Zobacz wÄ…tek - TELEWIZORNIA
NAS Analytics TAG

TELEWIZORNIA

O wszystkim
_________

TELEWIZORNIA

Postprzez Domocoon » 11/3/2012, 12:34

Cześć

Może temat z dupy, ale może komuś się przydać ( np. mi ).

Jestem na etapie kupna TV. Współpracować będzie z N, chociaż stacje TV oglądam realnie raz na rok, w święta. Głównie będzie do filmów z laptopa i do gier z Xboxa z kinektem. Oglądany ma być z odleglości ok 4 m.

Co polecacie ( oprócz Pioneera Kuro - szkoda mi kasy na coś czego w pełni nie wykorzystam ).
Domocoon
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 19/11/2011, 19:40


Postprzez komarcc » 11/3/2012, 14:44

Temat faktycznie z ***, wszystko zależy od tego co kto lubi, jedni wolą kolory LG inni samsunga, jeszcze inni sharp-a, ile cali to już sam powinieneś wiedziesz, bo to się dobiera do wielkości pokoju. O awaryjności też nie można nic powiedzieć, bo na to jest za wcześnie.

Mogę tylko doradzić, by nie kupować (nowości) pierwszych modeli, czyli np. jak zaczęli wprowadzać wbudowaną technologie DVB-T w odbiorniki TV to pierwsze modele były kompletną klapą, potem wychodziły następne modele już trochę poprawione i tak aż do wersji finalnej, a potem znowu wprowadzają nowy model z czymś nowym i historia znowu się powtarza.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez Dyz!o91 » 11/3/2012, 14:58

W grudniu kupowalem SHARPa 32 cale rok wczesniej LG 42 cale na dniach kupilem TOSHIBA 32 cale oraz SAMSUNGA 40 cali prownujac je wszystkie nie narzekam na zaden na Sharpie i LG gralem w pleja i tez bylo ok Samsungi maja najlepsze matryce nie proponuje panasonica i sony poniewaz mysle ze sa drogie bardzo a te nie odbiegaja zbyt od nich tymbardziej ze sony ma matryce samsunga. Toshiba ma ladne kolory. a wiec 1. samsung 2 LG i toshiba i 3 sharp co nie znaczy ze sharp najgorszy ;) wybor nalezy i tak do Ciebie. wiadomo teraz sa te opcje 3d podlaczanie internetu i porty usb itp. z tych dodatkow u mnie ma to tylko toshiba i samsung
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań

Postprzez Throttle » 11/3/2012, 15:40

Mam w domu już drugi rok Panasonica 32 cale. Jestem zadowolony, cokolwiek nie podłącze działa na tym telewizorze dobrze. Ale umówmy się współczesne telewizory to nie to same co stare kineskopy jeśli chodzi o trwałość, więc nie ma co się zbytnio do danego modelu przyzwyczajać. Do tej pory mam nieśmiertelne 21 cali Sony i gdyby nie boom na większe ekrany dalej by stał w salonie.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35

Postprzez rosiboj » 11/3/2012, 16:32

komarcc napisał(a):Mogę tylko doradzić, by nie kupować (nowości) pierwszych modeli, czyli np. jak zaczęli wprowadzać wbudowaną technologie DVB-T w odbiorniki TV to pierwsze modele były kompletną klapą, potem wychodziły następne modele już trochę poprawione i tak aż do wersji finalnej, a potem znowu wprowadzają nowy model z czymś nowym i historia znowu się powtarza.

Ale DVB-T w telewizorach jest juz od wielu wielu lat wiec nie bardzo wiem o czym ty mowisz bo to zadna nowosc :)

Ja jedynie moge doradzic, zeby dac sobie na luz z 3D bo daleka droga zanim to bedzie dopracowane, narazie to tylko da sie to ogladac kilka minut. Nie ma jednego dobrego produktu, jest tego cala masa, wiele zalezy od tego co lubisz co masz, czego oczekujesz. Co polecam to TV z tzw dostepem do internetu, i najlepiej zeby mial UPNP. Stare powiedzenie mowi, "Sony, to tylko telewizor mozna kupic" i cos w tym jest bo telewizory maja naprawde dobre. Polecam
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez rossavu » 11/3/2012, 20:07

Osobiscie polecam Sony RT-3800X z wbudowanym systemem LIBED-X i zwiekszona iloscia kolorow poprzez system EWOJUHC-T10. Oczywiscie zawiera SAT-UK'pro.
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Domocoon » 11/3/2012, 20:48

Masz go dlatego, że mieszkasz w domku z miękkimi ścianami, czy to telewizor z twojego innego świata ?
Domocoon
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 19/11/2011, 19:40

Postprzez komarcc » 11/3/2012, 22:08

Rosiboj napisał(a):
komarcc napisał(a):Mogę tylko doradzić, by nie kupować (nowości) pierwszych modeli, czyli np. jak zaczęli wprowadzać wbudowaną technologie DVB-T w odbiorniki TV to pierwsze modele były kompletną klapą, potem wychodziły następne modele już trochę poprawione i tak aż do wersji finalnej, a potem znowu wprowadzają nowy model z czymś nowym i historia znowu się powtarza.

Ale DVB-T w telewizorach jest juz od wielu wielu lat wiec nie bardzo wiem o czym ty mowisz bo to zadna nowosc :)

Ja jedynie moge doradzic, zeby dac sobie na luz z 3D bo daleka droga zanim to bedzie dopracowane, narazie to tylko da sie to ogladac kilka minut. Nie ma jednego dobrego produktu, jest tego cala masa, wiele zalezy od tego co lubisz co masz, czego oczekujesz. Co polecam to TV z tzw dostepem do internetu, i najlepiej zeby mial UPNP. Stare powiedzenie mowi, "Sony, to tylko telewizor mozna kupic" i cos w tym jest bo telewizory maja naprawde dobre. Polecam


Teraz to nawet ja nie wiem o czym Ty piszesz, telewizja cyfrowa nadawana drogą naziemną ruszyła w polsce na przełomie 2010/2011 roku, więc gdzie Ty tu masz wiele lat? Wiele osób nadal nie jest w zasięgu odbiorników tej telewizji. Wielu nie ma nawet tunera dvb-t lub innego urządzenia pozwalającego na odbiór takich kanałów, chodzi o to, by TV miał MPEG-4. A wiadomo, że tak od razu razem ze startem nadajników tego nie wprowadzili do telewizorów, więc nawet w tej chwili da się kupić w sklepie TV bez MPEG-4.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez rosiboj » 12/3/2012, 10:25

Tylko, gdy ty mowisz o opczatku naziemnej telewizji w polsce w innych krajach w tym czasie nastapil koniec analogowe :) Ta technologia istnieje na zachodzie od wielu wielu lat, i to zadna nowosc,
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez komarcc » 12/3/2012, 12:37

Ale domocoon, chyba nie jedzie po ten tv za granicę? Ja myślę, że kupi go w polsce, więc mało go obchodzi, że za granicą to nie jest nowość i wszystkie tv obsługują ten format. Wiele rzeczy za granicą już jest, a do nas jeszcze to nie dotarło.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez rosiboj » 12/3/2012, 14:14

Sorry, nie doczytalem , ze Domocoon kupuje rubina, jowisza, neptuna, saturna itd. To w takim razie faktycznie, w tych modelach to bedzie nowosc :) Nie wiem dlaczego pomyslalem, ze mowimy tu o telewizorach zachodnich marek
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez komarcc » 12/3/2012, 15:07

Skoro czepiasz się tak tych nowości to przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie i zauważ, że nie piszę, że dvb-t to nowość, tylko piszę żeby unikać nowości, w sensie nowych, ledwo wprowadzonych modeli od danego producenta, także czytaj ze zrozumieniem to co piszą inni. Nikt nie wspominał tu o starych tv z lat 60, ale widzę, że Ty nawet pod takie potrafisz podłączyć Xboxa, naprawdę pomogłeś dokonać wyboru autorowi tematu podając mu te kilka modeli.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Dyz!o91 » 12/3/2012, 15:42

Ale nie ma cos ie klocic ej ;)
Honda CG 125 1998r.
Avatar użytkownika
Dyz!o91
Świeżak
 
Posty: 391
Dołączył(a): 28/2/2012, 00:18
Lokalizacja: Konin/Poznań



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê