Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Na gumie pod prąd
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Na gumie pod prąd

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 17:45

Komentatorzy napisał(a):Oj dajcie spokoj kazdy łamie przepisy w dużym lyb małym stopniu. Ostatnio sam przypadek miałem jadąć z miasta A do miasta B za autami natrafiłem na pana, który jaja sobie robił wiek ja wiem na oko 50 - max 60 lat. Jadach ulicą 2 pasmową jechał z przepisami predkość itp, ale jeśli ktoś chciał go wyprzedzić dodawał gazu tak że osoba ze słabszym silnikiem a aucie lub motocyklu nie mogła go wyprzedzić z Lewej strony, zrobił się mały korek , gdyż jeśli nikt nie wyprzedzał dziadka jechał ten przykładowo 70 km/h jeśli ktos chcial wyprzedzić dziadka ten dodawał gazu i to co najmniej idiostycznie wyglądało, jeśli ktoś chciał go wyprzedzić . Sam za pierwszym razem dodałem standardowo lekko gazu chcąc go wyprzedzić a ten też po gazie, to niewytrzymałem i za 2 podejście pokazałem by nie fikał i oczywiście go wyprzedziłem, ale dziadek ostro gazował łącznie z tym ze wpychał mi się z lewego pasu na prawys pychając mnie na pas następny prowadzący pojazdy w drugą stronę. Gdybym miał więcej czasu seryjnie bym zatrzymal dziadka na tej drodze i chyba mu coś zrobił . I co niby tutaj są winni sami motocykliści ?<br><hr>Majek<br>
miałem przypadek z frajerami co wyjechali mi na czołówke z bananami na twarzach (kilku łysych w bmw)...<br><hr>Antonio
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez simonw » 31/10/2008, 19:34

Senek - poniewaz auto ma 4 kola i jest ze 20 tys razy bezpieczniejsze dla uzytkownika dzieki np 12 poduszkom, kurtynom i strefom zgniotu...

Nie zmienia to jednak faktu, ze masz racje - autko nawet 3 litry (czyli stosunkowo niewiele ;p) miewa po 250 koni.

No i motocykl jakby szybciej sie napedza i wymaga wiekszej wiedzy i wprawy, niz samochod. A, ze kary powinny byc moim zdaniem ostrzejsze to inna sprawa. Norwegia czy niemcy, po mandacie za przekroczenie predkosci takowy polak musialby sprzedac tam auto zeby to oplacic. Jakbysmy wprowadzili takie kary, nikt nie pojechal by we wsi nawet 52km/h. Polska kultura (a wlasciwie jej brak) polaczone z butnoscia i kreowanym przez socjalizm podejsciem, jako kraj nie dorosla do uzywania automobili i motocykli w taki sposob jak w innych krajach. Tylko na prawde solidne, ogromne wrecz kary i sankcje sa w stanie zmienic wasze spojzenie na problem przestrzegania prawa.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 19:43

**** o szopenie. Typowa gadka pieprzonej pały. Co by motocyklista nie zrobil to zaraz bedzie jego wina bo nie dostosowal predkości do warunkow na drodze. Kumpel kiedys jechał w kolumnie pojazdów z prezepisowa predkością 50km/h zachowujac odpowiedni odstep i pierdoła w samochodzie jadącym przed nim dała po hamulcach bo nagle sobie przypomnial ze musi skręcić na stacje benzynową. W wyniku tego kumpel najechał mu na zderzak. I co? Nie dostosował predkości do panujących warunków. ChWDP<br><hr>Marek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez simonw » 31/10/2008, 20:21

Widze ze felieton - Mlodzież a Policja - chyba bedzie dobrym pomyslem ... az, moze dzisiaj skrobne juz.

Anyway - Senek, sam wiesz o co mi chodzilo, więc mnie za słówka nie łap. Owszem, samochodem mozna przydzwonić, ale przewaznie zabijasz sie, ewentualnie innych - raczej walisz w słupy, bariery dzwiekowe, latarnie. Na motocyklu latwiej zabic innych, poniewaz dziala to jak rozpedzony np do 180kmph pocisk i uderza punktowo. Samochod jednak moze pochlonąć i rozproszyć część energii podczas uderzenia (i tak sa projektowane) natomiast wbijajacy sie w bok czy szybę motocyklista prawie na pewno zabije osoby znajdujące się w samochodzie, ponieważ czujniki nie otworzą np poduszek w momencie takiego uderzenia. Tak wiec, ełłan uderzający w bok V80 zrobi wieksze szkody, niz uderzające bocznie 25 letnie odwijane BeeMWee, gdzie komputer poprawie zareaguje odpalajac boczne kurtyny i poduszki w fotelach
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 20:30

Komentatorzy napisał(a):**** o szopenie. Typowa gadka pieprzonej pały. Co by motocyklista nie zrobil to zaraz bedzie jego wina bo nie dostosowal predkości do warunkow na drodze. Kumpel kiedys jechał w kolumnie pojazdów z prezepisowa predkością 50km/h zachowujac odpowiedni odstep i pierdoła w samochodzie jadącym przed nim dała po hamulcach bo nagle sobie przypomnial ze musi skręcić na stacje benzynową. W wyniku tego kumpel najechał mu na zderzak. I co? Nie dostosował predkości do panujących warunków. ChWDP<br><hr>Marek<br>
Jakby zachował odległość, to by nie najechał a widać siedział na zderzaku...
Jeśli ktoś tu pie...li to Ty.<br><hr>ktoś na dwóch kólkach
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez andy7 » 31/10/2008, 21:39

senekkorzenna napisał(a): Nie prawda simonw i jeszcze raz nie prawda bo ...według mnie 57 letniej osoby która przeżyła już trochę to należy w jak najbardziej zliberalizować dostęp do prawa jazdy...


Fila, dlaczego ? Przed uzytkownikami ruchu publicznego wymagania sa takie same. Chyba, ze Cie zle zrozumialem. Pozatym chetnie bym sie dowiedzial jak widzisz ta liberyzacje ?

senekkorzenna napisał(a):We wszystkich krajach zjednoczonej Europy dostęp do prawa jazdy jest łatwy


No nie powiedzialbym. W Szwajcari gdy nie zdasz egzaminu za trzecim razem, czwartej szansy nie dostaniesz - finito.

Chcialbym widziec wprowadzajac niemieckie przepisy egzaminacyjne w PL za ktorym razem srednio zdawalo by sie egzamin, lub jaki bylby procent zdawalnosci. Na marginesie w niemczech egzamin na kat. B trwa 45 min o trasie decyduje egzaminator, zadnej mapy czy pamieciowki niema.

Egzamin na kat. A trwa 60 min dochodzi jazda w terenie niezabudowanym ( + autostrada i miasto ).

Co prawda szkolenie wyglada troche inaczej ( po 20 godzinach mozna jedynie pomazyc o egzaminie ).

Koszta PJ kat. A sa znacznie wyzsze - jeda dwa pojazdy. ( 45 min ca. 50,- € ).

senekkorzenna napisał(a):ale odpowiedzialność kosmiczna i nie tylko w Europie ale tez w USA.


Egzamin w Stanach to smiech na sali ( pierwszym razem zdanie teori i praktyki zajelo mi 2 h, drogim 2,5 - kolejka oczekujacych byla nieco dluzsza ). Po wyszkoleniu ( a raczej jego totalnego braku ) hamerykanskim balbym sie w Pl wychodzic na ulice :mrgreen:

Co do kar to, 15 mil wiecej ( w terenie zabudowanym = pudlo ( czasami dobry adwokat potrafi za dobra kase czynic coda :mrgreen: ).

:wink:
Ostatnio edytowano 31/10/2008, 21:41 przez andy7, łącznie edytowano 1 raz
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 21:39

Komentatorzy napisał(a):Widze ze felieton - Mlodzież a Policja - chyba bedzie dobrym pomyslem ... az, moze dzisiaj skrobne juz. Anyway - Senek, sam wiesz o co mi chodzilo, więc mnie za słówka nie łap. Owszem, samochodem mozna przydzwonić, ale przewaznie zabijasz sie, ewentualnie innych - raczej walisz w słupy, bariery dzwiekowe, latarnie. Na motocyklu latwiej zabic innych, poniewaz dziala to jak rozpedzony np do 180kmph pocisk i uderza punktowo. Samochod jednak moze pochlonąć i rozproszyć część energii podczas uderzenia (i tak sa projektowane) natomiast wbijajacy sie w bok czy szybę motocyklista prawie na pewno zabije osoby znajdujące się w samochodzie, ponieważ czujniki nie otworzą np poduszek w momencie takiego uderzenia. Tak wiec, ełłan uderzający w bok V80 zrobi wieksze szkody, niz uderzające bocznie 25 letnie odwijane BeeMWee, gdzie komputer poprawie zareaguje odpalajac boczne kurtyny i poduszki w fotelach<br><hr>simonw<br>
aha czyli uderzajacy motocykl nie zostanie wykryty przez czujniki bocznych poduszek powietzrnych i kurtyn, a samochod tak ? szczerze mowiac pierwszy raz w zyciu spotykam sie z taka teoria. Otoz drogi kolego, wiekszosc samochodow wyposazonych w boczne poduszki i kurtyny ma jakis system pre-safe (pod ta nazwa akurat w mercedesie), ktory przygotowuje samochod samochod do zderzenia jeszcze ulamki sekund zanim ono nastapi, wiec nie mam pojecia skad taka teoria ze motorcykl nawet po uderzeniu w bok auta nie zostanie wykryty przez czujniki. 2 sprawa przy zderzeniu czujniki nie tyle obliczaja powierzchnie obiektu ktory wderza co sile uderzenia, podejrzewam ze twoja teoria opiera sie na tym ze na czujniki ma wplyw powierzchnia obiektu a nie sila z jaka uderza (a wiadomo ze motocykl ma mniejsza pow niz auto), oczywiscie normalne jest tez ze skoro moto ma mniejsza mase od auta sila uderzenia tez bedzie mniejsza, ale do wywolania otwarcia poduszek jest potrzebna relatywnie nie az tak duza sila, wiec rozpedzony do 180km/h erłan spokojnie "wywola" poduszki.
Idac dalej w twoja teorie, bardziej bezpieczna jest sytuacja gdy w bok samochodu wbija sie jadacy 180 km/h motor niz gdy w ten sam samochod przydzwoni jadacy 180 km/h samochod. Powiem szczerze ze na miejscu pasazera wolalbym widok nadjezdzajacego moto.
To tyle w kwest:i "maszynka do mordowania ludzi - co skuteczniejsze moto czy auto" <br><hr>xxxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez simonw » 31/10/2008, 22:12

Coz, jestes w bledzie. Zapoznaj sie w takim razie ze sposobami sterowania poduszkami powietrznymi i kurtynami. Powiem Ci tylko tyle, ze odpowiednie elementy karoserii i konstrukcji nosnej musza sie odkształcić w sposob zapisany w pamieci modułu. Jeśli belki nie zostana odkształcone poprawnie, poduszki sie nie otworzą. Programowanie komputera i seria krasztestów jest przygotowana wedle norm - na wysokość zderzaka samochodu i jego wielkość, oraz małe obiekty jak np latanie, które uszkadzaja belki w inny sposób i inne czujniki oraz strefy to łapią. Jeśli przebijesz drzwi pojazdu - poduszki nie otworzą się - musi być naruszona konstrukcja nośna. W wypadku motocykla - przebija on sie do kabiny.
I oczywiście jest to temat poboczny - zupelnie nie zwiazany z felietonem i jego dalszymi częściami.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 31/10/2008, 22:14

kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Komentatorzy » 31/10/2008, 23:23

Komentatorzy napisał(a):Dobrze, wszystko pieknie i ładnie. Może trochę zejdę z tematu ale nie daleko: Wyczyn dwóch Porshe na A4, jeden miał 230 km/h, drugi 250 km/h. Policja się chwali że dopadła ich Vectrą po kilkukilometrowym pościgu. Skoro jeden z tych przestępców drogowych zasówał 230 km/h, to z jaką prędkością jechała policyjna Vectra żeby go dogonić???? Pojazd nieoznakowany, przez innych uczestników ruchu traktowany jak normalne auto. Taka sama sytuacja ma się di ścigania motocykli, tylko co jest większym zagrożeniem, ważący 200 kg motocykl, czy 2 tony auto pędzące jak pocisk? Zapraszam do przemyśleń.<br><hr>MotocyklistaVT1100<br>
Albo jesteś naiwny albo nie znasz się na rzeczy... Czy nieoznakowany radiowóz podczas poscigu jest nieoznakowany?? Hmm zastanów się nad tym albo zobacz sobie program na TVN Turbo ;)
Druga sprawa to pieprzenie w bambus o wyższości motocykla nad samochodem?? "Bo motocykl ma takie przyspierzenie, które nie śniło się samochodziarzom" - mam Fiata Seicento i jakoś to przyspieszenie mi wystarczy, a że ktoś urodził się debilem i dla niego najważniejsza jest prędkość i świadomość, że zaraz może sie zabić - debilem zostanie i tak zginie.<br><hr>Saab
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/11/2008, 00:46

Komentatorzy napisał(a):simonw nigdy choć by i najbardziej drakońskie kary nie wyegzekwują ich respektowania jeżeli nikt tego nie będzie egzekwował ,a od tego jest policja którą widać przy akcjach typu znicz. To co napisałeś o samochodzie i jego punktach bezpieczeństwa to z Twojej strony jest to bardzo egoistyczny punkt widzenia ponieważ to nie o niego chodzi tylko o innych użytkowników drogi. <br><hr>senekkorzenna<br>
a4 od świecka do Poznania jest tak zawalona, że nawet policja nie musi interweniować bo jedynie kolesie z silnikami powyżej 200 koni mogą coś na tej drodze zdziałać.... A tak sznurek jadącej kupe 70-80-90 km/h... porażka<br><hr>w
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez andy7 » 1/11/2008, 09:44

Komentatorzy napisał(a): ...motocykl ma takie przyspierzenie, które nie śniło się samochodziarzom <br><hr>Saab


Zgodze sie z Toba.
Moc trzeba jeszcze umiec wykorzystac, suche dane techniczne to raczej nie wszystko, o umiejetnosciach nie wspomne :mrgreen:

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Komentatorzy » 1/11/2008, 16:01

no w takim przypadku to pomoże jedynie wyskok drzwiami z drugiej strony..<br><hr>w
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/11/2008, 22:03

czytając odnoszę wrażenie jakby role były odwrócone. Ścigacz.pl ZAJEŻDŻA a policjant ŁAGODZI - swoimi wypowiedziami. Trochę to dziwne o_O<br><hr>kawomaniak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/11/2008, 22:11

Komentatorzy napisał(a):Senek - poniewaz auto ma 4 kola i jest ze 20 tys razy bezpieczniejsze dla uzytkownika dzieki np 12 poduszkom, kurtynom i strefom zgniotu... Nie zmienia to jednak faktu, ze masz racje - autko nawet 3 litry (czyli stosunkowo niewiele ;p) miewa po 250 koni. No i motocykl jakby szybciej sie napedza i wymaga wiekszej wiedzy i wprawy, niz samochod. A, ze kary powinny byc moim zdaniem ostrzejsze to inna sprawa. Norwegia czy niemcy, po mandacie za przekroczenie predkosci takowy polak musialby sprzedac tam auto zeby to oplacic. Jakbysmy wprowadzili takie kary, nikt nie pojechal by we wsi nawet 52km/h. Polska kultura (a wlasciwie jej brak) polaczone z butnoscia i kreowanym przez socjalizm podejsciem, jako kraj nie dorosla do uzywania automobili i motocykli w taki sposob jak w innych krajach. Tylko na prawde solidne, ogromne wrecz kary i sankcje sa w stanie zmienic wasze spojzenie na problem przestrzegania prawa.<br><hr>simonw<br>
a Ty z buta chodzisz, no nie?
<br><hr>pff
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/11/2008, 13:11

Pomysł na artykuł o.k. Sam uważam, że do wielu wypadków sami się przyczyniamy. Wybraźcie sobie sytuację, w której puszka włącza się do ruchu z podporządkowanej. Patrzy w lewo i daleko widzi reflektor motocykla. Zakłada, że motocykl jedzie ok. 70-80 km/h (powinien 50, ale tyle nikt nie jeździ) i dochodzi do wniosku, że zdąży włączyć się do ruchu. Dochodzi do dzwona, motocyklista jest kaleką lub ginie, wszyscy mają pretensje do puszkarza, ale mało kto zapyta z jaką prędkością jechał motocykl. Problem w tym, że jechał np. 140 km/h, a tego puszkarz nie mógł przewidzieć. I tu jest problem, nie ma rzeczy tylko czarnych i białych. Trzeba być obiektywnym i mieć na uwadze również własne postępowanie. Żeby sprawa była jasna od wielu lat jeżdżę motocyklem i kocham to. Robie rocznie kilkanaście tysięcy km i sam spotykam się czasem z delikatnie mówiąc brakiem życzliwości kierowców puszek, ale widzę również motocyklistów gnających po mieście 150 km/h, wpychających się, wymuszających pierwszeństwo itp. Niestety każde działanie ma swój skutek, i tym właśnie skutkiem jest ogólna niechęć użytkowników dróg do motocyklistów. Poprawić sytuację może tylko zwiększenie kultury jazdy motocyklistów i wzajemna zrozumienie na drogach. Myślę, że kiedyś do tego dojdzie.<br><hr>Gnypek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/11/2008, 00:49

Komentatorzy napisał(a):czytając odnoszę wrażenie jakby role były odwrócone. Ścigacz.pl ZAJEŻDŻA a policjant ŁAGODZI - swoimi wypowiedziami. Trochę to dziwne o_O<br><hr>kawomaniak<br>
Coz, przyznam sie bez bicia ze faktycznie zamysl byl taki, zeby wystartowac z nieco innego pułapu. Wiele razy naczytalem sie juz wywiadow w ktorych to my bylismy tymi zlymi a wszyscy przeciw nam... podobnie w prasie samochodowej, to zawsze my jestesmy zli a oni nie ...

tak wiec postanowilem nieco zmienic konwencje rozmowy i powiedziec panu Pawlowi co _MI_ sie nie podoba, co zauwazylem i poprowadzic z nim rozmowe , wlasnie w taki nieco inny sposob.<br><hr>simonw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr