Zobacz wątek - <i>[skutery]</i> Zipp Quantum
NAS Analytics TAG

[skutery] Zipp Quantum

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 1/5/2009, 09:30

Komentatorzy napisał(a):Mam Quamtuma GT5 i jest to super skuter , działa wszystko bez zastrzeżeń ... jedyny problem jaki miałem to cewka mi się spaliła . Mam go już prawie dwa latka i naprawdę polecam duży wygodny no i nawet szybki jak się go rozblokuje :D<br><hr>Mati0000<br>
Ja mam go dopiero 2 miesiące ale też jestem bardzo zadowolony. Po wyregulowaniu działa bez zastrzeżeń. Wcześniej miałem Aprilie z 98 r. Tyle co ja na naprawy na nią wydałem to miałbym nowy skuter. Nie raz go pchałem. Często nie chciał odpalić i nikt nie potrafił go naprawić. Nie polecam kupowania używanego skutera. Nawet jeżeli jest porządnej firmy. Trzeba się znać żeby dobrze kupić używany. Lepiej wychodzi dołożyć trochę i kupić nowy. Zaoszczędzi się na naprawach i taniej to wyjdzie. <br><hr>tom979
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 2/5/2009, 06:35

Komentatorzy napisał(a):słyszałem że warto zmienić w nim cewkę zapłonową. Czy ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć.<br><hr>miś<br>
Komentatorzy napisał(a):slyszales pewnie o starszej produkcji ;) rzeczywiscie cewka byla zawodna z powodu zlego dostosowania do klimatu.. poprostu u nas jest wieksza wilgotnosc i cewka na tym cierpiala.. w tym momencie quantum wysylany jest do polski w postaci niepelnej a czesci takie jak cewka sa montowane u nas wiec raczej niemasz sie czego bac :)<br><hr>proch<br>
mam zippa który co 50 km gaśnie ponieaż świeca traci iskre po wymianie jest wszystko w porządku .Czy ktoś miał tem problem co ja z góry pozdrowienia<br><hr>paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 4/5/2009, 21:23

co trzeba zrobić zeby w quantumie były wyłączone swiatła jak silnik pracuje? czy w serwisie to zrobią? i za ile?<br><hr>eras
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/5/2009, 07:41

co do zipp to ja juz nie wiem bo kazdy mowi cos innego mialam go kupowac ale sie boje sasiadka kupila tydzien temu i juz jej sie psuje w dodatku pali 4 litry nawet nie wiem czy dwusuwy sa lepsze od czterosuwow no nie wiem tego nie znam sie <br><hr>wxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/5/2009, 08:10

Komentatorzy napisał(a):co do zipp to ja juz nie wiem bo kazdy mowi cos innego mialam go kupowac ale sie boje sasiadka kupila tydzien temu i juz jej sie psuje w dodatku pali 4 litry nawet nie wiem czy dwusuwy sa lepsze od czterosuwow no nie wiem tego nie znam sie <br><hr>wxx<br>
Jak się psuje to przecież jest gwarancja. Muszą naprawić.
Jak się jeździ spokojnie do 50 km/h to nie może palić 4 litry. Pewnie jest źle wyregulowany. Mój po regulacji pali 2,6 litra.
Dwusuwy są trochę głośniejsze i trochę więcej palą. Ale za to mają większą moc i łatwiej jest stuningować, że będą miały jeszcze większą moc.
Nie kupiłbym czterosówa. Są mułowate. Natomiast wśród nowych dwusuwów tanich to jest bardzo mały wybór. Nie wiem czemu ale większość Chińskich to są czterosuwy. Wśród tego co masz do wyboru to Quantum jest chyba najlepszym rozwiązaniem. <br><hr>tom979
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez mati1-1991 » 6/5/2009, 17:55

Elo mam pytanie czy jak mi wali powietrze w okolicy cylindra to jest to normalne czy uszczelka do wymiany?
mati1-1991
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/6/2008, 19:43

Postprzez Komentatorzy » 6/5/2009, 19:29

Komentatorzy napisał(a):Elo mam pytanie czy jak mi wali powietrze w okolicy cylindra to jest to normalne czy uszczelka do wymiany?<br><hr>mati1-1991<br>
Jezeli masz chlodzenie powietrzem to sie nie martw, bo to normalne, cylek jest obudowany plastikiem i ma dziure od spodu zeby mogla zachodzic wymiana powietrza i przez to chlodzenie cylindra.<br><hr>Omen
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2009, 16:08

