Zobacz wÄ…tek - <i>[biblioteka]</i> Na gumie pod prÄ…d
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Na gumie pod prÄ…d

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Na gumie pod prÄ…d

Postprzez Åšcigacz » 30/10/2008, 22:39

Dyskusja na temat: Na gumie pod prÄ…d
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Na gumie pod prÄ…d
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 30/10/2008, 22:39

Tak jak już pisałem wcześniej wiele filmów testowych na Ścigacz.pl - wykonywanych z resztą przez autorów tejże strony - pokazuje łamanie prawa i w sumie brawurową jazdę, więc z jednej strony artykuł super, bo daje do myślenia a z drugiej strony skoro Oni mogą w mieście dać po garach, to czemu ja nie moge ? Wg. mnie wszystkie testy powinny być na zamkniętych drogach, torach..
A wracając do tematu : Osobiście śmigam litrem, i cholernie ciężko sportem jest jechać 50 km/h. 70-80 km/h jest w miarę optymalne w mieście. Miałem okazję jeździć z "czubkiem" wyprzedzającego slalomem - raz prawą i raz lewą stroną. Powiem szczerze, że kolega już ze mną nie jeździ a tydzień póżniej z własnej głupoty pozbył się przednich plastików. Na trasie czasami daje jak czubek przy długich prostych, ale jakoś wolę akcje typu Tor Poznań, niestety za mało jest takich miejsc, w których można się wyżyć, wydać ostatnie 60 zł z portfela i z satysfakcją wrócić do domu.
<br><hr>W
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 30/10/2008, 22:40

ble ble ble ... żadnych konkretów i wyjaśnień , następne moralizatorstwo.<br><hr>dyzio
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2008, 22:51

bzdety i nic więcej jesteśmy purytańskim społeczeństwem w którym każdy kto się wychyla musi zostać obcięty i to najlepiej w świetle prawa. Z tego co pamiętam to wtym kraju jazda każdym pojazdem jest dobrowolna i kazdy ponosi własne ryzyko , moim zdaniem a mam 38 lat i jeżdże zarówno motorem jak samochodem od prawie 20 lat największym zagrozeniem na jezdni są trzęsące się zakierownicami samochodów ofiary losu dla których zatrzymanie samochodu na stopie czy na czerwonym jest zbyt trudne, powiedzcie sami czy wg was jest możliwa jazda motocyklem po pijaku nie a samochodem tak , konkluzja motocyklistów jest w tym kraju bardzo mało są to ludzie bardzo sprawni fizycnie z reguły tak jak u mnie motocykl jest zabawką którą jeżdże dla przyjemności i to wszystko wtym kraju ludzi zawistnych wszystkich boli LUDZIE BIERZCIE SIĘ ZA PIJAKÓW A NIE MOTOCYKLISTÓW.<br><hr>sarson
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2008, 23:14

Komentatorzy napisał(a):bzdety i nic więcej jesteśmy purytańskim społeczeństwem w którym każdy kto się wychyla musi zostać obcięty i to najlepiej w świetle prawa. Z tego co pamiętam to wtym kraju jazda każdym pojazdem jest dobrowolna i kazdy ponosi własne ryzyko , moim zdaniem a mam 38 lat i jeżdże zarówno motorem jak samochodem od prawie 20 lat największym zagrozeniem na jezdni są trzęsące się zakierownicami samochodów ofiary losu dla których zatrzymanie samochodu na stopie czy na czerwonym jest zbyt trudne, powiedzcie sami czy wg was jest możliwa jazda motocyklem po pijaku nie a samochodem tak , konkluzja motocyklistów jest w tym kraju bardzo mało są to ludzie bardzo sprawni fizycnie z reguły tak jak u mnie motocykl jest zabawką którą jeżdże dla przyjemności i to wszystko wtym kraju ludzi zawistnych wszystkich boli LUDZIE BIERZCIE SIĘ ZA PIJAKÓW A NIE MOTOCYKLISTÓW.<br><hr>sarson<br>
Ale wiesz co :) dziękuję bogu, że mieszkam w takim kraju jak polska - a nie w UK - państwie policyjnym...<br><hr>Szpecjalist
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2008, 23:32

brawura mlodych motocyklistow... no przepraszam bardzo ale czy tylko mlodzi powoduja wypadki ??? ogolnie artykul glupi i oderwany calkowicie od realiow tak jak ograniczenia predkosci na polskich drogach.
Szkoda tylko ze ktos nie pomysli najpierw o zadbaniu o stan polskich drog, mam prawo chyba oczekiwac ze za forse ktora panstwo kradnie ode mnie mozna sprawic zeby wyjazd na droge byl przyjemnoscia a nie karkolomnym slalomem miedzy dziurami...
Nie rozumiem tylko po co na scigacz.pl takie artykuly ? tendencyjne to, a poza tym podejrzewam ze ten policyjny ekspert nigdy nawet nie posadzil dupy na motocyklu...
Ogolnie zostawcie takie artykuly, takim mediom jak tvn, tv trwam, pudelek.pl, jamniczek.pl itp bo tam jest miejsce na taki szajs<br><hr>xxxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 00:19

a le grozi misiaczkowi co jedziee 5 km lewym pasem i nie zjeżdza nie tylko motocyklom?<br><hr>peko
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 01:44

Komentatorzy napisał(a):a le grozi misiaczkowi co jedziee 5 km lewym pasem i nie zjeżdza nie tylko motocyklom?<br><hr>peko<br>
pisemne pouczenie od komendanta a potem flaszka godzine przed końcem służby ;)<br><hr>w
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 02:26

Rany czy tylko motocykliści przekraczają prędkość? To kompletna bzdura. Prakktycznie wszyscy moi znajomi prowadzący samochód chwalą się jak to łamią przepisy omijając fotoradary i funkcionariuszy policji. Zaś ja od 2 lat na motorze chyba z 3 razy przekroczyłem dozwoloną prędkość. To poprostu bzdura. Wiadomo że zawsze widać brawurę motocyklistów, bo zawsze widać mniejszość. Zaś tego iż 80% kierowców samochodów przekracza prędkość to jakoś nikt nie zaułważa.<br><hr>krzychos7
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 03:10

Na nic konkretnego ten policjan nie odpowiada jak zawsze wszystko jest wyogolnione problem jest z infrastruktura a nie z kierowcami bo przeciez ciezko jezdzic nawet normalnie komfortowo po tak chorym systemie drog jaki mamy w naszym kraju np przy normalnej jezdzie ( nie przekraczajac nawet 50km) podczas wyjazdu z domu jestem w stanie nabic tyle pkt zeby stracic prawko a nie stwarzam zagrozenia poprostu na tej drodze nic nie jest przemyslane wogole nie spelnia to swojej roli. Powinni karac ludzi co to wymyslaja a nie tych co ich uzywaja<br><hr>OBYWATEL
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 06:39

Oj dajcie spokoj kazdy łamie przepisy w dużym lyb małym stopniu. Ostatnio sam przypadek miałem jadąć z miasta A do miasta B za autami natrafiłem na pana, który jaja sobie robił wiek ja wiem na oko 50 - max 60 lat. Jadach ulicą 2 pasmową jechał z przepisami predkość itp, ale jeśli ktoś chciał go wyprzedzić dodawał gazu tak że osoba ze słabszym silnikiem a aucie lub motocyklu nie mogła go wyprzedzić z Lewej strony, zrobił się mały korek , gdyż jeśli nikt nie wyprzedzał dziadka jechał ten przykładowo 70 km/h jeśli ktos chcial wyprzedzić dziadka ten dodawał gazu i to co najmniej idiostycznie wyglądało, jeśli ktoś chciał go wyprzedzić . Sam za pierwszym razem dodałem standardowo lekko gazu chcąc go wyprzedzić a ten też po gazie, to niewytrzymałem i za 2 podejście pokazałem by nie fikał i oczywiście go wyprzedziłem, ale dziadek ostro gazował łącznie z tym ze wpychał mi się z lewego pasu na prawys pychając mnie na pas następny prowadzący pojazdy w drugą stronę. Gdybym miał więcej czasu seryjnie bym zatrzymal dziadka na tej drodze i chyba mu coś zrobił . I co niby tutaj są winni sami motocykliści ?<br><hr>Majek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 08:56

Dobrze, wszystko pieknie i ładnie. Może trochę zejdę z tematu ale nie daleko: Wyczyn dwóch Porshe na A4, jeden miał 230 km/h, drugi 250 km/h. Policja się chwali że dopadła ich Vectrą po kilkukilometrowym pościgu. Skoro jeden z tych przestępców drogowych zasówał 230 km/h, to z jaką prędkością jechała policyjna Vectra żeby go dogonić???? Pojazd nieoznakowany, przez innych uczestników ruchu traktowany jak normalne auto. Taka sama sytuacja ma się di ścigania motocykli, tylko co jest większym zagrożeniem, ważący 200 kg motocykl, czy 2 tony auto pędzące jak pocisk? Zapraszam do przemyśleń.<br><hr>MotocyklistaVT1100
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 10:09

Motocykl daje możliwości o jakich nie śni się samochodziarzom,chociażby przyspieszenie na starcie które sprawia wrażenie szalonej szybkości wyprzedzanym lub odsadzonym z mety kierowcom aut.Kaskaderzy w śród nas też się zdarzają to fakt,ale doświadczony motocyklista przestrzega innego kodeksu drogowego który karze mu jechać z wykorzystaniem maksimum swoich umiejętności i możliwości motocykla ale tak,żeby było dobrze tzn.by nic złego się nie stało.Każdy z nas ma świadomość jak się może skończyć kraksa na drodze.Problem leży w spychaniu winy przez policię za wypadki na drodze tylko na kierowców.Dlaczego nie mówi się o polskich drogach zapchanych do granic możliwości gdzie może zawieźć pojazd jak i kierowca.Dlaczego nie mówi się że zginąłmaria motocyklista katapultowany na garbie zniszczonej drogi,ani o tym,że samochodziarz zajechał motocykliście drogę wymijając w ostatniej chwili zauważoną wyrwę w drodze.Co do kultury samochodziarzy wobec jednośladów jest znana i nie chcę się wypowiadać.LUDZIE nie dajmy się zwariować i nie ograniczajmy tej odrobiny wolności jaką mają niektórzy z nas jadąc na moto.To nie oni są prawdziwym zagrożeniem na drodze,to oni są najbardziej zagrożeni na drodze!!!<br><hr>marian
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 11:52

Mówiąc o zmianie w przepisach mówi sie jedynie o podwyższeniu wieku do 24 lat. Należy pamiętac że dotyczy to jedynie tych osob które nie posiadały wcześniej uprawnień na jednoślady. Wystarczy w wieku 18 lat zrobic prawko A2 wg nowych nieobowiązujących jeszcze przepisów, aby później w wieku 20 lat zrobic kat A (bez ograniczeń). Chodzi w tych zmianach przede wszystkim o to, aby stopniowac nabywanie umiejętności w tym zakresie. Jak to jest dzisiaj? Robimy prawko na popierdółce 125 lub 250 cm, a później wsiadamy na 100 KM i mocniejsze maszyny. Jedno do drugiego ma się ni jak. Jesli robi to osoba dojrzała emocjonalnie to pół biedy, jeśli smarkacz który myśli że już wszystko wie i umie, to kończy to się tragicznie. Wiek 24 lata wynika z masakrycznych statystyk i coś w tym jest. Oczywiście nie można uogólniac, napewno są też dojrzali emocjonalnie 20 latkowie. Ale przepisy należy tworzyc dla ogółu a nie wyjątków.<br><hr>kolo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 11:54

Cytat:
"przeważnie trzymam się lewej strony pasa ruchu z uwagi na liczne dziur"
No to pogratulować znajomości przepisów KD
Takie zawalidrogi w puszkach jadące bezsensownie środkiem drogi powodują całe zagrożenie - jak nie można mijać z lewej bo z naprzeciwka jadą identyczne ... to mijam ich z prawej - co mi pozostało.
<br><hr>Marian77o
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez andy7 » 31/10/2008, 11:59

Uwielbiam moralizowanie o stanie drog w stosunku do predkosci ktorymi poruszaja sie pojazdy w ruchu publicznym.

W/g Polakow im gorsza droga tym nalezy jezdzic wiekszy predkoscia - to samo tyczy sie natezenia ruchu o roznych typach pojazdow ktore bora w nim udzial nie wspomne.

Chcialbym wsadzic tych najwiekszych krzykaczy na inne pojazdy zarowno wieksze jak i mniejsze i zobaczyc co po przejechaniu jednego dnia by mowili. Ruch publiczny jest dla wszystkich od roweru do ciezkich transportow. kazdy ma prawo brac w nim udzial ( jezeli ma odp. uprawnienia ). Nalezalo by sie wiec zastanowic jak poruszac sie w nim aby wszyscy dojezdzali do celu a nie miec pojecia egoistyki " dlja mjenja " kak gawarjat naszyje druzja Francuzy.

Polecam przeczytanie artykulu na spokojnie bez netwow, moze zrozumiecie o co chhodzilo wypowiadajacemu sie. A wypadki niestety powoduja osoby mlode, zarowno czy w katamaranach czy na motocyklach ktore z regoly przerastaja ich umiejetnosci.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez kagiva » 31/10/2008, 12:13

senekkorzenna napisał(a):Nowy przepis jest jawna dyskryminacją obywateli którzy ukończyli 18 lat i dla państwa są zdolni aby nosić broń,strzelać do obywateli innych państw ale motocykla to prowadzić nie mogą.

to porównanie podoba mi się najbardziej. I wszystko jasne...
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez simonw » 31/10/2008, 12:59

Z przyczyn niezaleznych - niestety artykuł został podzielony na 3-4 częśći ponieważ z panem Pawłem rozmawialiśmy długo i wywiad zajmuje okolo 10 stron maszynopisu. Poczekajcie z opiniami na pozostałe części, kiedy odpowie on także na inne pytania.

Osobiście uważam, że podział szczególnie w tym miejscu jest nietrafiony - powinien być chociaż po następnym pytaniu.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 14:44

BÅ‚Ä…d w artykule:
Inaczej zachowują się motocykle i skutery zaopatrzone w bardzo sprawne silniki 2T (dwu suwowe), a zupełnie inaczej modele 4T (cztero suwowe) o analogicznej mocy.

Powinno być:
Inaczej zachowują się motocykle i skutery zaopatrzone w bardzo sprawne silniki 2T (dwu suwowe), a zupełnie inaczej modele 4T (cztero suwowe) o analogicznej pojemności.<br><hr>Tomy M.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 14:52

Komentatorzy napisał(a):Błąd w artykule:
Inaczej zachowują się motocykle i skutery zaopatrzone w bardzo sprawne silniki 2T (dwu suwowe), a zupełnie inaczej modele 4T (cztero suwowe) o analogicznej mocy.

Powinno być:
Inaczej zachowują się motocykle i skutery zaopatrzone w bardzo sprawne silniki 2T (dwu suwowe), a zupełnie inaczej modele 4T (cztero suwowe) o analogicznej pojemności.<br><hr>Tomy M.<br>
Chodzilo mi o moc. Jednakowoż wysilone 2T 125 czy 250 maja moc taka jak 500tki. Dla porownania 125 w 2T wysilona robi 40 KM co jest niewiele mniejszym wynikiem od CB500. Oczywiscie wiekszosc 125 ma jednak cos kolo 30 KM a 250 kolo 50.
Troszke niefortunnie ubrałem to w słowa, a korekta nie zwróciła uwagi, zapewne wiedząc jaki był zamysł autora.

Oficjalnie przepraszam<br><hr>Simon-W
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê