Zobacz wÄ…tek - Jak to jest z tymi fotoradarami ?
NAS Analytics TAG

Jak to jest z tymi fotoradarami ?

O wszystkim
_________

Postprzez Trax » 29/4/2014, 12:55

kolejna sprawa, że FR są przewidziane -może nie koniecznie u nas- do pracy w miejscach szczególnie niebezpiecznych, w których zasadniczo też zapewne takich prędkości osiągnąć się nie da, oczywiście dla chcącego nic trudnego, ale 250km/h w miejscu, w którym stoi fotoradar jest nieosiągalne, bo jest to albo teren zabudowany z wąską drogą, przejściami dla pieszych itp, przy takiej prędkości droga staje się dziwnie wąska i zakończenie żywota to w zasadzie kwestia formalności Wink.


no popatrz a u mnie w mieście jest radar na środku długiej 2 pasmowej prostej z ograniczeniem do 50 :D
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez Glenroy » 29/4/2014, 13:57

Trax napisał(a):na środku długiej 2 pasmowej prostej z ograniczeniem do 50 :D

Myślę, że właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie, dlaczego on tam stoi ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Glenroy » 29/4/2014, 22:17

Jonasz29 napisał(a):Ale w TV mówili, że one tam stoją dla naszego bezpieczeństwa.


Jeżeli FR stoi koło szkoły, czy innego newralgicznego miejsca na pewno stoi tam dla bezpieczeństwa.
Powyższy przykład też jest dobry, długa dwupasmowa prosta w terenie zabudowanym, aby się prosi, żeby odwinąć, taki FR skutecznie temu zapobiega, może nie na całej długości odcinka, ale jeżeli w pobliżu jest np. przejście dla pieszych, to niewątpliwie jego obecność wpłynie na bezpieczeństwo przechodniów.
Co innego jeżeli mówimy o FR ustawionych w "terenie zabudowanym" długości 30m, gdzie przy drodze stoi jakaś szopa w środku lasu, czy takim samym terenie, gdzie najbliższy dom oddalony jest o 100m od kontrolowanej ulicy. Zdarzało mi się też jechać przez las, piękna, równa droga, w pewnym momencie do drogi wpada jakaś szutrówka, wstawione ograniczenie do 70kph i kilka metrów dalej FR ;). Podobne akcje widziałem na zakrętach itp.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez mati22252 » 29/4/2014, 23:34

https://www.google.pl/maps/@51.594306,1 ... 6ieRfg!2e0

Tu masz zdjęcie FR który na pewno robi foty w obu kierunkach bo znajomy dostał właśnie takie. Dodatkowo te FR są tak ustawione że jadąc moto przodem do obiektywu fotki nie pyknie nawet a jak już jadą dwa motocykle z taką samą prędkością to już pstryka.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Vergon » 29/4/2014, 23:45

A to się nie dogadaliśmy, Tobie chodziło o to że robią zdjęcie zarówno przy zbliżaniu i oddalaniu się od FR i z tym się spotkałem nie raz więc spoko.
Myślałem, że chodzi o jakieś dwustronne które mogłyby stać na pasie zieleni między pasami i cykać foty w 2 strony.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ASR1927 » 30/4/2014, 20:27

Marsjanin napisał(a):
W przypadku, gdy w kadrze widać dwa pojazdy, zwykle bez problemu można wskazać, któremu z nich została zmierzona prędkość i to niezależnie od kierunków, w których się poruszały. Zwykle jest to dość proste i jednoznaczne ponieważ:

- wskazany jest numer pasa, po którym porusza się pojazd, np. Lane 1, 2, 3 do 6 (liczone od fotoradaru), a jeśli auto porusza się dwoma pasami jednocześnie - np. Lane 1-2.

- na zdjęciu może być widoczna kreska wskazująca, w które miejsce trafiła wiązka radarowa (rozwiązanie to jest stosowane w fotoradarach Fotorapid CM firmy Zurad).

Obrazek


Miałem na myśli pojazdy jadące w tym samym kierunku
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez mati22252 » 30/4/2014, 23:50

Takie testowali 3-4 lata temu w dolnym śląsku lecz nie zdały egzaminu. Miały dodatkowy obiektyw wystający z obudowy lecz był zbyt słaby by wytrzymać pomocnych ludzi. Robił zdjęcie przed i po minięciu. Nie wiem czy dalej takie istnieją
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Vergon » 1/5/2014, 07:42

W Wawie jest kilka/kilkanaście takich FR, poza rozróżnianiem pasów w tym samym kierunku, strzelają foty za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym.

Takie:
Obrazek
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ASR1927 » 2/5/2014, 14:03

Bo Wawa to wielki świat :D
U nas Sracz Miejska od kilku lat stara się o nowy fotoradar ale coś nie mogą się dorobić a może jakiegoś pozwolenia brakuje czy cuś... Mają tylko jeden co w sumie na stutysięczne miasto jest mało (a może nie). Oprócz tego, w Wchu nie ma żadnej stacjonarki. Bardzo rzadko spotkać można (albo można było bo dawno nie widziałem) policyjny radar na trójnogu.
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości




na górê