Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Bezpieczeństwo polskich motocyklistów...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Bezpieczeństwo polskich motocyklistów...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Bezpieczeństwo polskich motocyklistów...

Postprzez Åšcigacz » 17/2/2015, 14:46

Dyskusja na temat: Bezpieczeństwo polskich motocyklistów w 2014 - raport
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Bezpieczeństwo polskich motocyklistów w 2014 - raport
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 14:46

Niezła mielonka na fotach...:/ Ale poprawa statystyk cieszy. <br><hr>Sasha
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 15:48

"motocykliści uczestniczyli w 2 377 wypadkach drogowych, w których zginęło 261 osób, a 2 494 zostały ranne. "
Czy to ze mna jest cos nie tak, czy To wy piszecie bzdury?<br><hr>nikt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 15:53

Komentatorzy napisał(a):"motocykliści uczestniczyli w 2 377 wypadkach drogowych, w których zginęło 261 osób, a 2 494 zostały ranne. "
Czy to ze mna jest cos nie tak, czy To wy piszecie bzdury?<br><hr>nikt<br>
W jednym wypadku może być więcej rannych niż kierowca, dochodzą pasażerowie i kierowca np drugiego pojazdu<br><hr>Vic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 15:55

Komentatorzy napisał(a):"motocykliści uczestniczyli w 2 377 wypadkach drogowych, w których zginęło 261 osób, a 2 494 zostały ranne. "
Czy to ze mna jest cos nie tak, czy To wy piszecie bzdury?<br><hr>nikt<br>
a co tu jest nie tak ?
dla twojej wiadomosci motocyklem moga jezdzic dwie osoby i zazwyczaj jak jest wypadek to 2 sa poszkodowane<br><hr>twojastara
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 18:05

Komentatorzy napisał(a):"motocykliści uczestniczyli w 2 377 wypadkach drogowych, w których zginęło 261 osób, a 2 494 zostały ranne. "
Czy to ze mna jest cos nie tak, czy To wy piszecie bzdury?<br><hr>nikt<br>
używaj *** mózgu ciołku<br><hr>fvck
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 18:06

Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 18:21

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Idź się wysikaj z tym swoim Shadowem.<br><hr>Qba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 18:41

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Komentatorzy napisał(a):Idź się wysikaj z tym swoim Shadowem.<br><hr>Qba<br>
dosłownie, masz chopka (sam również mam chopka i sportowy motocykl) jesteś bezpieczny. I jakoś nie ma co stawiać wyższości jednego nad drugim. A już pisanie że jeden motocykl jest z definicji bardziej bezpieczny niż inny. I to samo jedni motocykliści z definicji są lepi od innych. Debile są wszędzie. <br><hr>motorek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 19:52

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Komentatorzy napisał(a):Idź się wysikaj z tym swoim Shadowem.<br><hr>Qba<br>
Komentatorzy napisał(a):dosłownie, masz chopka (sam również mam chopka i sportowy motocykl) jesteś bezpieczny. I jakoś nie ma co stawiać wyższości jednego nad drugim. A już pisanie że jeden motocykl jest z definicji bardziej bezpieczny niż inny. I to samo jedni motocykliści z definicji są lepi od innych. Debile są wszędzie. <br><hr>motorek<br>
Kłótnia o nic - jest jasne że osoby lekkomyślne ZAWSZE wybiorą supersporta, a nie choppera czy sedes, co nie znaczy że wszyscy posiadacze sportów to wariaci.<br><hr>emisarius
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 20:25

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
<a href="http://czestochowa998.pl/kierujacy-nie-opanowal-motocyklu-byl-pod-wplywem-alkoholu" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://czestochowa998.pl/kierujacy-nie-opanowal-motocyklu-byl-pod-wplywem-alkoholu</a><br><hr>zxc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Rura » 17/2/2015, 20:29

Mało wiesz i jeszcze mnie widziałeś szadołmenie:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140619655
Koleżanka zginęła na dużym Virago.
Pewnie też powiesz, że to sport?
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 21:14

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Komentatorzy napisał(a): <a href="http://czestochowa998.pl/kierujacy-nie-opanowal-motocyklu-byl-pod-wplywem-alkoholu" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://czestochowa998.pl/kierujacy-nie-opanowal-motocyklu-byl-pod-wplywem-alkoholu</a><br><hr>zxc<br>
Zlot Gwiaździsty?<br><hr>Racer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 22:23

Komentatorzy napisał(a):Chwila chwila.... W tym artykule zamiast słowa "motocykliści" powinno się używać "dawcy na ścigaczach". Osobiście jeżdżę na Hondzie Shadow VT1100 (chopper). Nie słyszałem o ANI JEDNYM wypadku w którym uczestniczył "chopperowiec". Przez takie uogólnianie później powstają różne pierdoły, typu prawo jazdy na moto od 24 lat, "bo wypadki"... 99,9% wypadków motocyklowych to idioci (głównie, nie wszyscy) na ścigaczach!!! Używanie w kontekście wypadków słowa "motocykliści" jest ZA DUŻYM uogólnieniem.<br><hr>lwg1<br>
Kolego , jak motocyklista może nazywać innego motocyklistę "dawcą" !? Użytkownicy takich pomysłów jak Shadow bywają uszczypliwie nazywani "frędzlami", no ale "dawca " to określenie stosowane przez osoby nienawidzące motocyklistów , stąd życzące im śmierci. Zważ, że jak zginie motocyklista, zawsze pojawiają się wredne komentarze o "dawcach"....<br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 22:46

O jakiej poprawie kultury itp. ten policjant powiada !? W ostatnią sobotę poleciałem podładować akumulator na trasie W-wa - Stryków - W-wa. I co ? Stara bida ! W zasadzie 100% kierujących zmienia pas z prawego na lewy lekceważąc czy coś po tym pasie jedzie - daje kierunkowskaz i lewy pas jest jego ( o ile tę zmianę pasa sygnalizuje!) ! Dla mnie bardziej bezpieczny jest pojazd lecący lewym pasem 300km/h niż niekończące się stada takich samochodziarzy , wtaczających się na lewy pas z prędkością 100-120km/h .<br><hr>rami
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/2/2015, 23:30

Komentatorzy napisał(a):Niezła mielonka na fotach...:/ Ale poprawa statystyk cieszy. <br><hr>Sasha<br>
Drugie z góry, masakra. Proponuję redakcji by wzorem pewnego kanału poświęconego motoryzacji gdzie analizuje się m.in. wypadki spróbowała podjąć temat tych dotyczących tylko motocykli. Jeśli policja się zgodzi (a powinna bo to materiał ku przestrodze) i udostępni dokumentację w tym zdjęcia z takich zdarzeń to może być ciekawy materiał do analizy, a i redakcji podskoczy liczba odsłon portalu :-)<br><hr>Shiefo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 00:50

Dziś w TVP Info była długa i dobrze prowadzona audycja nt toru Lublin. To wiąże się wprost z bezpieczeństwem . Choć tam nie jeździłem , cieszę się , że koledzy z regionu przypominają o swojej roli wyborców i obywateli Lublina. Dla TVP szacun za solidne pokazanie sprawy. Prezydent Lublina mnie natomiast zniesmaczył - modelowa niemoc urzędnicza. <br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 08:07

Podkreślam że przestępstwo drogowe to nie to samo co wykroczenie więc do końca statystyki nie są rzetelne. Poza tym znaczna większość poważnych wypadków jest powodowana przez osoby BEZ uprawnień na motocykl. Sprawcami wypadków są wszyscy motocykliści od chopperów/cruiserów przez turystyki, ścigacze a kończąc na "piździkach". Wiadomo że motocykle sportowe są mocniejsze i szybsze co w konsekwencji skutkuje większą wypadkowością niż chopperami i turystykami. Odnosząc się do wypowiedzi Pana "lwg1" wnioskuje że mało Pan jeździsz na Shadowce. Też posiadam ten motocykl w wersji Sabre (bardzo sobie zachwalam) ale dzielenie motocyklistów to nie najlepszy pomysł. Jak już wcześniej pisałem więcej wypadków powodują motocykle typu ścigacz bo na takie maszyny wsiadają przeważnie ludzie bez uprawnień którzy nie potrafią "odpuścić". Cisną do oporu a wiadomo że na motocyklu trzeba mieć więcej oleju w głowie niż w silniku. Jeżdżę już ładnych kilka lat. Ostatnio jeżdżę nawet w zimie (brak śniegu). Powiem wam taką moją "mądrość" życiową. Jeżdżąc w lecie motocykl trzyma się znakomicie jezdni, koła się nie ślizgają, asfalt jest czysty i ciepły natomiast zimą warunki się zmieniają diametralnie! Staram się jeździć jak najwięcej bo sprawia mi to frajdę ale prawdziwa jazda na motocyklu zaczyna się właśnie zimą. Człowiek nabiera niesamowicie pokory do maszyny i przyrody. Nieprzemyślane wejście w zacieniony zakręt gdzie droga jest mokra (może i nawet oszroniona) skutkuje tylko jednym - ślizgiem. Jeżdżenie w zimie uzmysławia jak przewrotny jest motocykl gdy traci przyczepność i jak ciężko go opanować (jeśli w ogóle się da). Dzięki jeżdżeniu w ziemie nauczyłem się pokory i przewidywania tego co może się stać jak przeholuje. Trochę się zapędziłem z pisaniem. Wracając do tematu - sprawdźcie jak wygląda wypadkowość w porównaniu to samochodów. Co do kultury jazdy to motocykliści są równi goście. Kierowcy aut to już inna bajka. Zawsze gdy zatrzymam się na światłach i podjedzie gościu (nieważne czy to chopper czy ścigacz) to wykona gest pozdrowienia (ręka lub skłon głowy). Kultura na motocyklach jest zupełnie inna niż w samochodach. Może dlatego że motocykl kupuje człowiek bo chce i lubi a nie że musi. Jeżdżę na zloty motocyklowe i uważam że motocykliści są równi. Mam wielu zlotowych kolegów na chopperach, ścigaczach i turystykach a nawet kiedyś spotkałem gościa na skuterze 400. Nie dzielmy środowiska motocyklowego. Szanujmy się a będzie dobrze. Pozdrawiam<br><hr>motocyclista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 08:22

Komentatorzy napisał(a):Podkreślam że przestępstwo drogowe to nie to samo co wykroczenie więc do końca statystyki nie są rzetelne. Poza tym znaczna większość poważnych wypadków jest powodowana przez osoby BEZ uprawnień na motocykl. Sprawcami wypadków są wszyscy motocykliści od chopperów/cruiserów przez turystyki, ścigacze a kończąc na "piździkach". Wiadomo że motocykle sportowe są mocniejsze i szybsze co w konsekwencji skutkuje większą wypadkowością niż chopperami i turystykami. Odnosząc się do wypowiedzi Pana "lwg1" wnioskuje że mało Pan jeździsz na Shadowce. Też posiadam ten motocykl w wersji Sabre (bardzo sobie zachwalam) ale dzielenie motocyklistów to nie najlepszy pomysł. Jak już wcześniej pisałem więcej wypadków powodują motocykle typu ścigacz bo na takie maszyny wsiadają przeważnie ludzie bez uprawnień którzy nie potrafią "odpuścić". Cisną do oporu a wiadomo że na motocyklu trzeba mieć więcej oleju w głowie niż w silniku. Jeżdżę już ładnych kilka lat. Ostatnio jeżdżę nawet w zimie (brak śniegu). Powiem wam taką moją "mądrość" życiową. Jeżdżąc w lecie motocykl trzyma się znakomicie jezdni, koła się nie ślizgają, asfalt jest czysty i ciepły natomiast zimą warunki się zmieniają diametralnie! Staram się jeździć jak najwięcej bo sprawia mi to frajdę ale prawdziwa jazda na motocyklu zaczyna się właśnie zimą. Człowiek nabiera niesamowicie pokory do maszyny i przyrody. Nieprzemyślane wejście w zacieniony zakręt gdzie droga jest mokra (może i nawet oszroniona) skutkuje tylko jednym - ślizgiem. Jeżdżenie w zimie uzmysławia jak przewrotny jest motocykl gdy traci przyczepność i jak ciężko go opanować (jeśli w ogóle się da). Dzięki jeżdżeniu w ziemie nauczyłem się pokory i przewidywania tego co może się stać jak przeholuje. Trochę się zapędziłem z pisaniem. Wracając do tematu - sprawdźcie jak wygląda wypadkowość w porównaniu to samochodów. Co do kultury jazdy to motocykliści są równi goście. Kierowcy aut to już inna bajka. Zawsze gdy zatrzymam się na światłach i podjedzie gościu (nieważne czy to chopper czy ścigacz) to wykona gest pozdrowienia (ręka lub skłon głowy). Kultura na motocyklach jest zupełnie inna niż w samochodach. Może dlatego że motocykl kupuje człowiek bo chce i lubi a nie że musi. Jeżdżę na zloty motocyklowe i uważam że motocykliści są równi. Mam wielu zlotowych kolegów na chopperach, ścigaczach i turystykach a nawet kiedyś spotkałem gościa na skuterze 400. Nie dzielmy środowiska motocyklowego. Szanujmy się a będzie dobrze. Pozdrawiam<br><hr>motocyclista<br>
I jeszcze jedno. Motocykliście dużo lepiej znają przepisy ruchu drogowego niż kierowcy aut. Wynika to z faktu ze nie znasz to wcześniej czy później wyłożysz się na drodze i będzie to bardzo bolesne.<br><hr>motocyklista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/2/2015, 08:54

Tą optymistyczną statystykę za 2014r należy odebrać w kategorii pozytywów rzecz jasna, nie mniej powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rozszerzenie uprawnień do kierowania jednośladami, co prawda o niewielkich mocach silników, spowoduje sezonowy 'wysyp" mało doświadczonych kierowców, i co by tu nie mówić, na marnym sprzęcie( wyraźny wzrost sprzedaży!). Z faktu tego, z kolei wynika mój pesymizm, niestety, co do statystyk lat kolejnych.... i obym się mylił. <br><hr>tadeusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê