Zobacz wÄ…tek - Dawca
NAS Analytics TAG

Dawca

O wszystkim
_________

Dawca

Postprzez Majks » 13/6/2012, 16:25

Witam wiem ze spora liczba osób z forum oddaje krew a czy ktoś z was ma wypełnione oświadczenie woli na pobranie po śmierci waszych tkanek i narządów do przeszczepienia?? Sam osobićie jestem posiadaczem karty + opaska ma reku która wszędzie mi towarzyszy.Myśle że warto się zastanowić czy nie warto jest komuś po śmierci pomóc tym bardziej ze nie wszyscy mogą oddawać chociażby krew z wielu rożnych powodów a narządy może oddać każdy. Warto się jeszcze raz nad tym zastanowić jak wiadomo wielu z nas jeździ na motorach i bardzo wiele osób ginie w sezonie zwłaszcza w Polsce w dodatku większa część z nich jest nie z winy motocyklistów także czy nie warto mieć takie oświadczenie przy sobie? Po co Ci te narządy po śmierci i tak zjedzą je robale a możesz po śmierci pomóc i tak Ci te narządy już do niczego się nie przydadzą także zachęcam do wypełnienia takiego oświadczenia. I czekam na wasze opinie w tej sprawie .

Polecam stronę www.dawca.pl na której można zamówić sobie bardzo fajną plastikową kartę wraz z opaską na rękę

Obrazek
Majks
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/6/2012, 14:44
Lokalizacja: Konin


Postprzez k9aro3l » 13/6/2012, 17:40

Osobiście uważam że jest to sprawa indywidualna i jeżeli ktoś podpisał takie oświadczenie tylko dlatego żeby chwalić się tym wszędzie dookoła lub podpisał to tylko dlatego że kolega też to zrobił to taka osoba jest kompletnie niepoważna i nie wie co robi. W tym przypadku również jeżeli ktoś śmiga na motocyklu i podpisał taką karteczę dla "zasady" bo jak motocyklista to i również dawca a tak naprawdę nie wie z czym to się wiąże to to jest dla mnie śmieszne.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez Majks » 13/6/2012, 19:04

Tak oczywiście ze jest to sprawa indywidualna po prostu jestem ciekaw czy są osoby posiadające takie oświadczenie
Majks
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13/6/2012, 14:44
Lokalizacja: Konin

Postprzez motoluka » 13/6/2012, 19:32

Cóż spisanie takiego oświadczenia to nic strasznego, ja tam to popieram i się tego nie wstydzę. Co do osób mających doświadczenie w oddawaniu to raczej ich nie znajdziesz. Nikogo takiego nie spotkałem na swojej drodze hahaha.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez falconiforme » 14/6/2012, 15:53

Jak mniemam podobny temat został założony na forum piesi.pl rowerzyści.pl traktorzyści.pl tranzwestyci.pl???
Bo jakoś nie widzę związku między tym tematem a "przytłaczająca" ilością ofiar śmiertelnych w wypadkach motocyklowych.

Taki temat poruszyłbym na forum.samochodowe.pl zaczynając od słów "JAKO NAJWIĘKSZA GRUPA POTENCJALNYCH DAWCÓW .....".
Tam pewnie nikt za to się nie obrazi, w końcu to "oczywista" prawda.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez SuzukiMaster » 14/6/2012, 17:58

Nie wiem co chciała by dostać osoba potrzebująca takich narządów od Motocyklisty :) Palec ? czy może paznokieć ?
Motocyklista po wypadku śmiertelnym to raczej totalny wrak a jego serce, płuca, wątroba są poobijane i potłuczone a takich nie przeszczepią :)
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez mirekm71 » 14/6/2012, 21:39

Mozna zamiast chwalenia sie potraktowac post majksa jako zachecanie. Nawet jesli sie chwali to ma czym i ma wiecej odwagi ode mnie bo ja jeszcze tego oswiadczenia nie wypelnilem. Jednoczesnie musze przyznac, ze regularne przypominanie mi tego moze kiedys komus pomoc.