Komentatorzy napisał(a):widze ze duzo osob narzeka na przerywanie silnika, i zalewanie swiecy.mianowicie ten silnik jest bardzo wrazliwy na paliwo jakie mu sie leje bo tak jakby "wyodrebia" on z paliwa to co tym paliwem nie jest.mialem ten sam problem i po wilogodzinnej mozolnej pracy, zlalem paliwo i wlalem lepszego(renomowanej stacji, drozszego) i problem zniknal nawet na swiecy ktora zalewalo.od tej pory tankuje tylko dobre paliwo i nie mam z tym problemu. natomiast mam do was forumowiczow pytanie : po przekreceniu kluczyka na zaplon zaczyna mi spod licznika pykac, jakby byl kierunek wlaczony, albo awaryjne. taki to jest odglos.a nic sie nie swieci, ani kierunek nie miga,ani awaryjne. czy silnik wylaczony czy wlaczony jak jest przekrecony kluczyk na zaplon cyka non stop. prosze o pomoc<br><hr>korzonek18<br>
ja mam to samo jak umyje skuter , pyka, pyka ale jak przeschnie to pykanie znika .<br><hr>q07
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2009, 16:45

mam pytanko- gdzie w quantumie są blokady (mam 2t)? prosze o szybką odpowiedź. z góry dzięki<br><hr>Rusek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez mateo94 » 7/5/2009, 18:15

Komentatorzy napisał(a):co trzeba zrobić zeby w quantumie były wyłączone swiatła jak silnik pracuje? czy w serwisie to zrobią? i za ile?<br><hr>eras

trzeba wyjac przelacznik swiatel i przelozyc kabelki, ale nie jestem pewien czy nie trzeba tez przlozyc kabelkow przy swiatlach, w kostce ja sobie ustawilem na pozycyjne i krotkie ale szukam juz przelacznika na 4, zebym mogl miec krotkie dlugie wcale i pozycyjne:Dale nie myslalem ze taka roznica jest w obrotach jak jest ustawione na dlugie albo wylaczone;)
mateo94
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/4/2009, 19:41

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2009, 20:32

Brakło mi paliwa, nalałem paliwa w domu a skuter niechce odpalić. A jak dam dawke paliwa na tłoka to się tylko na chwile odezwie i zgasinie.Pomocy co mam z tym zrobić?
<br><hr>Paweł
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/5/2009, 20:22

Komentatorzy napisał(a):Brakło mi paliwa, nalałem paliwa w domu a skuter niechce odpalić. A jak dam dawke paliwa na tłoka to się tylko na chwile odezwie i zgasinie.Pomocy co mam z tym zrobić?
<br><hr>Paweł<br>
wiesz raz mi się paliwo skończyło i też zatankowałem w domku tyle ze jak mi się skończyło to napchało cały gaźnik oleju, w domu odkręciłem spust z komory pływakowej olej wyciekł i uruchomiłem<br><hr>elvis
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/5/2009, 19:31

Komentatorzy napisał(a):Witam jak odkręcic wariator w Zipp Quantum dodam ze nie posiadam zadnej blokady i dlatego chciałbym sie dowiedziec czy nie macie jakis patentów do odkrecenia wario. Ps. da sie odkrecic pnęumatykiem i czy nic sie nie stanie z gwintem?? Pozdrawiam<br><hr>Iwan166<br>
Komentatorzy napisał(a):poco ci pneumatyk najlepiej opasac wario paskiem klinowym i klucz16 ozckowy i gotowe<br><hr>marcin19<br>
Komentatorzy napisał(a): paskiem klinowym skutera ? nie jestem pewnie czy to sie uda poniewaz to pierwsze odkręcenie wariatora i jest mocno zarecony<br><hr>Iwan166<br>
Mam dobry patent na odkręcenie wariatora w quantumie:D. Jak zdejmiecie osłone i widzicie juz wariator to tam za nim jest zębatja i takie coś co kręci sie razem z wariatorem. To coż ma takie rowki. wystarczy włożyc tam jakiś gwóźdź i zaprzeć o takę śrubke która jest na górze i można spokojnie kręcić<br><hr>mati1-1991
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/5/2009, 20:14

Komentatorzy napisał(a):mam pytanko- gdzie w quantumie są blokady (mam 2t)? prosze o szybką odpowiedź. z góry dzięki<br><hr>Rusek<br>
bloikada jest jedna - moduł. znajduje sie on pod schowkiem po prawej stronie. Pozatym warto wyciąć ten zawirowywazc z wydechu i zmienić rolki na 6,4g<br><hr>mati1-1991
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/5/2009, 21:20

Komentatorzy napisał(a):mam pytanko- gdzie w quantumie są blokady (mam 2t)? prosze o szybką odpowiedź. z góry dzięki<br><hr>Rusek<br>
Komentatorzy napisał(a):bloikada jest jedna - moduł. znajduje sie on pod schowkiem po prawej stronie. Pozatym warto wyciąć ten zawirowywazc z wydechu i zmienić rolki na 6,4g<br><hr>mati1-1991<br>
a jakie są wymiary rolek w quantumie?<br><hr>elvis
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Iwan166 » 9/5/2009, 22:05

Witam
załozyłem Multiwara 2000 skuter dotychczas jechał 60-65 a teraz jego predkosc wynosi 65-75 ale zeby osiągnąc 75 to musi byc prosta droga lub lekka górka a skuter pracuje cały czas na wysokich obrotach a moje pytanie związane jest z rolkami a dokładniej na jakie je zmienic?? cieższe czy lżejsze. Chodzi mi o to zeby skuter osiągał mniejsze obroty i wiekszą predkosc bo teleze wariatora sie stykają ale po długim czasie
Pozdrawiam Iwan
Iwan166
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30/9/2008, 20:17

Postprzez Komentatorzy » 10/5/2009, 15:57

Komentatorzy napisał(a):Witam załozyłem Multiwara 2000 skuter dotychczas jechał 60-65 a teraz jego predkosc wynosi 65-75 ale zeby osiągnąc 75 to musi byc prosta droga lub lekka górka a skuter pracuje cały czas na wysokich obrotach a moje pytanie związane jest z rolkami a dokładniej na jakie je zmienic?? cieższe czy lżejsze. Chodzi mi o to zeby skuter osiągał mniejsze obroty i wiekszą predkosc bo teleze wariatora sie stykają ale po długim czasie Pozdrawiam Iwan<br><hr>Iwan166<br>
trzeba wsadzic ciezsze. i bedzie gitara. a swoja droga polecam POLINI Super Speed Kit, wlasnie go zalozylem i jestem narpawde mile zaskoczony, moj quantum jezdzil 65 a teraz jezdzi ponad 75 przy bardzo rownym przyspieszeniu. Super!<br><hr>Omen
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Iwan166 » 11/5/2009, 17:21

Komentatorzy napisał(a):
Komentatorzy napisał(a):Witam załozyłem Multiwara 2000 skuter dotychczas jechał 60-65 a teraz jego predkosc wynosi 65-75 ale zeby osiągnąc 75 to musi byc prosta droga lub lekka górka a skuter pracuje cały czas na wysokich obrotach a moje pytanie związane jest z rolkami a dokładniej na jakie je zmienic?? cieższe czy lżejsze. Chodzi mi o to zeby skuter osiągał mniejsze obroty i wiekszą predkosc bo teleze wariatora sie stykają ale po długim czasie Pozdrawiam Iwan<br><hr>Iwan166<br>
trzeba wsadzic ciezsze. i bedzie gitara. a swoja droga polecam POLINI Super Speed Kit, wlasnie go zalozylem i jestem narpawde mile zaskoczony, moj quantum jezdzil 65 a teraz jezdzi ponad 75 przy bardzo rownym przyspieszeniu. Super!<br><hr>Omen
a na jakie mam zmienic tak mniej wiecej bo obecnie posiadam 7g rolki
Iwan166
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 30/9/2008, 20:17

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2009, 11:03

Komentatorzy napisał(a):Witam załozyłem Multiwara 2000 skuter dotychczas jechał 60-65 a teraz jego predkosc wynosi 65-75 ale zeby osiągnąc 75 to musi byc prosta droga lub lekka górka a skuter pracuje cały czas na wysokich obrotach a moje pytanie związane jest z rolkami a dokładniej na jakie je zmienic?? cieższe czy lżejsze. Chodzi mi o to zeby skuter osiągał mniejsze obroty i wiekszą predkosc bo teleze wariatora sie stykają ale po długim czasie Pozdrawiam Iwan<br><hr>Iwan166<br>
Chyba Cię bańka boli. Łomen ma racje, rolki dużo dadzą! <br><hr>łośiu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/5/2009, 11:03

Komentatorzy napisał(a):Witam załozyłem Multiwara 2000 skuter dotychczas jechał 60-65 a teraz jego predkosc wynosi 65-75 ale zeby osiągnąc 75 to musi byc prosta droga lub lekka górka a skuter pracuje cały czas na wysokich obrotach a moje pytanie związane jest z rolkami a dokładniej na jakie je zmienic?? cieższe czy lżejsze. Chodzi mi o to zeby skuter osiągał mniejsze obroty i wiekszą predkosc bo teleze wariatora sie stykają ale po długim czasie Pozdrawiam Iwan<br><hr>Iwan166<br>
Chyba Cię bańka boli. Łomen ma racje, rolki dużo dadzą! <br><hr>łośiu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr