Zobacz wÄ…tek - Uciazliwy wiatr przy predkosciach od 130 kmh
NAS Analytics TAG

Uciazliwy wiatr przy predkosciach od 130 kmh

O wszystkim
_________

Postprzez Voxx » 1/7/2011, 19:57

poprostu zamknij budzik i poznasz sile wiatru puzniej wroc do 130 i zasniesz doslownie
gsxr 1100
10 sezon 32l
2 gleby
Voxx
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/1/2010, 13:43
Lokalizacja: Beskid Zywiecki


Postprzez bryk77 » 1/7/2011, 22:18

Mnie huśtało trochę od 160 km/h w górę, ale zmieniłem szybkę na nieco wyższą i jest git do dwóch paczek. Natomiast głównym problemem może być kask. W moim łeb urywa.. Na szczęście zamówiłem już nowy.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin


Postprzez Mafinos » 2/7/2011, 01:17

na mojej FZ 600 z owiewką oryginał itp. mam problemy dopiero przy 150-160 ale to w sumie wina kasku, ponieważ jest trochę luźny i muszę zmienić go jak najszybciej.
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DajmosX » 6/7/2011, 17:46

Dzieki za te odpowiedzi prawde mowiac ja tez mam mocno luzny kask wiec to tez jest raczej wina kasku :P
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Mafinos » 6/7/2011, 21:43

Ostatnio w niedzielę śmigałem trochę i powiem Ci, że jest kolosalna różnica kiedy leżysz typowo na baku schowany za szybką, leciałem 190 i nie było żadnego oporu powietrza na kasku czy coś, kiedy zwalniałem i podniosłem się to opór powietrza odchylił mi głowę a podniosłem się nie więcej niż może 7 cm.
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Invi » 6/7/2011, 22:00

Co ty nie powiesz? :D

Leżąc na baku to nawet na SRAD'zie bez czaszy było w miarę spoko przy 180km/h.

Luźność kasku nie ma takiego znaczenia jak to jaki to jest po prostu model. Te wszelkie spojlery z tyłu, wyprofilowania, to naprawdę działa. + powierzchnia czołowa. W jednym kasku urywa głowę przy 150km/h, a drugi tnie powietrze jak gorący nóż masło.


//Poprawione, bo autokorekta pomyślała że to "a nuż", a jej ślepo wierzę :P
Ostatnio edytowano 6/7/2011, 22:27 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez PrimoGhost » 6/7/2011, 22:11

Invinciblee napisał(a):Co ty nie powiesz? :D

Te wszelkie spojlery z tyłu, wyprofilowania, to naprawdę działa. + powierzchnia czołowa. W jednym kasku urywa głowę przy 150km/h, a drugi tnie powietrze jak gorący nuż masło.

Nareszcie ktoś mówi do rzeczy... Oprócz tego noża, bo pisze się przez "ó" :P Dobry kask to podstawa... wiem jak ja latam w Sharku s900.. a na pasażera w lazerze Lz7.. masakra.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez Mafinos » 6/7/2011, 23:02

Aerodynamiczność kasku ma wielkie znaczenie, ale przecież to czy jest luźny czy dobrze dopasowany również, bo jak będzie luźny to normalne, że będzie go nam przestawiał pęd powietrza.

Najgorsze jest to że kupując kask nie masz prawie możliwości, przejechania się w nim i nie wiesz jak zachowuje się przy większych prędkościach, itp.
Jedyne co to opinia innych motocyklistów!
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DajmosX » 7/7/2011, 21:45

Mafinos napisał(a):Aerodynamiczność kasku ma wielkie znaczenie, ale przecież to czy jest luźny czy dobrze dopasowany również, bo jak będzie luźny to normalne, że będzie go nam przestawiał pęd powietrza.

Najgorsze jest to że kupując kask nie masz prawie możliwości, przejechania się w nim i nie wiesz jak zachowuje się przy większych prędkościach, itp.
Jedyne co to opinia innych motocyklistów!


Ok Dzis przejechalem sie w kasku kolegi tez ma shoei raid 2 tylko ze o rozmiar mniejszy i ogolnie to roznica jest nie duza tylko POTERZNA !!!! jadac okolo 180 kmh czulem sie dokladnie tak jak bym jechal jakies 100-110 kmh w moim kasku, prawde mowiac to az nie moge uwiezyc ze jest to taka roznica te same kaski ta sama firma, model. Ale w moim kasku poprostu lata mi glowa dodatkowo wczesniej jeszcze slabo go zapinalem bo zalozeniu mniejszego kasku kolegi i mocnym jego zapieciu mmm poprostu nie moge do teraz uwiezyc jak wielka byla roznica




Ogolnie nie chce juz zaczynac nowego postu wiec pisze to tu, moj aktualny kask to shoei raid 2 i chcial bym kupic inny nowy kask na allegro w cenie do 1200 zika (najlepiej jak by mial pin locka) albo gdybym mogl uzywac wizierow z tego aktualnego kasku bo mam ich 3 o roznej przejzystosci i zeby mial mniej wiecej podobna jakos mowiac w skrocie zeby nie byl gorszy niz ten ktory mam aktualnie. Fajnie tez jak by byl w jakims ciekawym malowaniu.

Czy ktos mogl by mi polecic jakis model ? biorac pod uwage to wszystko co napisalem wyzej ? :roll:


Z gory dzieki, za wszystki odpowiedzi :)
Honda CBR 600F4i, 03
Avatar użytkownika
DajmosX
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 22/4/2010, 16:36
Lokalizacja: Stockholm

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości




na górê