Jesli chodzi o narzady? Nawet jesli by tylko 10% nadawalo sie do transplantacji to jakie jest prawdopodobienstwo, ze w jakiej kolwiek innej sytuacji wlasnie Ty zostaniesz bohaterem i uratujesz komus zycie??? Jednak takie oswiadczenie zwieksza cien szansy zostawienia sladu po sobie. Nie da sie ukryc, ze wiekszosc z nas wymrze nie zostawiajac po sobie nic...
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez zxer » 14/6/2012, 22:49

Podczas aplikowania na prawko w UK masz wybor jaka czesc ciala chcesz oddac po smierci. Ja jako prawdziwy DAWCA zaznaczylem wszystko :( Zreszta jak juz jestes martwiakiem to nie zrobi ci to zadnej roznicy czy wytna ci watrobe czy pluca, tak samo jak to ze masz w doopie czy komus pomozesz czy nie...

Nie pominno byc jakis animozji dotyczacych zdechlakow. Powycinac co potrzeba i juz! Denatowi juz sie nie przyda.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Arturo925 » 15/6/2012, 14:57

No ale jednak niektóre rodziny mają tak, ze nie chcą aby ich bliski był 'z ubytkami' i się po prostu na to nie godzą.

Co do oświadczenia, to chyba byłbym za miękki żeby to podpisać. Niby zwykłe oświadczenie, ale jednak perspektywa tego ze ktoś będzie mnie ciął (co z tego ze martwego. Świadomosc jest za życia) i w ogóle cały motyw smierci jakoś mi nie podchodzi. Moze kiedyś na tyle dojrzeje do tego pomysłu, że z dumą zostawię swój podpis pod takim oswiadczeniem. Narazie jednak nie. I wydaje mi sie, że nie tylko ja mam takie odczucia co do tego
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna

Postprzez Vergon » 15/6/2012, 16:39

Usłyszałem kiedyś opinię, żeby nie podpisywać, bo nie będą Cię ratować za wszelką cenę :wink:
Fanem teorii spiskowych nie jestem, ale po aferze "łowców skór" patrzę na to z mniej przymrużonym okiem :wink:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zxer » 15/6/2012, 16:52

...ale jak będziecie potrzebowali nerki to z mila chęcią ?
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez sonycbr77 » 15/6/2012, 18:08

moja wÄ…troba i tak by sie juz chyba nie nadawala hehe
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez Vergon » 16/6/2012, 00:41

Tak zxer, wiadomo, że z miłą chęcią. Nie powiedziałem, że z tego powodu nie podpiszę oświadczenie tylko przytoczyłem zasłyszaną opinię jako ciekawostkę i dodałem komentarz o "łowcach skór".
Tak jak mówiłem nie jestem wielbicielem teorii spiskowych, ale wiem o tym, że i Ty i ja i każdy inny zwykły zjadacz chleba nie ma bladego pojęcia o wieeeeeelu rzeczach, które dzieją się wokół Nas, więc kierując się zdrowym rozsądkiem nie mogę wykluczyć takich czy innych działań ludzi, dla których przysięga Hipokratesa to fikcja.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hyde » 16/6/2012, 00:47

Człowieku, jak mieliby Cię załatwić to mają w dupie czy podpisałeś oświadczenie czy nie, Pavulon i koniec dyskusji.

Dialog w karetce:

-Wykańczamy tego?
-No w sumie, do 10 jeszcze daleko.
-O, popatrz, ma kartÄ™ dawcy.
-Aaaa, to jeszcze lepiej, 15mg Pavulonu.

Idąc tokiem myślenia i przypominając sobie łódzkie pogotowie, to w takim razie:

-każdy malarz to ludobójca
-każdy ratownik to potencjalny morderca
-każdy mieszkający w Norwegii może wyjść na ulicę i zacząć strzelać
-każdy Arab, to terrorysta
-każdy czarny to złodziej
itd. itd.

Pomyślcie sobie o ludziach, którzy zabrali swoje flaki do grobu i o tych, którzy teraz siedzą przy dializie... aż chce mi się teraz napisać: 'A żebyś kurwa kiedyś nerki potrzebował...'.

Arturo925: Dobija Cię świadomość za życia, że ktoś Cię pokroi po śmierci? Super, to teraz jeszcze sobie dopisz do swoich zmartwień i obaw, że po śmierci zostaniesz spalony w wielkim piecu albo wpieprzy Cię robactwo.

SuzukiMaster: Jesteś w dużym błędzie co do przydatności organów motocyklisty po wypadku.

Podpisałem już oświadczenie woli, kiedy jeździłem jeszcze rowerem, a jedyne co mnie mogło spotkać to potrącenie przez autobus albo uderzenie pioruna.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Vergon » 16/6/2012, 01:02

Czytaj ze zrozumieniem chłopaku, bo Ci nie idzie.

Hyde napisał(a):-każdy malarz to ludobójca
-każdy ratownik to potencjalny morderca
-każdy mieszkający w Norwegii może wyjść na ulicę i zacząć strzelać
-każdy Arab, to terrorysta
-każdy czarny to złodziej
itd. itd.


To porównanie jest tak z d*py, że nawet nie chce mi się tego Tobie tłumaczyć.

Hyde napisał(a):aż chce mi się teraz napisać: 'A żebyś *** kiedyś nerki potrzebował...'.


A to dopełnia Twojego dzieła, brawo.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hyde » 16/6/2012, 01:20

Chłopaku, to mów do kolegów z ławki przed blokiem, to po pierwsze. Czy ja gdzieś napisałem, że konkretnie mówię do Ciebie? Chodzi o taki tok myślenia i sugerowanie się zasłyszanymi opiniami i wprowadzanie ludzi w zakłopotanie i robienie im mind fucka. Zamiast ludzi zachęcić do podpisania oświadczenia woli, to lepiej napisać, że jeszcze ich nie będą ratować w karetce.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez zxer » 16/6/2012, 02:10

@Vergon
Nie zaslugujesz na miano prawdziwego DAWCY :P

Ja bym jeszcze pokroil mordercow i pedofili, taka alternatywa dla kary smierci.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Szuma_ » 16/6/2012, 08:56

zxer napisał(a):@Vergon
Nie zaslugujesz na miano prawdziwego DAWCY :P

Ja bym jeszcze pokroil mordercow i pedofili, taka alternatywa dla kary smierci.



Widziałem kiedyś program o ludziach, którzy dostali narządy od kogoś albo po kimś. Wielu z nich nabierało wtedy cechy dawcy, więc nie wiem czy to dobry pomysł :lol:
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Vergon » 16/6/2012, 09:27

Hyde napisał(a):Człowieku, jak mieliby Cię załatwić to mają w d*** czy podpisałeś oświadczenie czy nie, Pavulon i koniec dyskusji.


A do kogo to jest skierowane jak nie do mnie? Inaczej się tego nie da odebrać.

To, że nie podpisałem oświadczenia nie wynika z zasłyszanej opinii czy tego, że podświadomie boję się, że nie będą mnie ratować w razie dzwona.
Sam nie wiem z czego to wynika, nie zastanawiałem się nigdy nad tym, bo być może za mało na ten temat słyszałem.
Czy podpiszÄ™? Nie wiem, nie wykluczam.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez k9aro3l » 16/6/2012, 10:36

Ja osobiście mam podpisaną taką karteczkę ale nie wożę jej ze sobą w portfelu. Leży ona na półce. Osobiście uważam że nie ma sensu jej wożenia ze sobą- ważne żeby rodzina wiedziała o takim czymś. U mnie rodzice wiedzą i w pełni podzielają moje zdanie i w razie czego potwierdzą moją zgodę.

Bo nawet jak masz takie oświadczenie to zawsze ale to zawsze pytają rodzinę czy się zgadzają na pobranie narządów. Chociażby dlatego żeby później nie było jakichś szopek w tv czy w gazetach że szpital bez wiedzy rodziny pobrał narządy. A jeżeli nie wyrażają zgody to wtedy szpital nie robi nic, chodź z punktu prawnego mają do tego prawo.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê