Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Motocykliści promują zmniejszanie...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Motocykliści promują zmniejszanie...

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Motocykliści promują zmniejszanie...

Postprzez Åšcigacz » 14/9/2012, 12:26

Dyskusja na temat: Motocykliści promują zmniejszanie korków w Gliwicach
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Motocykliści promują zmniejszanie korków w Gliwicach
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 14/9/2012, 12:26

Motocyklista ma prawo do:

omijania pojazdów stojących w korku, przejeżdżając wolno środkiem
wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wyznaczonych co najmniej dwóch pasach ruchu służących do jazdy w tym samym kierunku na obszarze zabudowanym
najeżdżania kołami na linię pojedynczą
Jest ktoś może w stanie podać gdzie dokładnie w przepisach jest to zawarte? Bo często słyszę, że policja próbuje pisać za to mandaty wykorzystując jakieś dziury w przepisach i wygląda to tak, że wszyscy wiedzą, że można, ale jak się policjant chce przyj**ać to i tak się przyj**ie. Chodzi mi o to żeby w przypadku natrafienia na takiego nadgorliwego osobnika wiedzieć na które przepisy się powołać.<br><hr>matiq121
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 14/9/2012, 12:41

"■wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wyznaczonych co najmniej dwóch pasach ruchu sÅ‚użących do jazdy w tym samym kierunku na obszarze zabudowanym"
W terenie zabudowanym tak mogą wyprzedzać i samochody.
<br><hr>asceta
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/9/2012, 15:02

Komentatorzy napisał(a):Motocyklista ma prawo do:

omijania pojazdów stojących w korku, przejeżdżając wolno środkiem
wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wyznaczonych co najmniej dwóch pasach ruchu służących do jazdy w tym samym kierunku na obszarze zabudowanym
najeżdżania kołami na linię pojedynczą
Jest ktoś może w stanie podać gdzie dokładnie w przepisach jest to zawarte? Bo często słyszę, że policja próbuje pisać za to mandaty wykorzystując jakieś dziury w przepisach i wygląda to tak, że wszyscy wiedzą, że można, ale jak się policjant chce przyj**ać to i tak się przyj**ie. Chodzi mi o to żeby w przypadku natrafienia na takiego nadgorliwego osobnika wiedzieć na które przepisy się powołać.<br><hr>matiq121<br>
Nie ma takiego przepisu. Ciekawe czym poprata jest interpretacja.<br><hr>zoltanek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/9/2012, 23:24

Komentatorzy napisał(a):Motocyklista ma prawo do:

omijania pojazdów stojących w korku, przejeżdżając wolno środkiem
wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wyznaczonych co najmniej dwóch pasach ruchu służących do jazdy w tym samym kierunku na obszarze zabudowanym
najeżdżania kołami na linię pojedynczą
Jest ktoś może w stanie podać gdzie dokładnie w przepisach jest to zawarte? Bo często słyszę, że policja próbuje pisać za to mandaty wykorzystując jakieś dziury w przepisach i wygląda to tak, że wszyscy wiedzą, że można, ale jak się policjant chce przyj**ać to i tak się przyj**ie. Chodzi mi o to żeby w przypadku natrafienia na takiego nadgorliwego osobnika wiedzieć na które przepisy się powołać.<br><hr>matiq121<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie ma takiego przepisu. Ciekawe czym poprata jest interpretacja.<br><hr>zoltanek<br>
sam sobie odpowiedziałeś, nie ma przepisu, nie jest zakazane, więc jest dozwolone<br><hr>hough
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez test1uci » 14/9/2012, 23:29

Jest przepis że można wyprzedzać z prawej przy dwóch i więcej pasów w jedną strone w terenie zabudowanym, a przy trzech i więcej poza terenem zabudowanym, ale myślałem, że chodzi o pasy. Ktoś jedzie lewym, a ja go wyprzedzam prawym. To nie znaczy chyba, że jak ktoś jest na prawym to ja się przeciskam między samochodem a krawężnikiem. W chwili obecnej takie coś mogą robić chyba tylko rowerzyści w świetle nowych przepisów.
Avatar użytkownika
test1uci
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12/5/2011, 08:46

Postprzez Komentatorzy » 16/9/2012, 19:47

Jestem motocyklistą ale i instruktorem ale argumenty których używacie niestety są sprzeczne z literą prawa, jestem za taką akcją ale najpierw trzeba zmienić przepisy, po pierwsze definicje "pas ruchu" według ustawy to wyznaczony obszar jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych (zapomniano w tej definicji o nas jako motocyklistach), najeżdzanie na linie ciągłą ? ok nie można jej przekraczać, ale nie można też jechać po liniach, argumenty które podajecie dla "kierujących" (def. kierujący to osoba która kieruje pojazdem) czyli i motocyklista dotyczą wszystkich a nie tylko kierowców samochodów więc jak można to podawać jako argument. Proponuje zacznimy zmieniać przepisy i wywierać presje na ustawodawcę, ok popieram akcję ale nie podawajcie argumentów które można obalić otwierając pierwszych 10 stron kodeksu.<br><hr>tomasz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/9/2012, 08:10

hieh... zetelnośc portalu sama to powinna wyeksponować, a nie wklejać bez przemyślenia treść e-maila. <br><hr>frd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê