Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Blisko 700 praw jazdy zatrzymanych za...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Blisko 700 praw jazdy zatrzymanych za...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 15:49

Komentatorzy napisał(a):Swego czasu bylem mocno zly na ta ustawe... ale tak sobie potem pomyslalem, jak ktos przekracza o 50km/h to to juz w zasadzie jest dosc niebezpieczne. Fakt, sam nie jezdrze zgodnie z prawem, ale predkosc przekraczam o 10/20... czasem 30km/h. Jak jade w miescie to nigdy nie jade 50 bo na to nawet dobrego biegu nie da sie dobrac. Jednak 60-70km/h to w miescie jest OK. Jesli ktos po miescie jedzie ponad 100km/h to stwarza naprawde spore zagrozenie dla pieszych i dla innych kierowcow. Nie chcialbym dostac strzala na motorze od kolesia, ktory jedzie 100km/h bo o ile 60 jeszcze masz szanse przezycz, to przy 100 szanse te moooocno spadaja. Wiec w gruncie rzeczy ja jestem zadowolony z nowego prawa.

Szkoda tylko, ze nie weszlo prawo wysokosci mandatow od wysokosci zarobkow... ale co zrobic, rzad sam sobie kuku nie zrobi! :-/<br><hr>asdasdasd<br>
Co prawda to prawda, ale jest jedna poważna wada, są takie drogi gdzie ulica jest z obu stron odgrodzona betonem, żadnych pasów, skrzyżowań, chodników i tam jest teren zabudowany więc możesz jechać 50, a nawet nie zdajesz sobie sprawy że to miasto bo tam nic nie ma, no i do tego są 2 pasy w każdą stronę, przecież to się samo prosi żeby tam jechać minimum 100, w takim wypadku stracisz prawko nawet nie z własnej winy, powinni podwyższać prędkość maksymalną w miastach na drogach po których da się jechać szybciej bo to czasem wstyd jak są 2 pasy i kilometr do najbliższego przejścia dla pieszych czy skrzyżowania.<br><hr>sebsli1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 15:56

Komentatorzy napisał(a):A jak to jest z tym przepisem, w jak wielu przypadkach zabierają prawo jazdy? Jeśli jade w obszarze zabudowanym 110 i mnie złapią, to mogę mieć pewność, że mi zabiorą prawko, czy jednak jest jakas wieksza szansa, że tego nie zrobią?<br><hr>swiezy<br>
Istotne jest jedynie PRZEKROCZENIE prędkości o ponad 50km/h, a na obszarze zabudowanym nie tylko obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h , są przecież odcinki dróg , gdzie prędkość podniesiono do 60,70 80km/h.... Czyli np. na 80-tce , w obszarze zabudowanym, nie zatrzymają Koledze prawka za 110km/h , ale na "standardowym" odcinku drogi ,dopuszczającym poruszanie się 50-tką , za 110km/h zatrzymają prawko na pewno .<br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 16:10

Kiedyś ktoś przez wieś (na drodze dzieci, kury, kaczki itp) piaskowa drogą z kałużami jechał maluchem 60km/h (kiedyś w zabudowanym można było 60km/h) a w maluchu wiadomo luzy tu i tam a hamulce działają jak chcą i było zgodne z przepisami a dziś nowy passat droga super asfalt przyczepność super ABS, ESP itd i trzeba mu zabrać prawko bo jakie to ogromne zagrożenie stwarza jak nagle z górki pojedzie 101km/h. Nikogo nie interesuje że jak zabiorą prawko to często odbiorą możliwość dojazdu do pracy albo wykonywania zawodu i za co żyć? Nagonka na kierowców i tyle!!!<br><hr>FZS 1000
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 16:41

Czy poprawią bezpieczeństwo to zobaczymy, ale na pewno "poprawili" poziom wkur***nia się kierowców na nasz rząd - bezkarnych patałachów... Jakby zdjąć im immunitety na drodze na jeden dzień, założę się, iż przynajmniej połowa straci prawko tego dnia. Nie pozdrawiam .. PRECZ Z IMMUNITETAMI NA DRODZE!<br><hr>MeFi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 16:46

Ja się zastanawiam, czy ograniczenia prędkości mają coś wspólnego z bezpieczeństwem. Jak jadę starym rozklekotanym maluszkiem w deszczowo/śnieżną noc w źle dobranych okularach, przy światłach o mocy małej świeczki, a doświadczenie mam za kółkiem 150km.. No i opony najtańsze i już nieźle zjechane...
A teraz w idealnych warunkach dniem wieloletni doświadczony kierowca nowoczesnym ekstremalnie bezpiecznym autkiem.

Kiedy 50km/h jest bezpieczne? <br><hr>dushek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 18:02

Komentatorzy napisał(a):Kiedyś ktoś przez wieś (na drodze dzieci, kury, kaczki itp) piaskowa drogą z kałużami jechał maluchem 60km/h (kiedyś w zabudowanym można było 60km/h) a w maluchu wiadomo luzy tu i tam a hamulce działają jak chcą i było zgodne z przepisami a dziś nowy passat droga super asfalt przyczepność super ABS, ESP itd i trzeba mu zabrać prawko bo jakie to ogromne zagrożenie stwarza jak nagle z górki pojedzie 101km/h. Nikogo nie interesuje że jak zabiorą prawko to często odbiorą możliwość dojazdu do pracy albo wykonywania zawodu i za co żyć? Nagonka na kierowców i tyle!!!<br><hr>FZS 1000<br>
Wiesz co, mimo wszystko gość w pasku może być większą dupą wołową bez oleju w głowie niż dziadek w maluchu, to nie samochód popełnia błędy i nie samochód zabija, zabija zawsze kierowca, wózek to tylko narzędzie<br><hr>lol
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 19:00

A co sie stanie jak TK orzeknie, że przepis jest niezgodny z Konstytucją? Poszkodowani mogą występować o odszkodowania
Jednak najpierw ktoś musi skierować wniosek do TK o zbadanie tej ustawy.
<br><hr>mimi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 19:16

Komentatorzy napisał(a):Ja się zastanawiam, czy ograniczenia prędkości mają coś wspólnego z bezpieczeństwem. Jak jadę starym rozklekotanym maluszkiem w deszczowo/śnieżną noc w źle dobranych okularach, przy światłach o mocy małej świeczki, a doświadczenie mam za kółkiem 150km.. No i opony najtańsze i już nieźle zjechane...
A teraz w idealnych warunkach dniem wieloletni doświadczony kierowca nowoczesnym ekstremalnie bezpiecznym autkiem.

Kiedy 50km/h jest bezpieczne? <br><hr>dushek<br>
Jak jedzie w warunkach które opisałeś to raczej powoli bo osoby starsze i zle widzase raczej nie sa tak pewne siebie o ile ten rozklekotany maluch na sniegu pojedzie 100 km/h .. a na logike super bezpieczne auta nie sa super bezpieczne dla przechodniów motocyklistów ze o reszcie nie wspomnę...<br><hr>asd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 19:36

Komentatorzy napisał(a):A co sie stanie jak TK orzeknie, że przepis jest niezgodny z Konstytucją? Poszkodowani mogą występować o odszkodowania
Jednak najpierw ktoś musi skierować wniosek do TK o zbadanie tej ustawy.
<br><hr>mimi<br>
Zmian dokonano w kilku ustawach, tak więc niezgodność z konstytucją którego przepisu i z jakiej ustawy Kolega proponuje zakwestionować przed TK ? Moim zdaniem zmiany nie zostały poddane dostatecznej konsultacji społecznej (lub może nawet żadnej ?) , stąd ich skutki społeczne nie zostały dobrze przeanalizowane, ale nie uda się tych zmian w prawie podważyć przed TK. <br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 20:36

przepis niezgodny z konstytucją ,psiarnia rządzi prawko w domu zostawiam niech kunel wypisuje mandat za brak kwitu ,przepis obowiązuje na terenie PL a ja pracuje poza granicami to co jak mi pies prawko rąbnie bo mu sie suszara zacieła na 100 albo zapomniał skasować a ja jechałem 70 to mam zostać w pl i na zasiłek iść prawko ważne na całym świecie nie moge jeżdzić tylko w pl to co dadzą mi czasówke na reszte krajów unii ?ni ...uja woże w pl ksero, kwitów nie dam bo nie wiadomo na jakiego oszołoma z drogówki sie trafi ,czy te debile z rządu nie czytają ilu ludzi narzeka?? ksołtys Komorowski przej....ał wybory między innymi przez to że podpisaL tą ustawe mógłby coś dobrego na koniec zrobić i wysłać ją do TK .*** czy w PL ma nikogo mądrego coby to zaskarżył do TK ?jesteśmy już państwem policyjnym pały mają nieograniczone uprawnienia w gnebieniu driverów nawet za komuny tak żle nie było a było chujowo tak dalej to sie zawijam z PL na stałe do normalnego kraju <br><hr>rozczarowany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 20:37

przepis niezgodny z konstytucją ,psiarnia rządzi prawko w domu zostawiam niech kunel wypisuje mandat za brak kwitu ,przepis obowiązuje na terenie PL a ja pracuje poza granicami to co jak mi pies prawko rąbnie bo mu sie suszara zacieła na 100 albo zapomniał skasować a ja jechałem 70 to mam zostać w pl i na zasiłek iść prawko ważne na całym świecie nie moge jeżdzić tylko w pl to co dadzą mi czasówke na reszte krajów unii ?ni ...uja woże w pl ksero, kwitów nie dam bo nie wiadomo na jakiego oszołoma z drogówki sie trafi ,czy te debile z rządu nie czytają ilu ludzi narzeka?? ksołtys Komorowski przej....ał wybory między innymi przez to że podpisaL tą ustawe mógłby coś dobrego na koniec zrobić i wysłać ją do TK .*** czy w PL ma nikogo mądrego coby to zaskarżył do TK ?jesteśmy już państwem policyjnym pały mają nieograniczone uprawnienia w gnebieniu driverów nawet za komuny tak żle nie było a było chujowo tak dalej to sie zawijam z PL na stałe do normalnego kraju <br><hr>rozczarowany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 21:09

Komentatorzy napisał(a):przepis niezgodny z konstytucją ,psiarnia rządzi prawko w domu zostawiam niech kunel wypisuje mandat za brak kwitu ,przepis obowiązuje na terenie PL a ja pracuje poza granicami to co jak mi pies prawko rąbnie bo mu sie suszara zacieła na 100 albo zapomniał skasować a ja jechałem 70 to mam zostać w pl i na zasiłek iść prawko ważne na całym świecie nie moge jeżdzić tylko w pl to co dadzą mi czasówke na reszte krajów unii ?ni ...uja woże w pl ksero, kwitów nie dam bo nie wiadomo na jakiego oszołoma z drogówki sie trafi ,czy te debile z rządu nie czytają ilu ludzi narzeka?? ksołtys Komorowski przej....ał wybory między innymi przez to że podpisaL tą ustawe mógłby coś dobrego na koniec zrobić i wysłać ją do TK .*** czy w PL ma nikogo mądrego coby to zaskarżył do TK ?jesteśmy już państwem policyjnym pały mają nieograniczone uprawnienia w gnebieniu driverów nawet za komuny tak żle nie było a było chujowo tak dalej to sie zawijam z PL na stałe do normalnego kraju <br><hr>rozczarowany<br>
bzdury.
Jak na Słowacji przekroczysz prędkość i nie płacisz na miejscu to gdzie masz prawko ? <br><hr>jaiona
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 22:30

Jezeli nie bedzie wyjscia to będę głosował na PIS ale już nigdy na te Sk... Zapasione Swinie z PO. Ku... nas zniewolili. A pierd... ze to dla naszego dobra to jedna wielka sciema.<br><hr>Adam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 22:30

Jezeli nie bedzie wyjscia to będę głosował na PIS ale już nigdy na te Sk... Zapasione Swinie z PO. Ku... nas zniewolili. A pierd... ze to dla naszego dobra to jedna wielka sciema.<br><hr>Adam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 22:38

Komentatorzy napisał(a):Czy poprawią bezpieczeństwo to zobaczymy, ale na pewno "poprawili" poziom wkur***nia się kierowców na nasz rząd - bezkarnych patałachów... Jakby zdjąć im immunitety na drodze na jeden dzień, założę się, iż przynajmniej połowa straci prawko tego dnia. Nie pozdrawiam .. PRECZ Z IMMUNITETAMI NA DRODZE!<br><hr>MeFi<br>
Immunitet dotyczy prawa wykroczeń i karnego. Prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymuje się w postępowaniu administracyjnym. Więc jeżeli poseł lub ktoś z immunitetem zostanie zatzymany w związku z przekroczeniem opisanym powyżej, również zostanie mu zatrzymane prawo jazdy.<br><hr>policjant RD
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 22:49

Komentatorzy napisał(a):przepis niezgodny z konstytucją ,psiarnia rządzi prawko w domu zostawiam niech kunel wypisuje mandat za brak kwitu ,przepis obowiązuje na terenie PL a ja pracuje poza granicami to co jak mi pies prawko rąbnie bo mu sie suszara zacieła na 100 albo zapomniał skasować a ja jechałem 70 to mam zostać w pl i na zasiłek iść prawko ważne na całym świecie nie moge jeżdzić tylko w pl to co dadzą mi czasówke na reszte krajów unii ?ni ...uja woże w pl ksero, kwitów nie dam bo nie wiadomo na jakiego oszołoma z drogówki sie trafi ,czy te debile z rządu nie czytają ilu ludzi narzeka?? ksołtys Komorowski przej....ał wybory między innymi przez to że podpisaL tą ustawe mógłby coś dobrego na koniec zrobić i wysłać ją do TK .*** czy w PL ma nikogo mądrego coby to zaskarżył do TK ?jesteśmy już państwem policyjnym pały mają nieograniczone uprawnienia w gnebieniu driverów nawet za komuny tak żle nie było a było chujowo tak dalej to sie zawijam z PL na stałe do normalnego kraju <br><hr>rozczarowany<br>
Zapewne w tym normalnym kraju pochwalą i pogłaszczą Cię po główce jak będziesz zapitalał "100ką" po mieście.

Do tej pory gość mógł jechać ile chciał, zapłacić 500 zł i jechać dalej tak samo. Co to jest 500 zł? Dwa tankowania? Śmiech na sali taki mandat jak go wystawiają gościowi jadącemu najnowszym Q7.<br><hr>vertal
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2015, 23:36

Uważam za skrajnie nierozsądne zapier..alać ponad 100/godz między domami, jednakże mamy nie tylko wiejskie i wąskie osiedlowe drogi, np w dużych miastach mamy często arterie o kilku pasach ruchu w jednym kierunku i tu już sprawa wygląda nieco inaczej...zwłaszcza nocą kiedy drogi świecą pustkami. Jakby na problem nie patrzeć wkurza mnie rosnący coraz bardziej zamordyzm. Rząd chcąc poprawić bezpieczeństwo powinien zadbać w pierwszym rzędzie o ilość dróg o normalnej przepustowości, skrzyżowania bezkolizyjne, stan dróg, chodniki, przejścia podziemne i kładki dla pieszych. Tymczasem jest problem-ustawiają znak z ograniczeniem szybkości i policjanta lub strażnika miejskiego z radarem...Myślę że w tej sytuacji warto by władzę przywołać do porządku i zorganizować ,,strajk włoski'' i tym sposobem spowodować komunikacyjny paraliż kraju. Nie jest większym problemem wyjazd z domu np do pracy 30 min. wcześniej i przepisowa jazda, ale jeśli TIRy, dostawcy, kurierzy i autobusy utkną w gigantycznych korkach to władza szybko zmieni nastawienie do ograniczeń i łupienia kierowców. Jeśli do tego policzą straty wynikłe w gospodarce, budżecie i (brak wpływów z mandatów) to raz dwa przepisy zmienią...<br><hr>marian65
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/5/2015, 07:40

Komentatorzy napisał(a):przepis niezgodny z konstytucją ,psiarnia rządzi prawko w domu zostawiam niech kunel wypisuje mandat za brak kwitu ,przepis obowiązuje na terenie PL a ja pracuje poza granicami to co jak mi pies prawko rąbnie bo mu sie suszara zacieła na 100 albo zapomniał skasować a ja jechałem 70 to mam zostać w pl i na zasiłek iść prawko ważne na całym świecie nie moge jeżdzić tylko w pl to co dadzą mi czasówke na reszte krajów unii ?ni ...uja woże w pl ksero, kwitów nie dam bo nie wiadomo na jakiego oszołoma z drogówki sie trafi ,czy te debile z rządu nie czytają ilu ludzi narzeka?? ksołtys Komorowski przej....ał wybory między innymi przez to że podpisaL tą ustawe mógłby coś dobrego na koniec zrobić i wysłać ją do TK .*** czy w PL ma nikogo mądrego coby to zaskarżył do TK ?jesteśmy już państwem policyjnym pały mają nieograniczone uprawnienia w gnebieniu driverów nawet za komuny tak żle nie było a było chujowo tak dalej to sie zawijam z PL na stałe do normalnego kraju <br><hr>rozczarowany<br>
Przypomnę Koledze o nowym przepisie . Otóż teraz, jak policjant stwierdzi np. brak prawka lub jego zatrzymanie to WZYWA HOLOWNIK według własnego uznania, nawet jak zapłacisz mandat. Dojdzie więc jeszcze opłata za holowanie i parkowanie pojazdu. W mojej opinii to korupcjogenny przepis i kolejny sposób na wyrwanie kasy dla swoich. Draństwo...<br><hr>leszek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/5/2015, 07:47

Do budy burki z tymi swoimi komentarzami. Jeździć zgodnie z przepisami i nie pienic mi się tu. Amen<br><hr>king
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/5/2015, 07:54

Komentatorzy napisał(a):Do budy burki z tymi swoimi komentarzami. Jeździć zgodnie z przepisami i nie pienic mi się tu. Amen<br><hr>king<br>
Sam jesteś burek łańcuchowy a tu wypowiadają się niezależne wilki.<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê