Zobacz wÄ…tek - Cholerka Problem :(
NAS Analytics TAG

Cholerka Problem :(

O wszystkim
_________

Cholerka Problem :(

Postprzez Foster » 13/4/2014, 13:10

Cześć Bracia!

Potrzebuję waszej porady. Parę dni temu kupiłem nowiutki kask Shoei GT-Air. Zadowolony przyszedłem z nim do domu (zapakowany był w oryginalnym pokrowcu, oraz w oryginalnym pudełku od Shoei). Wchodząc po schodach położyłem kask na ostatnim górnym schodku, po czym pudełko wraz z kaskiem w środku sturlało się po schodach na sam dół. Schody są drewniane (obite wykładziną). Od teraz "sram" ogniem czy kask przez to wydarzenie nadaje się jeszcze do użytku?? Dzwoniłem do Shoei Polska, miły Pan powiedział, że raczej nic nie powinno być z kaskiem, bo pudełka są tak zaprojektowane rzekomo aby chroniły kaski przed przewalaniem np. na sortowniach czy to innych sytuacjach (np. przesyłkach kurierskich). Jednak ta myśl spędza mi sen z powiek i nie wiem czy moja głowa będzie w nim nadal bezpieczna. Kask kosztował kupę kasy, a nie chcę robić z siebie idioty i zwracać kask do sprzedawcy. Czy ktoś z Was miał podobne zdarzenie? Doradźcie koledzy.
Foster
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20/3/2014, 15:25


Postprzez Marsjanin » 13/4/2014, 13:17

Mi mój brat upuścił w połowie na płytę chodnikową, w połowie na trawnik - coś się mogło stać? :(
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez ASR1927 » 13/4/2014, 13:47

Ja jeżdżę w kasku po dwóch paciakach, z tym że nie wydaje mi się, żebym uderzył głową o asfalt (śladów nie ma) i mam się dobrze :D
I w sumie spadł mi kilka razy, raz nawet pękła szybka. Myślę, że o ile nie naruszysz konstrukcji (jednolitości) to jest z nim ok. Chyba, że jakieś cuda typu mikropęknięcia powstają ale tego już Ci nie powiem
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Foster » 13/4/2014, 14:15

A czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć bardziej konkretnie? Może jak to sprawdzić, czy dać kask do jakiegoś serwisu? Pęknięć nie ma, żadnych odprysków lakieru, żadnych rys na powierzchni. Kask się świeci jak latarnia morska.
Foster
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20/3/2014, 15:25

Postprzez Krmtzzz » 13/4/2014, 14:29

Serio ?
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Foster » 13/4/2014, 14:39

Tak, o ile zrozumiałeś kolego znaczenie metafory.
Foster
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20/3/2014, 15:25

Postprzez Krmtzzz » 13/4/2014, 15:08

Nie mowie o metaforze tylko o Twoim prolbemie... Zakladaj kask i jezdzij, on ma przetrzymac jebniecie w asfalt przy duzej predkosci z twoja glowa w srodku, wiec jak mogloby mu sie cos stac po upadku w pudelku i wpokrowcu po drewnianych schodach ?




chcesz warna za niepotrzebny bluzg?
m.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez asq_rex » 13/4/2014, 15:32

Wystaw go na allegro za 1/3 wartości bo nie jest już bezpieczny. Niestety musisz kupić drugi. Jak już wystawisz na aukcji to podeślij link ;)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez ASR1927 » 14/4/2014, 18:22

Krmtzzz napisał(a):Zakladaj kask i jezdzij, on ma przetrzymac jebniecie w asfalt przy duzej predkosci z twoja glowa w srodku, wiec jak mogloby mu sie cos stac po upadku w pudelku i wpokrowcu po drewnianych schodach ?



Offtop zrobię ale temat i tak pewnie pójdzie do zamknięcia :lol:
Ostatnio odesłałem na reklamację spodnie 4biker, bo pękły wzdłuż szwu na dupsku. Pan chciał mi wymienić na nowe ale stwierdziłem, że nie zawierzę spodniom które ulegają samoczynnemu rozkładowi po ledwie 5-10 jazdach. To jak one mają wytrzymać niby szlifowanie po asfalcie skoro pękają po ubraniu kilka razy...
Znowu wysyp chińskiego szajsu :evil:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê