają regulamin, to jest obraźliwe dla współrozmówców, zawierające wulgaryzmy, itp. <br><hr>Admin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 20:29

Komentatorzy napisał(a):Dziękuję za usunięcie mojego komentarza, w którym nie było ani grama wulgaryzmu. Chwała wolności słowa!<br><hr>Adi<br>
Komentatorzy napisał(a):Wulgaryzmy były. Dlatego post został usunięty. Co do reszty w pełni się zgadzamy - chwała wolności słowa i odpowiedzialności za nie, precz z anonimowym obrażaniem innych. <br><hr>Admin<br>
Komentatorzy napisał(a):"Anonimowe obrażanie innych". była tylko nuta uszczypliwości w stosunku do autora w ramach przez niego narzuconych. Mam dostęp do swojego posta i zabijcie mnie ale nie potrafię znaleźć ani jednego wulgaryzmu, lub chociażby słowa "głupek"
Codziennie widuję wulgarne wypowiedzi ale akurat mój "skandaliczny" post został usunięty<br><hr>Adi<br>
Komentatorzy napisał(a):Wejdź na jakikolwiek artykuł w tym serwisie. Przekonasz się, że nie usuwamy postów krytykujących portal, autorów, ich opinie i punkty widzenia. Usuwamy tylko te, które naruszają regulamin, to jest obraźliwe dla współrozmówców, zawierające wulgaryzmy, itp. <br><hr>Admin<br>
Aha, już wiem o co chodzi. Pewnie o to nawiązanie do zoofilii w ostatnim zdaniu. To nie można było ocenzurować tych dwóch słów? Trzeba od razu usunąć całego posta?<br><hr>Adi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 20:51

Zacytuję drobny błąd w tekście " Przy około milionie zarejestrowanych w naszym kraju skuterów i motorowerów . . . " Jako że wzmianka tyczy się pojazdów < 50ccm to niezależnie od konstrukcji są one motorowerami.
Artykuł bardzo dobry ładnie opisujący obraz motocyklisty zdaniem "obiektywnego" dziennikarstwa. <br><hr>hansrpg
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/11/2012, 21:09

Lovtza w szczytowej formie intelektualnej i całkiem niezłej językowej. Pozdrawiam i życzę utrzymania poziomu!<br><hr>stachu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 08:47

Komentatorzy napisał(a):Lovtza z całym szacunkiem - co za diabeł Cię podkusił by pisać artykuł zahaczający o politykę ? Z takich dyskusji wynika zazwyczaj tylko zwada . Ale skoro zacząłeś to pozwólcie że napiszę swoje zdanie .
Myślę że nie tylko mediom ale i rządowi zależy na tym by nasze społeczeństwo było skłócone bo takim społeczeństwem najłatwiej się rządzi . Polak ma myśleć że motocyklista ma lepiej od puszkarza , rewelacyjnie zarabiająca pielęgniarka wiodąca lepsze życie od niego samego diabli wiedzą dla czego strajkuje , że górnicy do spóły z emerytami go okradają itd. Nasz naród skwapliwie podłapuje te sensacje i bluzgając na siebie na wzajem chętnie skoczył by sobie do oczu ...Tak ma być bo w tedy Polacy zapominają o rosnących cenach , narastającej biedzie . Przepełnieni wzajemną nienawiścią odwracają wzrok od rzeczywistych sprawców swoich problemów ...A jeśli już nie są pełni niechęci do bliźnich to można im jeszcze podsunąć temat zastępczy w postaci trotylu w samolocie , a nuż załapią to przestaną się interesować czymś co chyłkiem i po cichutku przechodzi przez Sejm i ma naprawdę znaczenie dla kraju i obywateli ... <br><hr>marian65<br>
Komentatorzy napisał(a):Felieton nie jest o polityce, w nosie mam kto wygra kolejne wybory i jaki kto zrobi użytek z Tupolewa, to i tak niczego nie zmieni. Kompromitacja Rzepy to był jedynie jaskrawy przykład tego jak działają dziś współczesne media i jak potrafią manipulować odbiorcą. Dziś, aby pozyskać czytelnika, media informacyjne kolorują, manipulują i modyfikują każdy przekaz. Motocykliści w tym przekazie to banda dzikusów, a takie pokazywanie nas szaremu Kowalskiemu zachęca do rozwieszania żyłek między drzewami, spychania z drogi i różnych ulicznych samosądów. Nikt się w redakcjach nie zastanawia nad późniejszymi konsekwencjami...<br><hr>Lovtza<br>
Lovtza: PiszÄ…c o „kompromitacji Rzepy” w kontekÅ›cie artykuÅ‚u o trotylu zahaczasz wÅ‚aÅ›nie o politykÄ™. W tym artykule piszesz wielokrotnie, że nie stajesz po niczyjej stronie, bo CiÄ™ "tam nie byÅ‚o i nie wiesz jak jest", a w sprawie Rzepy/trotylu nie sprawia Ci żadnego problemu zajÄ™cie stanowiska (że autor to maÅ‚pa z granatem, że manipuluje, że kompromitacja). Normalnie by mnie to nie obeszÅ‚o, ale to ciekawa ironie w kontekÅ›cie tego o czym piszesz w artykule. A tak, można powiedzieć, że posÅ‚ugujesz siÄ™ niepowiÄ…zanym SmoleÅ„skiem, żeby wzbudzić emocje, bo to noÅ›ny temat.

Na usunięciu wszelkich nawiązań do Tupolewa/trotylu/Smoleńska artykuł by tylko zyskał.<br><hr>ken-wywietrznik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 08:54

Akurat jeśli chodzi o kierowców skuterów to moim zdaniem osoba która jeździ na takim pojeździe powinna mieć kartę motorowerową lub prawo jazdy. Bo wkurzają mnie nawet jako motocyklistę. Kupa dziadków i młodych ,,dawców" na skuterach po ostrym tuningu że teraz jedzie 65 km/h nie ma pojęcia o jakichkolwiek przepisach i zasadach na drodze, większość nie rozumie połowy znaków na drodze. Z szaleńczą jazdą mają niewiele wspólnego za to stłuczki i debilne parkowanie to plaga, koleś potrafi stanąć skuterkiem w poprzek tak że zajmuje miejsce dwóm puszką. Jak oni mają nie być na nich źli ?<br><hr>SkoQ
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 09:11

Komentatorzy napisał(a):Lovtza z całym szacunkiem - co za diabeł Cię podkusił by pisać artykuł zahaczający o politykę ? Z takich dyskusji wynika zazwyczaj tylko zwada . Ale skoro zacząłeś to pozwólcie że napiszę swoje zdanie .
Myślę że nie tylko mediom ale i rządowi zależy na tym by nasze społeczeństwo było skłócone bo takim społeczeństwem najłatwiej się rządzi . Polak ma myśleć że motocyklista ma lepiej od puszkarza , rewelacyjnie zarabiająca pielęgniarka wiodąca lepsze życie od niego samego diabli wiedzą dla czego strajkuje , że górnicy do spóły z emerytami go okradają itd. Nasz naród skwapliwie podłapuje te sensacje i bluzgając na siebie na wzajem chętnie skoczył by sobie do oczu ...Tak ma być bo w tedy Polacy zapominają o rosnących cenach , narastającej biedzie . Przepełnieni wzajemną nienawiścią odwracają wzrok od rzeczywistych sprawców swoich problemów ...A jeśli już nie są pełni niechęci do bliźnich to można im jeszcze podsunąć temat zastępczy w postaci trotylu w samolocie , a nuż załapią to przestaną się interesować czymś co chyłkiem i po cichutku przechodzi przez Sejm i ma naprawdę znaczenie dla kraju i obywateli ... <br><hr>marian65<br>
Komentatorzy napisał(a):Felieton nie jest o polityce, w nosie mam kto wygra kolejne wybory i jaki kto zrobi użytek z Tupolewa, to i tak niczego nie zmieni. Kompromitacja Rzepy to był jedynie jaskrawy przykład tego jak działają dziś współczesne media i jak potrafią manipulować odbiorcą. Dziś, aby pozyskać czytelnika, media informacyjne kolorują, manipulują i modyfikują każdy przekaz. Motocykliści w tym przekazie to banda dzikusów, a takie pokazywanie nas szaremu Kowalskiemu zachęca do rozwieszania żyłek między drzewami, spychania z drogi i różnych ulicznych samosądów. Nikt się w redakcjach nie zastanawia nad późniejszymi konsekwencjami...<br><hr>Lovtza<br>
Komentatorzy napisaÅ‚(a):Lovtza: PiszÄ…c o „kompromitacji Rzepy” w kontekÅ›cie artykuÅ‚u o trotylu zahaczasz wÅ‚aÅ›nie o politykÄ™. W tym artykule piszesz wielokrotnie, że nie stajesz po niczyjej stronie, bo CiÄ™ "tam nie byÅ‚o i nie wiesz jak jest", a w sprawie Rzepy/trotylu nie sprawia Ci żadnego problemu zajÄ™cie stanowiska (że autor to maÅ‚pa z granatem, że manipuluje, że kompromitacja). Normalnie by mnie to nie obeszÅ‚o, ale to ciekawa ironie w kontekÅ›cie tego o czym piszesz w artykule. A tak, można powiedzieć, że posÅ‚ugujesz siÄ™ niepowiÄ…zanym SmoleÅ„skiem, żeby wzbudzić emocje, bo to noÅ›ny temat.

Na usunięciu wszelkich nawiązań do Tupolewa/trotylu/Smoleńska artykuł by tylko zyskał.<br><hr>ken-wywietrznik<br>
Smoleńsk nie jest istotny. Masz rację, to jedynie chwytliwy temat, aby zwrócić uwagę na to, o czym piszę w felietonie. Równie dobrze mogłaby być to matka Madzi, czy producenci metanolu sprzedawanego jako alkohol spożywczy. Jeśli stawiasz sensacyjne tezy (jak zrobiła to Rzepa), to powinieneś być gotowy na ich obronę i konfrontację z rzeczywistością. To co się dzieje teraz w tym dzienniku pokazuje że redakcja nie miała kontroli nad tym co wyprodukowała. I tutaj jest sedno sprawy - prasa codziennie stawia karkołomne, bzdurne tezy, psuje życie społeczne, obraża (tutaj odnosiłem się do "publikacji" o motocyklistach) za co nikt jej nie rozlicza i za co nigdy nie ponosi konsekwencji. Bogu dzięki, że Rzepa nacięła się na tym trotylu w Tupolewie, choć jakoś nie sądzę, aby ten przypadek sprawił że publikacje w innych tematach będą bardziej przemyślane, rzetelne i oddające rzeczywistość... <br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 10:05

Prawda nie leży po środku, tylko tam gdzie leży.
Wśród nas są oszołomy i ludzie normalni. Tak samo jak wśród kierowców puszek czy jakiejkolwiek innej grupy. Jeden matoł może zniszczyć reputacje całej grupy. Z każdym hobby/pasją tak jest, że jak zaczynają się o niej wypowiadać ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia to efekt końcowy jest jeden - rzeka bzdur.

Ja bym się tam nie ciskał, że jakiś Pan w telewizji z zaciętą miną gada głupoty bo po 5 minutach on będzie nadawał na kogoś innego, a ludzie tak samo siedząc na kanapach pokiwają głową z politowaniem i powiedzą "Eh... debile, cały świat debili". Robimy swoje i dawajmy przykład swoim zachowaniem o naszej "normalności".<br><hr>Klemer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 10:07

Dobry artykuł, podpisuję się pod nim 100% i popieram, nie zahacza o politykę - rzepa jest tylko przykładem dla zjawiska.<br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 10:09

Komentatorzy napisał(a):Zacytuję drobny błąd w tekście " Przy około milionie zarejestrowanych w naszym kraju skuterów i motorowerów . . . " Jako że wzmianka tyczy się pojazdów < 50ccm to niezależnie od konstrukcji są one motorowerami.
Artykuł bardzo dobry ładnie opisujący obraz motocyklisty zdaniem "obiektywnego" dziennikarstwa. <br><hr>hansrpg<br>
każdy z ww. skuterów to motorower, ale nie każdy motorower to skuter, stąd rozrużnienie<br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 10:10

Komentatorzy napisał(a):Zacytuję drobny błąd w tekście " Przy około milionie zarejestrowanych w naszym kraju skuterów i motorowerów . . . " Jako że wzmianka tyczy się pojazdów < 50ccm to niezależnie od konstrukcji są one motorowerami.
Artykuł bardzo dobry ładnie opisujący obraz motocyklisty zdaniem "obiektywnego" dziennikarstwa. <br><hr>hansrpg<br>
Komentatorzy napisał(a):każdy z ww. skuterów to motorower, ale nie każdy motorower to skuter, stąd rozrużnienie<br><hr>Paweł<br>
autopoprawka - rozróżnienie ;) <br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 11:06

Komentatorzy napisał(a):Lovtza z całym szacunkiem - co za diabeł Cię podkusił by pisać artykuł zahaczający o politykę ? Z takich dyskusji wynika zazwyczaj tylko zwada . Ale skoro zacząłeś to pozwólcie że napiszę swoje zdanie .
Myślę że nie tylko mediom ale i rządowi zależy na tym by nasze społeczeństwo było skłócone bo takim społeczeństwem najłatwiej się rządzi . Polak ma myśleć że motocyklista ma lepiej od puszkarza , rewelacyjnie zarabiająca pielęgniarka wiodąca lepsze życie od niego samego diabli wiedzą dla czego strajkuje , że górnicy do spóły z emerytami go okradają itd. Nasz naród skwapliwie podłapuje te sensacje i bluzgając na siebie na wzajem chętnie skoczył by sobie do oczu ...Tak ma być bo w tedy Polacy zapominają o rosnących cenach , narastającej biedzie . Przepełnieni wzajemną nienawiścią odwracają wzrok od rzeczywistych sprawców swoich problemów ...A jeśli już nie są pełni niechęci do bliźnich to można im jeszcze podsunąć temat zastępczy w postaci trotylu w samolocie , a nuż załapią to przestaną się interesować czymś co chyłkiem i po cichutku przechodzi przez Sejm i ma naprawdę znaczenie dla kraju i obywateli ... <br><hr>marian65<br>
Komentatorzy napisał(a):Felieton nie jest o polityce, w nosie mam kto wygra kolejne wybory i jaki kto zrobi użytek z Tupolewa, to i tak niczego nie zmieni. Kompromitacja Rzepy to był jedynie jaskrawy przykład tego jak działają dziś współczesne media i jak potrafią manipulować odbiorcą. Dziś, aby pozyskać czytelnika, media informacyjne kolorują, manipulują i modyfikują każdy przekaz. Motocykliści w tym przekazie to banda dzikusów, a takie pokazywanie nas szaremu Kowalskiemu zachęca do rozwieszania żyłek między drzewami, spychania z drogi i różnych ulicznych samosądów. Nikt się w redakcjach nie zastanawia nad późniejszymi konsekwencjami...<br><hr>Lovtza<br>
Komentatorzy napisaÅ‚(a):Lovtza: PiszÄ…c o „kompromitacji Rzepy” w kontekÅ›cie artykuÅ‚u o trotylu zahaczasz wÅ‚aÅ›nie o politykÄ™. W tym artykule piszesz wielokrotnie, że nie stajesz po niczyjej stronie, bo CiÄ™ "tam nie byÅ‚o i nie wiesz jak jest", a w sprawie Rzepy/trotylu nie sprawia Ci żadnego problemu zajÄ™cie stanowiska (że autor to maÅ‚pa z granatem, że manipuluje, że kompromitacja). Normalnie by mnie to nie obeszÅ‚o, ale to ciekawa ironie w kontekÅ›cie tego o czym piszesz w artykule. A tak, można powiedzieć, że posÅ‚ugujesz siÄ™ niepowiÄ…zanym SmoleÅ„skiem, żeby wzbudzić emocje, bo to noÅ›ny temat.

Na usunięciu wszelkich nawiązań do Tupolewa/trotylu/Smoleńska artykuł by tylko zyskał.<br><hr>ken-wywietrznik<br>
Komentatorzy napisał(a):Smoleńsk nie jest istotny. Masz rację, to jedynie chwytliwy temat, aby zwrócić uwagę na to, o czym piszę w felietonie. Równie dobrze mogłaby być to matka Madzi, czy producenci metanolu sprzedawanego jako alkohol spożywczy. Jeśli stawiasz sensacyjne tezy (jak zrobiła to Rzepa), to powinieneś być gotowy na ich obronę i konfrontację z rzeczywistością. To co się dzieje teraz w tym dzienniku pokazuje że redakcja nie miała kontroli nad tym co wyprodukowała. I tutaj jest sedno sprawy - prasa codziennie stawia karkołomne, bzdurne tezy, psuje życie społeczne, obraża (tutaj odnosiłem się do "publikacji" o motocyklistach) za co nikt jej nie rozlicza i za co nigdy nie ponosi konsekwencji. Bogu dzięki, że Rzepa nacięła się na tym trotylu w Tupolewie, choć jakoś nie sądzę, aby ten przypadek sprawił że publikacje w innych tematach będą bardziej przemyślane, rzetelne i oddające rzeczywistość... <br><hr>Lovtza<br>
Tyle, że przykład z Rzepą jest o tyle kiepski, że jest dość prawdopodobnym, że była to publikacja przemyślana, rzetelna i oddająca rzeczywistość. Tylko przyszedł prikaz z gabinetu premiera, żeby ją wycofać.

Miałem na myśli, że niepotrzebnie mieszasz politykę w tym artykule podając trotyl jako przykład nierzetelnej, wręcz kłamliwej, publikacji. Niepotrzebnie, bo takich niepolitycznych przykładów jest na pęczki, jak sam zauważyłeś.<br><hr>ken-wywietrznik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 11:59

Komentatorzy napisał(a):Lovtza z całym szacunkiem - co za diabeł Cię podkusił by pisać artykuł zahaczający o politykę ? Z takich dyskusji wynika zazwyczaj tylko zwada . Ale skoro zacząłeś to pozwólcie że napiszę swoje zdanie .
Myślę że nie tylko mediom ale i rządowi zależy na tym by nasze społeczeństwo było skłócone bo takim społeczeństwem najłatwiej się rządzi . Polak ma myśleć że motocyklista ma lepiej od puszkarza , rewelacyjnie zarabiająca pielęgniarka wiodąca lepsze życie od niego samego diabli wiedzą dla czego strajkuje , że górnicy do spóły z emerytami go okradają itd. Nasz naród skwapliwie podłapuje te sensacje i bluzgając na siebie na wzajem chętnie skoczył by sobie do oczu ...Tak ma być bo w tedy Polacy zapominają o rosnących cenach , narastającej biedzie . Przepełnieni wzajemną nienawiścią odwracają wzrok od rzeczywistych sprawców swoich problemów ...A jeśli już nie są pełni niechęci do bliźnich to można im jeszcze podsunąć temat zastępczy w postaci trotylu w samolocie , a nuż załapią to przestaną się interesować czymś co chyłkiem i po cichutku przechodzi przez Sejm i ma naprawdę znaczenie dla kraju i obywateli ... <br><hr>marian65<br>
Komentatorzy napisał(a):Felieton nie jest o polityce, w nosie mam kto wygra kolejne wybory i jaki kto zrobi użytek z Tupolewa, to i tak niczego nie zmieni. Kompromitacja Rzepy to był jedynie jaskrawy przykład tego jak działają dziś współczesne media i jak potrafią manipulować odbiorcą. Dziś, aby pozyskać czytelnika, media informacyjne kolorują, manipulują i modyfikują każdy przekaz. Motocykliści w tym przekazie to banda dzikusów, a takie pokazywanie nas szaremu Kowalskiemu zachęca do rozwieszania żyłek między drzewami, spychania z drogi i różnych ulicznych samosądów. Nikt się w redakcjach nie zastanawia nad późniejszymi konsekwencjami...<br><hr>Lovtza<br>
Komentatorzy napisaÅ‚(a):Lovtza: PiszÄ…c o „kompromitacji Rzepy” w kontekÅ›cie artykuÅ‚u o trotylu zahaczasz wÅ‚aÅ›nie o politykÄ™. W tym artykule piszesz wielokrotnie, że nie stajesz po niczyjej stronie, bo CiÄ™ "tam nie byÅ‚o i nie wiesz jak jest", a w sprawie Rzepy/trotylu nie sprawia Ci żadnego problemu zajÄ™cie stanowiska (że autor to maÅ‚pa z granatem, że manipuluje, że kompromitacja). Normalnie by mnie to nie obeszÅ‚o, ale to ciekawa ironie w kontekÅ›cie tego o czym piszesz w artykule. A tak, można powiedzieć, że posÅ‚ugujesz siÄ™ niepowiÄ…zanym SmoleÅ„skiem, żeby wzbudzić emocje, bo to noÅ›ny temat.

Na usunięciu wszelkich nawiązań do Tupolewa/trotylu/Smoleńska artykuł by tylko zyskał.<br><hr>ken-wywietrznik<br>
Komentatorzy napisał(a):Smoleńsk nie jest istotny. Masz rację, to jedynie chwytliwy temat, aby zwrócić uwagę na to, o czym piszę w felietonie. Równie dobrze mogłaby być to matka Madzi, czy producenci metanolu sprzedawanego jako alkohol spożywczy. Jeśli stawiasz sensacyjne tezy (jak zrobiła to Rzepa), to powinieneś być gotowy na ich obronę i konfrontację z rzeczywistością. To co się dzieje teraz w tym dzienniku pokazuje że redakcja nie miała kontroli nad tym co wyprodukowała. I tutaj jest sedno sprawy - prasa codziennie stawia karkołomne, bzdurne tezy, psuje życie społeczne, obraża (tutaj odnosiłem się do "publikacji" o motocyklistach) za co nikt jej nie rozlicza i za co nigdy nie ponosi konsekwencji. Bogu dzięki, że Rzepa nacięła się na tym trotylu w Tupolewie, choć jakoś nie sądzę, aby ten przypadek sprawił że publikacje w innych tematach będą bardziej przemyślane, rzetelne i oddające rzeczywistość... <br><hr>Lovtza<br>
Komentatorzy napisał(a):Tyle, że przykład z Rzepą jest o tyle kiepski, że jest dość prawdopodobnym, że była to publikacja przemyślana, rzetelna i oddająca rzeczywistość. Tylko przyszedł prikaz z gabinetu premiera, żeby ją wycofać.

Miałem na myśli, że niepotrzebnie mieszasz politykę w tym artykule podając trotyl jako przykład nierzetelnej, wręcz kłamliwej, publikacji. Niepotrzebnie, bo takich niepolitycznych przykładów jest na pęczki, jak sam zauważyłeś.<br><hr>ken-wywietrznik<br>
Moim zdaniem, biorąc pod uwagę to co wiem (jako wieloletni pasjonat lotnictwa i osoba wychowująca się i od zawsze mieszkająca przy lotnisku) na temat lotnictwa, a także pracy dziennikarskiej w Polsce, a także tego co wszyscy wiemy o poziomie polskiej polityki, prawdopodobieństwo, że publikacja Rzepy jest "przemyślana, rzetelna i oddająca rzeczywistość" oscyluje wokół zera. Gdyby ta publikacja była "przemyślana, rzetelna i oddająca rzeczywistość", właściciel dałby się pokroić za swoich dziennikarzy (zamiast wykopywać ich dyscyplinarnie z pracy), bo odkrywanie afer tego kalibru (gdyby to rzeczywiście była afera) to nie tylko ogromne korzyści płynące z większej sprzedaży (nakład, reklama), ale też prestiż i miejsce w historii. Prikaz z gabinetu premiera? Przestań, w takie rzeczy wierzą jedynie słuchacze radia z Torunia.<br><hr>Lovtza
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 13:04

Powiem tak - artykuł generalnie niezły i w dużej mierze prawdziwy. Ale takie kwiatki cyt.: "...jakim stopniu ofiara sama przyczyniła się do takiego, a nie innego przebiegu zdarzeń, najpierw obrzucając wyzwiskami ludzi na quadach, a potem samodzielnie włażąc pod koła jednego z nich. Zabił quadem? Czy zabiła się włażąc pod quada?" to obrażają inteligencję czytelnika i nienajlepiej świadczą o inteligencji autora. Moim zdaniem autor dał tu doskonały przykład krytykowanego rzekomo przez siebie sposobu dziennikarskiej narracji. Przykład do przemyślenia dla autora: a jakby brzmiała Twoim zdaniem taka fraza: "w jakim stopniu ofiara sama prayczyniła się do takiego przebiegu zdarzeń, najpierw nie oddając pieniędzy a następnie próbując dzwonić na Policję a potem samodzielnie włażąc pod kij baseballowy"? Paranoja<br><hr>Złygmunt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 13:16

Komentatorzy napisał(a):ogólnie nie mam nic do motocyklistów czy kierowców quadów ale to co robią na szlakach to przegięcie , dlaczego turysta na szlaku ma ustępować quadowi czy motocyklowi ?<br><hr>beowulf111<br>
Komentatorzy napisał(a):nie wiem czy musisz ustępować, ale świat się zmienia, narciarze na stokach też są nie chciani i mogą Cie rozjechać, chłopcy grający w gałe na osiedlowym skwerku też są nie chciani, bo drą pyska, młodzieżowe zespoły ćwiczące w piwnicach są poddawane represjom administracji budynków, bo walą w bębny, itp., itd.cieszmy się, że młodzi nie muszą dziś ginąć na wojnie, a skoro nie giną muszą coś porabiać, chyba że chcemy aby wszyscy stali w bramach, klatkach schodowych, skwerkach w parkach i proponowali "co łaska na browara", ale wtedy nie pytaj, dlaczego musisz przechodzić na druga stronę ulicy widząc grupkę z podstawówki <br><hr>j.k<br>
oj chyba nie zrozumiałeś problemu... Quad albo moto na szlaku to tak jak wrotkarz na autostradzie - łamanie przepisów w sposób chamski i bezczelny i jednoczesne zmuszanie wszystkich innych do dostosowania się (bo jaki masz wybór? Rozjechać wrotkarza? Dać się przejechać/zepchnąć do rowy quadowi? - to żaden wybór. Od tego jest prawo. Przykład z młodziezą nietrafiony. Mogę odpowiedzieć: lepiej niech stoją w parku czy bramie niż dają du..y na centralnym tylko co z tego wynika? Nic - głupie gadanie i tyle.<br><hr>Iksiński
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2012, 16:14

Skuterkowi na filmie należy się mandat. I nie ma dyskusji. A jak potraktować kierowcę auta, który pieszej znajdującej się na pasach przejeżdża po paznokciach.<br><hr>ZYGZAK
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/11/2012, 08:45

Ej, no ale przyznacie, ze cos z tymi scigaczami jest na rzeczy. Sam sie za nimi ogladam, lubie ich pomruk... no ale jakos akurat te sprzety lubia byc krecone pod czerwone, o czym daje znac ich zacne wycie :) Wtedy na pewno nie jada wolno :)<br><hr>Urban
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê